23 Eylül 2018 Pazar 16:17
 
  • 6,293 TL

  • 7,394 TL

  • 242,18 TL

  • 97.988

Öncekiler Sonrakiler

YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA BİZİM KADERİMİZ

Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz
13 Mayıs 2018 Pazar 12:09

10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan gazeteci-televizyoncu Hakan Çelik, içinde bulunduğumuz coğrafyanın Türkiye’nin kaderi olduğunu söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan televizyoncu Hakan Çelik, ‘’Değişen Dünya, Değişen Türkiye’’ konulu bir söyleşi yaptı. CNN Türk’te program sunan ve Posta Gazetesi Ankara Temsilciliği’ni yürüten Çelik, ‘’Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz. Batılı mıyız, Ortadoğulu muyuz; gelgitler yaşıyoruz’’ dedi.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Hakan Çelik, 30 yıldır gazetecilik ve 26 yıldır radyo programcılığı yaptığını, uzun yıllardır da CNN Türk’te program yayınladığını aktardı. ‘’Kocaelililer, değerli kitap dostları. Bu kadar güzel bir fuar olmasına rağmen, ben ilk kez geliyorum’’ diyen Çelik, ‘’Kocaeli Kitap Fuarı’nın Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olduğunu biliyorum. Türkiye için kitap okumanın ve kitap satışlarının artması çok güzel. Kocaeli’nde kitap fuarının 10. yılında böyle ilgi görmesi de çok güzel. Ben Kocaeli’yi gelişmişlik açısından Almanya’nın Ruhr bölgesine benzetiyorum. Beni bu fuara davet eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

 

SOSYAL MEDYADAKİ KUTUPLAŞMA

13 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere’ye gideceği bilgisini veren Çelik, ‘’Son derece dinamik bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye rengarenk, çeşitliliği olan bir ülke. Siyaset ve günlük hayat yoğun tartışmalardan geçiyor. Ancak bir kutuplaşma da söz konusu. Özellikle sosyal medyada bu daha yoğun. ABD Başkanı Trump, ülkesini twitter üzerinden yönetiyor. Hayatın gerçeğinin sosyal medya olduğunu zanneden gazeteciler ve siyasetçiler bile var. Hepimizin nasıl bir kimlik kartı, CV’si varsa, bir sosyal medya geçmişimiz var’’ şeklinde konuştu.

 

EĞİTİM VE KENTLEŞME

‘’İçinde bulunduğumuz coğrafya bizim kaderimiz’’ diyen Çelik, ‘’Kimlik karmaşası içindeyiz. Batılı mıyız, Ortadoğulu muyuz, bunun gelgitlerini yaşıyoruz. Osmanlı doğulu olduğu kadar batılı bir devletti. Bu kutuplaşma ve yüksek tansiyon umarım önümüzdeki seçimlerden sonra biter. Bizim yaptığımız büyük işler var ama başarısız olduğumuz işler de var. Bunlardan birisi eğitim, diğeri ise kentleşme. Türkiye’de insanların ve kurumların geleceğe dört elle sarılması, tüm sorunları aşacağımızı gösteriyor. Hala aşmamız gereken ciddi sorunlar var. Yaşadığımız türbülanslar, içinde bulunduğumuz uçağı düşürecek kadar güçlü değil. Türkiye’nin geleceğinin bugünden daha iyi olacağını düşünüyorum. Demokrasi kalitemiz ne kadar artarsa ekonomik durumumuzda o kadar zenginleşir. Bütün siyasi partilerin bu alanda daha yoğun bir ajandası olması gerektiğine inanıyorum’’ açıklamasını yaptı.

 
Bu haber 1882 defa okundu

DİĞER HABERLER

KSO 'Yaza Veda' etti

KSO 'Yaza Veda' etti

KSO’nun geleneksel “Yaza Veda” etkinliğinde sahne alan KSO Oda Orkestrası, izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

Oyuncu Ferdi Merter hayatını kaybetti

.

İZKANDER, eski başkanını unutmadı

İZKANDER, eski başkanını unutmadı

Ömer Özkan Başkanlığındaki İZKANDER yönetim kurulu üyeleri, dernek eski başkanlarını unutmadı.

Ertelenen konser 19 Eylül'de

Ertelenen konser 19 Eylül'de

Büyükşehir tarafından düzenlenen Seka Yaz Konserleri kapsamında bu çarşamba ünlü sanatçı Serdar Ortaç konseri var

'AY’LARDAN BİZ' SANATSEVERLERLE BULUŞTU

'AY’LARDAN BİZ' SANATSEVERLERLE BULUŞTU

.

Sinemaya ilgi duyan gençler haydi Akademiye

Sinemaya ilgi duyan gençler haydi Akademiye

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın vizyon projelerinden biri daha hayata geçiriliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET