25 Eylül 2017 Pazartesi 07:24
 
  • 3,501 TL

  • 4,178 TL

  • 146,14 TL

  • 104.123

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, İZMİT SANAT AÇISINDAN GERİYE GİDİYOR

Sarıbay, İzmit sanat açısından geriye gidiyor
13 Mayıs 2017 Cumartesi 10:17

.

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ayla Giray ve Almila Giray kardeşlerin “ Soyut Düşler” resim sergisinin açılış törenine katıldı. Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Srıbay’ın haricinde gazeteci-yazar Ruhan Odabaş, Remzi Özkan ve ressam kardeşlerin dost ve akrabaları katıldı. Sarıbay açılışta kısa bir konuşma yaptı, sanata ve sanatçıya daha çok destek verilmesi gerektiğini belirtti.SANATA VE SANATÇIYA DESTEK VERİLMELİAvrupa’da sanata ve sanatçıya verilen değer ve önemin oldukça fazla olduğunu özellikle belediyelerin ve kurumların sanatçıya büyük destek verdiğini dile getirerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ İlimizde bu değer fazla yok. Her gün bir market, cafe vb. yerlerin açılışları oluyor ve katılıyoruz. Ama ne yazık ki bu tür etkinlikler fazla olmuyor. Sanata ve sanatçıya yeterli destek, değer verilmiyor. Her geçen gün İzmit sanat açısından geriye gidiyor” dedi. Bu tür kurumların sanata destek vermeleri önemli diyerek Özel Donatım Ağız ve Diş Merkezi’ni kutlayan Sarıbay, “Hijyenin özenle savunulduğu böyle güzel bir yerde bu serginin açılması ve sanata destek vermesi çok güzel bir olay. Kendilerini tebrik ediyorum, gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı. Ayla Giray ve Almila Giray’ı da tebrik eden Sarıbay, başarılarının devamını dileyerek, umarım bu tür faaliyetler daha çok yerde olur” diye konuştu.
Bu haber 5367 defa okundu

DİĞER HABERLER

Yabancı Diller Yüksekokulunda Oryantasyon Toplantısı

Yabancı Diller Yüksekokulunda  Oryantasyon Toplantısı

.

Çocuklar Yaz Tatil Dönemini Nasıl Değerlendirmeli?

Çocuklar Yaz Tatil Dönemini Nasıl Değerlendirmeli?

.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tiyatro Şöleni

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Tiyatro Şöleni

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin görev aldığı ‘Büyülü Göl’ adlı çocuk oyunu, Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Atölye Sahnesi'nde seyirciyle buluştu.

Türkan Dereli İlkokulu’nda okuma bayramı sevinci

Türkan Dereli İlkokulu’nda okuma bayramı sevinci

İzmit Türkan Dereli İlkokulu 1 F sınıfı öğrencilerinin okuma bayramı muhteşemdi.

’En Güzel 41 Hikayem’

 ’En Güzel 41 Hikayem’

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen En Güzel 41 Hikayem isimli hikaye kitabı tanıtıldı.

Anaokulu Üniversitesi Mezunlarını Verdi

Anaokulu Üniversitesi Mezunlarını Verdi

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in okul öncesi eğitim alanındaki en önemli projelerinden biri olan Anaokulu Üniversitesi ilk mezunlarını verdi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ