19 Eylül 2019 Perşembe 03:57

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU BAHAR KONSERİ VERDİ

Türk Sanat Müziği Korosu  Bahar Konseri Verdi
17 Nisan 2019 Çarşamba 12:14

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Türk Sanat Müziği Korosu bahar konserinde sanat müziğinin eşsiz eserleri keyifle dinlendi.

Büyükşehirden, Türk Sanat Müziği Konseri Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Bahar Konseri, SDKM’de gerçekleştirildi. Düzenlenen konsere katılan vatandaşlar, tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti yaşadı.


MÜZİK ZİYAFETİ

Birbirinden eşsiz Kürdilihicazkâr eserlerle başlayan konserde, Şef Neşe Sarısözen Adalı da eserlere katılarak solistlerle düet yaptı. İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Büyükşehir Belediyesi Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Hayriye Sözer ve çok sayıda sanatseverin katıldığı konserde, Türk Sanat Musikisinin farklı makamlarında birbirinden seçkin eserler icra edildi.


EŞSİZ ESERLER İCRA EDİLDİ
Neşe Sarısözen Adalı’nın şefliğini yaptığı Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlere sanat müziği eserleriyle eşsiz bir sanat akşamı yaşattı. Konserde eserlere eşlik eden katılımcılar, sanat müziğinin zenginliğine şahitlik etti. Koro ve solo söylenen Türk Sanat Müziği eserlerine, Neşe Sarısözen de yaptığı düetlerle renk kattı. Konser sonunda İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay tarafından koro şefi Neşe Sarısözen Adalı’ya çiçek takdim edildi.
7 BÖLÜM VE 27 BRANŞ DA EĞİTİM
Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda bu yıl 543 öğrenci eğitim görüyor. Konservatuvarda Batı Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Din Musikisi, Bale, Güzel Sanatlar ve Geleneksel Sanatlar olmak üzere toplam 7 bölüm ve 27 branşta eğitim veriliyor. Türk Halk Müziği’nde bağlama; Türk Sanat Müziğinde keman, ud, kanun, ney, klasik kemence, ses eğitimi; Batı Müziğinde piyano, elektrogitar, klasik gitar, keman, klarnet, çello, ses eğitimi, flüt eğitimleri veriliyor. 5-7 yaş arası bale eğitimi, 15-35 yaş arası Dini Musiki eğitimi veriliyor. Güzel Sanatlar Bölümünde; çocuk resim, yetişkin resim, seramik, çini, Geleneksel Sanatlar Bölümünde; hat, tezhip, ebru, minyatür, kat’ı eğitimleri veriliyor.
10 KORO YILDA 17 KONSER
Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı verdiği kaliteli eğitim ile Kocaeli’nin tartışmasız en önemli sanat eğitim merkezlerinden biri olarak kent kültürüne katkı sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’na bağlı ve desteklenen 10 koro bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi 10 koro ile yılda 17 konser düzenliyor. Farklı sanat ve müzik dallarında eğitim verilen konservatuvarda yetenekli gençler, uzman hocalar tarafından eğitilerek
yetiştiriliyor. Sanat ve müzik dallarında etkin bir eğitim alarak diplomalarını alan öğrenciler, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı sınavlarını rahatlıkla kazanarak kariyer ve eğitim hayatlarını sürdürüyor.
Bu haber 2781 defa okundu

DİĞER HABERLER

FESTİVALLER ŞEHRİ İZMİT’TE YİNE BİR İLK

FESTİVALLER ŞEHRİ İZMİT’TE YİNE BİR İLK

SANATFEST İZMİT

Gümüşhaneliler Büyük Festivale Hazırlanıyor!

Gümüşhaneliler Büyük Festivale Hazırlanıyor!

Kısa adı Kocaeli GÜDEF olan Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu Darıca Sahilindeki Dudayev parkında beş gün sürecek kültürel festivalde Gümüşhane’ye özgü kent konaklarının da tanıtımı ve özellikleri çalıştayla anlatılacak.

Kırkyama bu yıl dolu dolu geçti

Kırkyama bu yıl dolu dolu geçti

VATANDAŞLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

Zafer Bayramı’nın coşkusu Gebze’de yaşanacak

Zafer Bayramı’nın coşkusu Gebze’de yaşanacak

METİN OKTAY STADI UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞAYACAK

Onlar ermiş muradına..!

Onlar ermiş muradına..!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ