19 Haziran 2019 Çarşamba 00:59
 
Öncekiler Sonrakiler

DENİZ ÇAKIR, VOLKAN YÜKSEL HAKKINDA KORUMA KARARI ALDIRDI

Deniz Çakır, Volkan Yüksel hakkında koruma kararı aldırdı
03 Ağustos 2018 Cuma 13:00

.

Deniz Çakır, sevgilisi Güvenç Dağüstün'le bir eğlence mekanında kavga ederek karakolluk olan Yüksel Volkan hakkında 1 ay süreyle koruma kararı aldırdı.

Bodrum’da bir eğlence mekanına sevgilisi Güvenç Dağüstün’le giden oyuncu Deniz Çakır, aynı mekanda bulunan Yüksel Volkan’la tartışmış, kavgaya dönüşen tartışma karakolda bitmişti.

Sözcü'nün haberine göre; İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla başvuran Deniz Çakır, daha önce aynı arkadaş çevresinde bulundukları Yüksel Volkan’ın, kendisini tehdit ettiğini ve can güvenliğinin olmadığını savunarak koruma kararı talep etti.

Talebi kabul eden mahkeme, Yüksel Volkan’ın 1 ay süre ile Deniz Çakır’a yönelik hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, iletişim araçları ile rahatsız etmemesine, tedbire uymaması halinde ise 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsine tabi tutulacağına karar verdi.VOLKAN YÜKSEL YAZILI AÇIKLAMA YAYINLAMIŞTI


Bazı basın yayın organlarında hakkımda bir takım haberler çıkmış ve adım geçmiştir. Öncelikli olarak şunu belirteyim haberler ‘kısmen’ doğrudur. Olay önceki gün değil, 20 Temmuz tarihinde meydana gelmiştir ve Off Gümüşlük adlı mekana eğlenmek için değil, kadın arkadaşlarımı bırakmak için gitmiştim. Masa da değil barın önünde, ayakta vedalaşmak için arkadaşlarımı bekliyordum.Şimdi gelelim olaya; 19 Temmuz aksamı ve 20 Temmuz gecesi Gümüşlük’te dostlarımızla, başka bir mekanda yemek yedik. Gecenin ilerleyen saatlerinde masada bulunan arkadaşlarımı Gümüşlük Otele bırakmak ve otoparkta olan arabamı almak için kestirme yol olan Off Gümüşlük’ün içinden geçmek istedik. Kapının önünde olayın baş aktörü olan oyuncu arkadaş oturuyordu. Aşırı derece sarhoş olduğunu fark ettiğim için görmemezlikten gelip geçtim. Oysa o bizi görünce yanımda bir kadın & anne olmasına rağmen sözlü tacizde bulundu ve “ibneler geldi” dedi. Susup içeri girdik. Çeşitli ihtiyaçların giderilmesi nedeniyle, geldiğim grup dağılınca, veda etmen için biraz bekleme kararı aldık ve barın önünde ben, bir erkek ve bir kadın arkadaşım dikilirken adı geçen oyuncu kadın hızla, şarkıcı sevgilisi olduğu iddia edilen kişinin yanına gitti, eliyle beni işaret ederek bir şeyler söyledi. Sonra o kişinin etrafını bir grup insan sardı ve eliyle beni işaret etmeye başladı. Bir şeyler sezinledim ve bir olay çıkmaması için mekanı, o an terk etmek istedim ancak arabamım anahtarı arkadaşımın plaj çantasında kalmıştı, beklemek zorundaydım. Saniyeler içinde şarkıcı bey geldi ve “Bu mekanda istenmiyorsunuz hemen terk edin” dedi. İfademde açık olarak söylediğim, şimdi ise yazmaya gerek duymadığım bir takım haraketler etti, bende kendisine; “Seni anlıyorum, lütfen sakin olun, WC’ye giden kadın arkadaşlarıma veda edip hemen terk edeceğim” dedim ve sustum. Ama buna da izin vermeyip, iki eliye kolumdan tutarak konuşmaya devam etti ve benim kadın arkadaslarımı beklememe izin vermedi.
Bende arabamım anahtarına ulaşıp o mekanı terk ettim. Her hangi bir olaya meydan vermemek için sert bir karşılıkta bulunmayıp, olayı alttan almak ve hemen terk edip uzaklaşmak istedim. Çünkü tek bir neden vardı eski arkadaşımın, aşırı sarhoş olmasıydı. O’nunla çok güzel dostluğumuz olduğu için sarhoş hallerinide çok iyi bilirim. O nedenle susup ayrılmak benim vereceğim en doğru karar ve geçmiş yıllara olan saygımdandı.
Fakat bu yapılan, hem ötekileştirme, hem de Gümüşlük gibi bir yerde çeteleşmeye karsı bir tepki olması için jandarmaya şikayetçi oldum ve ifademde tüm olayı ve geçmiş husumetimizin nedenini “gizli kalmak”
koşuluyla “jandarma ifademde belirttim” Hanımefendinin adı “Deniz Çakır”, beyefendi ise “Güvenç Dağüstün”’dür. Deniz’in bu denli saldırgan, bu denli ötekileştirici tavırlarına daha önce tanık oldum, ama bana yapacağı aklımın ucundan bile geçmedi. Yaşananlar son derece üzücüdür. Yıllara ve dostluklara yapılan saygısızlık, bana göre, insanın kendisine yaptığı saygısızlıktır. Deniz ile hiç bir kavgamız, yüz yüze bir tartışmamız asla olmamıştır. Kendisiyle konuşmama nedenim, etik olmayan bir durumun ortaya çıkmasıdır ve bu kararım kesindir, nettir. Son derece üzgün olduğumu inanın bu satırlar tarif bile edemez. Hepimize sevgilerimle

Bu haber 9236 defa okundu

DİĞER HABERLER

İzmitli kuaför Dünya 1. oldu

İzmitli kuaför Dünya 1. oldu

Prof. Dr. Muhip Kanko’nun kızı dünya evine girdi

Prof. Dr. Muhip Kanko’nun kızı dünya evine girdi

.

Erol ailesi büyüyor

Erol ailesi büyüyor

Nermin ve Ali Kuş’un kızları Gülse ile Süreyya ve Hüseyin Erol’un oğulları Burç, evliler kervanına katılıyor.

CHP’li Umut Bali muradına erdi

CHP’li Umut Bali muradına erdi

CHP İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Umut Bali ve Rabia Yıldız dünya evine girdi.

Belsa’da çifte kutlama

Belsa’da çifte kutlama

İzmit Belediyesi’nde hem Ağustos ayında doğanlar için hem de Kurban Bayramı kutlama etkinliği düzenlendi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ