15 Aralık 2017 Cuma 13:14
 
  • 3,862 TL

  • 4,554 TL

  • 156,22 TL

  • 109.187

Öncekiler Sonrakiler

KYÖV EDEBİYATÇILARI ÖDÜLLENDİRECEK

KYÖV Edebiyatçıları ödüllendirecek
16 Kasım 2017 Perşembe 12:29

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV), bu yıl ilkini gerçekleştireceği ve daha sonra geleneksel hale getireceği Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı “ÇOCUK EDEBİYATI ÖDÜLLERİ”için başvuru tarihi açıklandı.

KYÖV amaçları doğrultusunda bu kez de kültür alanında önemli bir organizasyona imza atacak.

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı “ÇOCUK EDEBİYATI ÖDÜLLERİ” adlı  yarışma; Çocukların bilincini kirletmeyen, estetik algılarını geliştiren, edebiyattan zevk almalarını sağlayan Türkçe eserlerin ortaya çıkarılması ve çocuk edebiyatına dikkat çekilmesini amaçlanıyor.

3 ESER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yarışmacılar, 7-14 yaş aralığı için hazırlanmış şiir, masal, öykü ve romanları ile yarışmaya katılabilecek. 21 Aralık 2017 tarihinde, ODTÜ KYÖD OKULLARI’nda düzenlenecek bir törenle, eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek. Ödül üç eser arasında paylaştırılacaktır. Üç eser sahibinin her birine 2.000 TL ödenecek.

Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 1 Aralık 2017 olup başvuru formu internetten indirilip doldurularak eserle birlikte ödül sekreterliğine ulaştırılacak.

Bu haber 759 defa okundu

DİĞER HABERLER

Belsa'da yazar Pınarbaşı ile söyleşi

Belsa'da yazar Pınarbaşı ile söyleşi

İzmit Belediyesi’nde kadınlara yönelik söyleşi etkinliği düzenlendi.

Dünyanın gündemi Gebze’de tutuldu

Dünyanın gündemi Gebze’de tutuldu

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gazeteciler Hikmet Genç ve Ersoy Dede “Dünyanın Gündemi Türkiye” konulu konferansla Gebzeliler ile bir araya geldi.

Şiir tadında resim sergisi

 Şiir tadında resim sergisi

KO-MEK Resim branşında eğitim gören kursiyerler ‘Şiirlerle Resim’ adlı sergiyi İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu

Hayata dönüş derneği'nden Doğan'a ziyaret

Hayata dönüş derneği'nden Doğan'a ziyaret

Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok ve yönetim kurulu üyeleri Bahar Acar, Emel Acar, Adnan Sertel ve Sevinç Korkmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ettiler.

Şeb-i Arus için hem yarışma hem gösteri

Şeb-i Arus için hem yarışma hem gösteri

İzmit Belediyesi ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciliği ortaklığında Hz. Mevlana’nın 744. ölüm yıldönümü olan Şeb-i Arus için etkinlikler düzenlenecek.

Şamcı doğal temizliğin sırlarını anlattı

Şamcı doğal temizliğin sırlarını anlattı

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Erkan Şamcı “Doğala Dönüş” konulu semineri ile Gebzeliler ile bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET