20 Temmuz 2018 Cuma 15:19
 
  • 4,798 TL

  • 5,595 TL

  • 189,25 TL

  • 93.831

Öncekiler Sonrakiler

YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA BİZİM KADERİMİZ

Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz
13 Mayıs 2018 Pazar 12:09

10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan gazeteci-televizyoncu Hakan Çelik, içinde bulunduğumuz coğrafyanın Türkiye’nin kaderi olduğunu söyledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan televizyoncu Hakan Çelik, ‘’Değişen Dünya, Değişen Türkiye’’ konulu bir söyleşi yaptı. CNN Türk’te program sunan ve Posta Gazetesi Ankara Temsilciliği’ni yürüten Çelik, ‘’Yaşadığımız coğrafya bizim kaderimiz. Batılı mıyız, Ortadoğulu muyuz; gelgitler yaşıyoruz’’ dedi.

 

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU’NA TEŞEKKÜR

10. Kocaeli Kitap Fuarı’na katılan Hakan Çelik, 30 yıldır gazetecilik ve 26 yıldır radyo programcılığı yaptığını, uzun yıllardır da CNN Türk’te program yayınladığını aktardı. ‘’Kocaelililer, değerli kitap dostları. Bu kadar güzel bir fuar olmasına rağmen, ben ilk kez geliyorum’’ diyen Çelik, ‘’Kocaeli Kitap Fuarı’nın Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olduğunu biliyorum. Türkiye için kitap okumanın ve kitap satışlarının artması çok güzel. Kocaeli’nde kitap fuarının 10. yılında böyle ilgi görmesi de çok güzel. Ben Kocaeli’yi gelişmişlik açısından Almanya’nın Ruhr bölgesine benzetiyorum. Beni bu fuara davet eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

 

SOSYAL MEDYADAKİ KUTUPLAŞMA

13 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere’ye gideceği bilgisini veren Çelik, ‘’Son derece dinamik bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye rengarenk, çeşitliliği olan bir ülke. Siyaset ve günlük hayat yoğun tartışmalardan geçiyor. Ancak bir kutuplaşma da söz konusu. Özellikle sosyal medyada bu daha yoğun. ABD Başkanı Trump, ülkesini twitter üzerinden yönetiyor. Hayatın gerçeğinin sosyal medya olduğunu zanneden gazeteciler ve siyasetçiler bile var. Hepimizin nasıl bir kimlik kartı, CV’si varsa, bir sosyal medya geçmişimiz var’’ şeklinde konuştu.

 

EĞİTİM VE KENTLEŞME

‘’İçinde bulunduğumuz coğrafya bizim kaderimiz’’ diyen Çelik, ‘’Kimlik karmaşası içindeyiz. Batılı mıyız, Ortadoğulu muyuz, bunun gelgitlerini yaşıyoruz. Osmanlı doğulu olduğu kadar batılı bir devletti. Bu kutuplaşma ve yüksek tansiyon umarım önümüzdeki seçimlerden sonra biter. Bizim yaptığımız büyük işler var ama başarısız olduğumuz işler de var. Bunlardan birisi eğitim, diğeri ise kentleşme. Türkiye’de insanların ve kurumların geleceğe dört elle sarılması, tüm sorunları aşacağımızı gösteriyor. Hala aşmamız gereken ciddi sorunlar var. Yaşadığımız türbülanslar, içinde bulunduğumuz uçağı düşürecek kadar güçlü değil. Türkiye’nin geleceğinin bugünden daha iyi olacağını düşünüyorum. Demokrasi kalitemiz ne kadar artarsa ekonomik durumumuzda o kadar zenginleşir. Bütün siyasi partilerin bu alanda daha yoğun bir ajandası olması gerektiğine inanıyorum’’ açıklamasını yaptı.

 
Bu haber 1846 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kandıra bezini KO-MEK ile tanıyacaklar

Kandıra bezini KO-MEK ile tanıyacaklar

İki bin yıllık geçmişi olan ve unutulmaya yüz tutan Kandıra bezi, KO-MEK ile yeniden hayat bulacak

Semalar renklenecek

Semalar renklenecek

Kartepe Belediye Spor Kulübü Yamaç Paraşütü takımının ev sahipliğinde düzenlenecek olan Kartepe Yamaç Paraşütü Şenliği, 21-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ege ile Gaga miniklerle buluşacak

Ege ile Gaga miniklerle buluşacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yaz etkinlikleri kapsamında, TRT Çocuk televizyonunun sevilen çizgi filmi Ege ile Gaga isimli çocuk oyunu ücretsiz olarak sahnelenecek

KOÜ DİLMER’de Mezuniyet Heyecanı

KOÜ DİLMER’de Mezuniyet Heyecanı

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ