01 Haziran 2020 Pazartesi 01:56

USTA ÇI’ROCK KONSERİ BÜYÜLEDİ

Usta Çı’rock konseri büyüledi
20 Kasım 2019 Çarşamba 10:35

.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ‘Hayatın İçindeyim’ projesinde yer alan Usta Çı’rock isimli Anadolu Rock grubunun konseri, izleyenleri büyüledi. 60 yaş üzeri ve genç üyelerin harmanlandığı grup hafızlara kazınmış şarkıları izleyenlere seslendirdi.

 

“HAYATIN İÇİNDEYİM”

60 yaş üzeri fiziki ve zihni bütünlüğe sahip, öz bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeyde olan bireylere yaşam kalitelerini artırarak, durağan bir hayat tarzından aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzına geçmelerini sağlayacak Hayatın İçindeyim” projesi başladı. Proje ilk olarak Körfez, Başiskele, Gölcük, Karamürsel, İzmit ilçelerinde hayata geçirildi.

 

KIDEMLİLERDEN VE GENÇLERDEN OLUŞUYOR

Bu proje kapsamında oluşturulan hobi kulüplerinden biri olan Sanat Kulübü dün ilk meyvesini verdi. Sanat Kulübü üyelerinden oluşan Usta Çı’Rock isimli Rock grubu Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde konser verdi. 60 yaş üzeri ve genç üyelerin bulunduğu konserde Anadolu Rock tarzında şarkılar söylendi.

 

DOYASIYA EĞLENDİLER

Dün gerçekleştirilen konserde salonu dolduran izleyenler söylenen şarkılara hem eşlik ettiler hem de oynadılar. Salona sığmayan vatandaşlar konser boyunca Anadolu Rock şarkılarına eşlik ettiler. Konser sonunda sahneye çıkan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak’a sürpriz yapan grup sahnede birlikte İkinci Bahar şarkısını söylediler. Sonrasında konser Başkan Vekili Yaşar Çakmak’ın gruba çiçek takdim ederek hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

Bu haber 4456 defa okundu

DİĞER HABERLER

Tarihi Gar’da, ‘Roma’dan Günümüze’ konulu sergi

Tarihi Gar’da, ‘Roma’dan Günümüze’ konulu sergi

Doğu Roma İmparatorluğu başkenti Nicomedia’dan ilham alınarak yapılan, “Roma’dan Günümüze” konulu Karma Heykel ve Seramik Sergisi sanatseverlerle buluştu

Bu sergi kaçmaz

Bu sergi kaçmaz

Deniz Özyuva 10 yıllık çalışmasını sergileyecek

TARİHİ GAR'DA 'KADIN' TEMALI SERGİ

TARİHİ GAR'DA 'KADIN' TEMALI SERGİ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, 41 Sanat Grubunun yuvarlak tuvallere yaptığı, “Kadın” temalı resim serginin açılışı büyük ilgi gördü.

Romadan günümüze Nicomedia Sergisi

Romadan günümüze Nicomedia Sergisi

Sergi, ziyaret etmek isteyenler için 19 Mart 2020 tarihine kadar açık olacak

'80 Günde Devr-i Alem' izleyenlerine komedi ziyafeti çekti

'80 Günde Devr-i Alem' izleyenlerine komedi ziyafeti çekti

"80 Günde Devr-i Alem", Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluştu.

Köy okulları, kağıdın büyülü dünyası ile tanışıyor

Köy okulları, kağıdın büyülü dünyası ile tanışıyor

“Kağıdın Büyülü Dünyası” Kocaeli’nin en ücra noktalarına ulaşıyor

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ