24 Kasım 2017 Cuma 01:27
 
  • 3,919 TL

  • 4,650 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, İZMİT SANAT AÇISINDAN GERİYE GİDİYOR

Sarıbay, İzmit sanat açısından geriye gidiyor
13 Mayıs 2017 Cumartesi 10:17

.

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ayla Giray ve Almila Giray kardeşlerin “ Soyut Düşler” resim sergisinin açılış törenine katıldı. Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Srıbay’ın haricinde gazeteci-yazar Ruhan Odabaş, Remzi Özkan ve ressam kardeşlerin dost ve akrabaları katıldı. Sarıbay açılışta kısa bir konuşma yaptı, sanata ve sanatçıya daha çok destek verilmesi gerektiğini belirtti.SANATA VE SANATÇIYA DESTEK VERİLMELİAvrupa’da sanata ve sanatçıya verilen değer ve önemin oldukça fazla olduğunu özellikle belediyelerin ve kurumların sanatçıya büyük destek verdiğini dile getirerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ İlimizde bu değer fazla yok. Her gün bir market, cafe vb. yerlerin açılışları oluyor ve katılıyoruz. Ama ne yazık ki bu tür etkinlikler fazla olmuyor. Sanata ve sanatçıya yeterli destek, değer verilmiyor. Her geçen gün İzmit sanat açısından geriye gidiyor” dedi. Bu tür kurumların sanata destek vermeleri önemli diyerek Özel Donatım Ağız ve Diş Merkezi’ni kutlayan Sarıbay, “Hijyenin özenle savunulduğu böyle güzel bir yerde bu serginin açılması ve sanata destek vermesi çok güzel bir olay. Kendilerini tebrik ediyorum, gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı. Ayla Giray ve Almila Giray’ı da tebrik eden Sarıbay, başarılarının devamını dileyerek, umarım bu tür faaliyetler daha çok yerde olur” diye konuştu.
Bu haber 6189 defa okundu

DİĞER HABERLER

Dünyanın gündemi Gebze’de tutuldu

Dünyanın gündemi Gebze’de tutuldu

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gazeteciler Hikmet Genç ve Ersoy Dede “Dünyanın Gündemi Türkiye” konulu konferansla Gebzeliler ile bir araya geldi.

Şiir tadında resim sergisi

 Şiir tadında resim sergisi

KO-MEK Resim branşında eğitim gören kursiyerler ‘Şiirlerle Resim’ adlı sergiyi İzmit Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu

KYÖV Edebiyatçıları ödüllendirecek

KYÖV Edebiyatçıları ödüllendirecek

Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı (KYÖV), bu yıl ilkini gerçekleştireceği ve daha sonra geleneksel hale getireceği Kocaeli Yüksek Öğrenim Vakfı “ÇOCUK EDEBİYATI ÖDÜLLERİ”için başvuru tarihi açıklandı.

Hayata dönüş derneği'nden Doğan'a ziyaret

Hayata dönüş derneği'nden Doğan'a ziyaret

Hayata Dönüş Derneği Başkanı Nezahat Erok ve yönetim kurulu üyeleri Bahar Acar, Emel Acar, Adnan Sertel ve Sevinç Korkmaz, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret ettiler.

Şeb-i Arus için hem yarışma hem gösteri

Şeb-i Arus için hem yarışma hem gösteri

İzmit Belediyesi ile Tasavvuf Vakfı Kocaeli Temsilciliği ortaklığında Hz. Mevlana’nın 744. ölüm yıldönümü olan Şeb-i Arus için etkinlikler düzenlenecek.

Şamcı doğal temizliğin sırlarını anlattı

Şamcı doğal temizliğin sırlarını anlattı

Gebze Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Erkan Şamcı “Doğala Dönüş” konulu semineri ile Gebzeliler ile bir araya geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET