24 Haziran 2018 Pazar 10:29
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 190,62 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

SARIBAY, İZMİT SANAT AÇISINDAN GERİYE GİDİYOR

Sarıbay, İzmit sanat açısından geriye gidiyor
13 Mayıs 2017 Cumartesi 10:17

.

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, Ayla Giray ve Almila Giray kardeşlerin “ Soyut Düşler” resim sergisinin açılış törenine katıldı. Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Srıbay’ın haricinde gazeteci-yazar Ruhan Odabaş, Remzi Özkan ve ressam kardeşlerin dost ve akrabaları katıldı. Sarıbay açılışta kısa bir konuşma yaptı, sanata ve sanatçıya daha çok destek verilmesi gerektiğini belirtti.SANATA VE SANATÇIYA DESTEK VERİLMELİAvrupa’da sanata ve sanatçıya verilen değer ve önemin oldukça fazla olduğunu özellikle belediyelerin ve kurumların sanatçıya büyük destek verdiğini dile getirerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “ İlimizde bu değer fazla yok. Her gün bir market, cafe vb. yerlerin açılışları oluyor ve katılıyoruz. Ama ne yazık ki bu tür etkinlikler fazla olmuyor. Sanata ve sanatçıya yeterli destek, değer verilmiyor. Her geçen gün İzmit sanat açısından geriye gidiyor” dedi. Bu tür kurumların sanata destek vermeleri önemli diyerek Özel Donatım Ağız ve Diş Merkezi’ni kutlayan Sarıbay, “Hijyenin özenle savunulduğu böyle güzel bir yerde bu serginin açılması ve sanata destek vermesi çok güzel bir olay. Kendilerini tebrik ediyorum, gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı. Ayla Giray ve Almila Giray’ı da tebrik eden Sarıbay, başarılarının devamını dileyerek, umarım bu tür faaliyetler daha çok yerde olur” diye konuştu.
Bu haber 6986 defa okundu

DİĞER HABERLER

Keşkek Cemiyeti, geleneğini bozmadı

Keşkek Cemiyeti, geleneğini bozmadı

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in de katılımıyla, her yıl Ramazan Bayramı’nda Kartepe İbrikdere Muhtarlığı tarafından düzenlenen geleneksel ‘Keşkek Cemiyeti’ bu yıl, 57’nci Alay Parkı içerisindeki alanda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Derince'de mezuniyet coşkusu

Derince'de mezuniyet coşkusu

.

Sanat Sokağı’na ilgi büyük

 Sanat Sokağı’na ilgi büyük

Hayata Dönüş Derneği tarafından Sanat Sokağı’nda açılan ve geleneksel hale getirilecek olan giysi kermesi halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

KBT’den, Zamburkan’a teşekkür ziyareti

KBT’den, Zamburkan’a teşekkür ziyareti

Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan’ı ziyaret eden KBT Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin ve Hüsniye Akçin, festivale verdiği destekleri için teşekkür ederek plaket takdim etti.

Beyaz Tay’a Eskişehir’de yoğun ilgi

Beyaz Tay’a Eskişehir’de yoğun ilgi

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ