19 Haziran 2019 Çarşamba 01:00
 
Öncekiler Sonrakiler

NESİBE AYDIN'DAN ARA DÖNEM TATİLİ İÇİN ÖĞRENCİLERE ÖNERİLER

Nesibe Aydın'dan Ara Dönem Tatili İçin Öğrencilere Öneriler
23 Ocak 2019 Çarşamba 10:20

.

2018 – 2019 eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını geride bırakan öğrenciler, ara tatilin tadını çıkarmaya başladı. Nesibe Aydın Eğitim Kurumlarından Psikolog Mine Gençer karnelerini almanın heyecanını yaşayan öğrencilere tatil boyunca yapmak istedikleri etkinliklerle ilgili bir planlama yapmalarını ve ikinci döneme hazırlıklı başlayabilmek ve dönem boyunca öğrendiklerini unutmamak için düzenli tekrarlara da yer veriyor olmalarının önemine dikkat çekti. Günün verimli saatlerini tekrar çalışmalarına ayırarak müze, sanat galerileri ve sergi alanlarını ziyaret ederek vizyonlarını geliştirmelerini; bu şekilde kültürel anlamda da kendilerini zenginleştirebileceklerini söyledi. Bunun yanı sıra, tatillerde yaptıklarını kaydedecekleri bir tatil güncesi oluşturarak yıllar içerisinde benzersiz bir anı arşivi oluşturmalarını önerdi. Tatillerin dijital ortamda sınırsız zaman geçirmek anlamına gelmediğine dikkat çeken Gençer; kitaplarını gittikleri her yerde yanlarında taşıyabileceklerini, böylece hiçbir zaman yalnız olmayacaklarını ifade etti. Tatilin bitimine yakın uyku düzenlerini okul saatlerine göre düzenliyor olmalarının okula yeniden uyum sürecinde kolaylık sağlayacağına dikkat çekti. Öğrencilik yıllarının çok kıymetli olduğunu söyleyen Gençer, doğru bir planlama ile geleceklerini inşa etme sürecinde zamanlarını iyi değerlendirmelerinin önemli olduğunu ifade etti.
Bu haber 3097 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hayâlî ile Karagöz oyunu söyleşisine büyük ilgi

Hayâlî ile Karagöz oyunu söyleşisine büyük ilgi

Sabancı'da 'Artifact-Yapay' sergisi

Sabancı'da 'Artifact-Yapay' sergisi

Serpil Şahin’in “Artifact-Yapay” başlıklı resim sergisi İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi, 6-15 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek.

SABANCI'DA SANAT GECESİ

SABANCI'DA SANAT GECESİ

ÖĞRETMENLERDEN UNUTULMAZ SANAT GECESİ

Yazar Aklanoğlu, Yamen'i ziyaret etti

Yazar Aklanoğlu, Yamen'i ziyaret etti

DÜNYA SANAT GÜNÜ 30X30 RESİM SERGİSİ

DÜNYA SANAT GÜNÜ 30X30 RESİM SERGİSİ

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve 41 Sanat Grubu işbirliğiyle, 15 Nisan Dünya Sanat Günü 30x30 Resim Sergisi sanatseverlerle buluştu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ