18 Mart 2018 Pazar 05:21
 
  • 3,921 TL

  • 4,819 TL

  • 165,33 TL

  • 117.216

Öncekiler Sonrakiler

İZMİT, KURAL BURSU’NA AKIN ETTİ

İZMİT, KURAL BURSU’NA AKIN ETTİ
16 Ekim 2015 Cuma 11:26

Kentimizin önemli eğitim kurumlarından Nill Sanat Merkezi’nin, kurumun genel sanat yönetmeni Ahmet Kural’ın katılımıyla gerçekleştirdiği oyunculuk seçmelerine, oyuncu olmak isteyen yüzlerce kişi adeta akın etti

Ekranların sevilen yüzü Ahmet Kural’ın genel sanat yönetmenliğinde  pek çok sanat dalında önemli eğitimler veren Nill Sanat Merkezi, uzun süredir planladığı  “Kural Bursu” ile ilgili oyunculuk seçmelerini gerçekleştirdi. Kentin saygın mekanlarından Safran Restoran’da  gerçekleşen seçmelere, burs kazanmak isteyenlerin yoğun katılımı gözlerden kaçmazken, Ahmet Kural’la fotoğraf çektirmek ve tanışmak isteyen hayranların yarattığı izdiham da gözlerden kaçmadı.

YÜZDE YÜZ BURS FIRSATI

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı seçmelerde jüri üyeleri ise Ahmet Kural’ın yanı sıra, Kural’ın ablası ve Nill Sanat Merkezi’nin kurucusu Pınar Kural Çelebioğlu, eğitmenler Nuri Karadeniz, Samet Gürsel ve Alper Kadayıfçı’dan oluştu. Katılımcıların tüm hünerlerini sergilediği oyunculuk seçmelerinde jüri üyeleri tarafından seçilen isimlere çeşitli miktarlar da burs imkanları sağlanırken, bazı katılımcılara da tam burs verileceği öğrenildi. Katılımcılar burslarla ilgili yapılacak bilgilendirmenin ardından merkezin Cumhuriyet Parkı’nın hemen yanındaki, İnönü Caddesi Velibaba sokak No: 3 İzmit adresine giderek detaylı bilgi alabilecekler.

HER YIL GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Nill Sanat Merkezi’nin ismini taklit eden bazı kurumlarla hiç bir bağlarının olmadığını belirterek söze başlayan kurucu Pınar Kural Çelebioğlu: Kurum olarak bu yıl tiyatro ve oyunculuk alanında eğitim almak isteyenler için bir seçme açtık. Kural Bursu adını verdiğimiz bu geleneği her yıl gerçekleştirmenin yanı sıra, burs sağladığımız sanat dallarını arttırmayı, müzik, dans, bale, drama gibi alanlarla da, kursiyerlerimiz için burs seçmeleri açmayı planlıyoruz.  Konu ile ilgili önümüzdeki günlerde bilgilendirmeler yapacağız.” dedi.

HAYRANLARIYLA İLGİLENDİ

Ayrıca, kurum bünyesinde kamera önü oyunculuk, tiyatro, genel oyunculuk eğitimleri alanında faaliyet gösteren “Kural Akademi” isimli birimin, kentimizde oyunculuk alanındaki faaliyetlerini arttırarak, oyunculuğun doğasını bilen sanatçı adayları yetiştirmeyi hedeflediği de etkinliğin gündemindeydi. Seçmelerin ardından mekana adeta akın eden hayranlarıyla uzun uzun ilgilenen ve neredeyse herkesle tek tek fotoğraf çektiren Ahmet Kural, sevenlerine fotoğraf  imzalamayı da ihmal etmedi.Bu haber 2011 defa okundu

DİĞER HABERLER

İZMİT’TE 2767 KİŞİ EVLENDİ

İZMİT’TE 2767 KİŞİ EVLENDİ

.

Frikik vermemiş hali buysa!

Frikik vermemiş hali buysa!

.

En güzel belli oldu!

En güzel belli oldu!

Çin’in Sanya kentinde düzenlenen dünyanın dört bir yanından gelen güzeller, 2017 Dünya Güzellik yarışmasında boy gösterdi.

Hayal Kahvesi'nde Selami Şahin rüzgarı

Hayal Kahvesi'nde Selami Şahin rüzgarı

.

Adalarda AŞK var

Adalarda AŞK var

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ