19 Nisan 2018 Perşembe 17:00
 
  • 4,030 TL

  • 4,993 TL

  • 174,69 TL

  • 111.917

Öncekiler Sonrakiler

BİZİM ŞEHRİMİZ BİZİM MARKAMIZ

Bizim şehrimiz Bizim Markamız
09 Haziran 2017 Cuma 18:00

Samuray Sport

Bizim Şehrimiz Bizim Markamız’ın bu sayımızdaki konuğu başarılarla dolu hikayesi ile birçok ilke imza atan Samuray Sport oldu.


DÜNYA ŞAMPİYONLARININ KULÜBÜ


Bünyesinden Haldun Alagaş gibi dünya şampiyonlarının yanı sıra Türkiye ve Avrupa şampiyonları da çıkaran Samuray Kulübü, Uzakdoğu spor kulübü olarak 1985 yılında kuruldu.ZORLUKLAR MAĞAZA AÇTIRDI
Bölgesindeki Uzakdoğu sporları malzeme temininde yaşanan sıkıntılar ve ortaya çıkan ihtiyaç nedeniyle 1989 yılında İzmit Heykel yolunda 18 m2'lik ilk Samuray Spor Mağazası açıldı. Bu mağazadan hem kendi bünyesindeki sporcuların ihtiyaçlarını gideren Samuray, hem de diğer spor kulüplerine de malzeme temin ederek bu alandaki boşluğu giderdi. 2 yıllık peşin verilen kira ile küçücük bir dükkanda başlanan 27 yıllık serüven bugün 15 bin m2’lik dev bir mağaza zincirine dönüştü.

Baba Mustafa Yoldaş’ın önderliğinde oğulları Salih Yoldaş, Fatih Yoldaş ve Barbaros Yoldaş ile birlikte Samuray Sport’un başarılarla dolu hikayesi, bugün Türkiye’nin çeşitli illerindeki 26 mağazasıyla, sektöründe devleşmiş bir marka olarak şehrimizin gururu oluyor.KOŞU MAĞAZASI TÜRKİYE DE İLK
Açıldığı günden beri pek çok ilke imza atan Samuray Sport, koşu üzerine yepyeni bir kültürü ülkemize getirdi. İstanbul Bebek’te, Türkiye’nin ilk koşu mağazasını hizmete açan Samuray Sport, Avrupa’da oldukça yaygın olan bu kültürü ülkemize getirdi.
“Runify” adıyla hayata geçen mağazanın konsepti oldukça ilginç. Her sabah saat 06.00’da açılan Runify’ın öncelikli amacı, koşu sporunu yapmak isteyen ancak hayatın yoğun temposu içerisinde buna fırsat bulamayan insanların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak.
Koşu sporuna dair eşofmandan saç bandına, koşu saatinden ayakkabıya, tayttan çoraba kadar her türlü malzemenin satışını yapan mağaza, sabah koşusu yapmak isteyen sporcular için kapılarını günün ilk saatlerinde açıyor.
İçerisinde giyinme kabinleri ve duşların da bulunduğu Runify işe gitmeden önce koşu yapmak isteyen insanların buluşma noktası.
Sporu bittikten sonra mağazada duş alıp, nefis poğaçalarını yiyen müşteriler bir yandan da kahvelerini yudumlayarak güne daha dinç hazırlanma şansını buluyor. Ve tüm bu hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor. ‘Kulüp’ niteliği de taşıyan mağazada, tecrübeli bir koşu eğitmeni de görev yapıyor.

 NIKE BÖLGE BAYİLİĞİ
Samuray Sport’un kurumsal yapılanmasındaki en büyük etken ise 2003 yılında dünyaca ünlü Nike markasının bölge bayiliğini alması olmuş.

Bu tarihten itibaren hızla büyüyen ve il dışındaki ilk mağazasını 2007 yılında açan marka, 2012 yılında altyapı ve amatör spor kulüplerine hizmet veren Entersport üretim bandını kurarak seri üretime başlamış.


Aynı yıl Puma Takım Sporları’nı da bünyesine dahil eden Samuray Sport, ayrıca dünyada boyut ve içerik olarak ilk olma özelliği taşıyan Nike Futbol Takım Sporları Mağazası’nın açılışıyla Türkiye’de takım sporları anlayışına farklı bir bakış açısı katmış.
2013 yılında Errea Takım Sporları operasyonunu bünyesine dahil eden Samuray Sport, bir sonraki yıl bünyesindeki markalara Adidas’ı da eklemiş.
Samuray Sport, bugüne kadar 100’ün üzerinde profesyonel spor kulübüne ürün tedarik ederek, adını Türkiye çapında duyurmuş bir Kocaeli markası.

Samuray Sport, Mustafa Yoldaş ile oğulları Salih Yoldaş, Fatih Yoldaş ve Barbaros Yoldaş’ın attığı akıllıca adımlarla büyümeye devam ediyor.ŞİRKET BÜYÜMÜŞ AMA YOLDAŞ AİLESİ TEVAZUYU BIRAKMAMIŞ
Samuray Sport mağazasının çarşı yapıdaki dev ofisinde bizi ilk karşılayan Fatih Yoldaş oldu. İlk izlenim her zaman önemlidir derler. Fatih Yoldaş, büyürken tevazuda küçülmeyi ilke edinmiş. Öylesine samimi ve candan davranışları var ki sanırsınız 40 yıldır tanışıyorsunuz.
Uzun ve oldukça samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Fatih Yoldaş gelecek planlarını anlatırken daha ilk iş yerini açan genç bir insanın heyecanını hala yaşadığını görmek gerçekten çok önemli. Bu kadar büyürken ve takım sporları konusunda ülkemizde adeta tek başına bir marka haline dönen Samuray ailesi, kendi aralarında iş bölümü yapmış. Baba Mustafa Yoldaş ile ailenin en büyük oğlu Salih Yoldaş şirketin koordinasyonunu, Ar-Ge çalışmalarını ve yatırımlarını planlıyor.
Fatih Yoldaş, takım sporlarının organizasyonunu yürütürken ailenin en küçüğü olan Barbaros Yoldaş ise perakende satış ve internet mağazasının işleyişini idare ediyor.
Fatih Yoldaş, takım sporları konusunda oldukça donanımlı. Süperlig’de Osmanlıspor, Çaykur Rizespor, Antalyaspor ve Akhisar Belediyespor olmak üzere çeşitli liglerde 80 futbol takımı ile çalışıyor.

İlimiz takımları Kocaelispor, Kocaeli Birlikspor, Gölcükspor ve Derincespor’un da tercihi Samuray Sport.BÜYÜK OLMANIN MALİYETİ VAR

Fatih Yoldaş, Ağrı Patnos’dan Edirne’ye, Kırıhan’dan Trabzon Ofspor’a kadar bir çok spor kulübü ile çalıştıklarının altını çizerken “malımızı sattık işimiz bitti demiyoruz. Sezon başından sezon sonuna kadar sık sık kulüplerimizi ziyaret ediyor ve ister müşterimiz olsun ister olmasın eksikliklerini anında gideriyoruz. Çünkü biz ciddi stokla çalışan bir markayız. 150 bin civarında ürün stoklarımızda her an ihtiyaca cevap vermek için hazır bekletiliyor. Yani büyük olmanın da kendine göre bir bedeli var ve biz bunu seve seve yerine getiriyoruz. Sadece futbolda değil salon sporlarında da takımlarımızın hizmetindeyiz. Ziraat Bankası, Halk Bankası, İstanbul B.B. gibi 20’den fazla takım ile çalışıyoruz.” diyor.200 ÇALIŞANIMIZ 26 MAĞAZAMIZ İLE BİZ BİR AİLEYİZ

“İstanbul, Adapazarı, Bursa, Zonguldak, Ankara, Çerkezköy, Çorlu, Afyon, Eskişehir, Susurluk ve Düzce’de olmak üzere 26 mağazamız ve 200 çalışanımız ile biz büyük bir aileyiz. İnternet mağazamızda 7 çalışanımız gelen talepleri anında müşterilerimize ulaştırmak için çalışıyor. Önümüzdeki aylarda İstanbul Florya ve Caddebostan, Antalya ve İzmir’de koşu sporu mağazamız olan Runify mağazalarımızı açarak mağaza zincirlerimize katacağız, sonraki hedefimiz de yurt dışına açılmak.”DÜNYADA EŞİ BENZERİ YOK

Dünyada spor konusunda bir çok yeniliğe imza atan firmalardan biri olan Nike Futbol, Çarşıyapı’da bulunan 1650 m2 ‘lik mağazası ile görenlere parmak ısırtıyor. Dünyada eşi benzeri bulunmayan bu mağaza Yoldaş ailesinin de gururu.KENDİ MARKALARINI YARATTILAR


Spor kulüplerinin alt yapı ihtiyaçlarına dikkat çeken Fatih Yoldaş, bu alandaki boşluğu doldurmak için Zonguldak’ta bir fabrika açtıklarını belirterek yılda 100 bin civarında ürün sattıklarını, ancak kaliteden asla taviz vermediklerini dile getirdi.
Nike Perakende ve Nike Takım Sporları'nın Doğu Marmara, Batı Karadeniz bölge partneri, ERREA Takım Sporlarında Türkiye Tedarikçisi aynı zamanda Adidas ve Levi's'ın bölge perakende ortağı olan Samuray Sport mağazalarında NIKE, UNDER ARMOUR, ADIDAS, ADIDAS ORIGINALS, ADIDAS NEO, NORTH FACE, ON CLOUD, COLUMBİA, PUMA, SALOMON, SKECHERS, NEW BALANCE,MIZUNO, MERRELL, ASICS, GARMIN, OAKLEY, TOMTOM, VANS, ALEX, BABOLAT, BUTTERFLY, CHIBA, DUNLOP, ESKA, FOX 40, HI-TEC, KILLTEC,MOLTEN, NITTAKU, ROCES, SPEEDO, SUNFLEX, VOIT, WILSON gibi tüm markaları da bulabilirsiniz.

Geçmişten bugüne tüm yönetim kadrosu sporun içinden gelmiş ve sporu çok iyi tanıyan bir ekip olan ve kurulduğu günden bugüne sadece spor eğitimi ve perakendeciliği üzerine hizmet veren Samuray Sport, bu alandaki tecrübelerini müşteri ilişkilerindeki kendine özel uygulamalarıyla pekiştirmiş. Tüm planlamasını günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak gözden geçiren yönetim kadrosu, sürekli mağazaları denetim altında tutmakta, satış danışmanlarını incelemekte ve desteklemektedir. Her geçen gün çıtasını biraz daha yukarılara çıkarma istek ve inancında olan Samuray Sport, geçmişten aldığı kültürü, günümüz perakendeciliği ve teknolojik yeniliklerle harmanlayarak yoluna devam etmekte.O BİR DUAYEN
Uzun ve keyifli bir röportajın ardından Baba Mustafa Yoldaş bizi oldukça mütevazi ama bir o kadar da ferah odasında misafir etti. Neden Samuray diye sorduğumuzda, “Aile karateci. Böyle olunca da Uzakdoğu sporları bizim için daha da önemliydi. Ben o yıllarda Petkim’de çalışıyordum. Samuray Spor kulübünü kurduğumuzda sporcularımız için ciddi anlamda malzeme sıkıntısı yaşıyorduk. Bu zorluklar bizi küçük de olsa mağaza açmaya sevk etti. 1992 yılında emekli oldum ve birikimlerimi bu alana yatırdım. Şimdi dönüp arkama baktığımda 27 yılda çok mesafe kaydettiğimizi görmek beni mutlu ediyor. Ancak en büyük mutluluğum evlatlarım ve torunlarımla birlikte bir arada yaşamak. Bunun tarifi mümkün değil. En küçük torunum 5 en büyük torunum 16 yaşında. Hayat her zaman size istediğinizi vermez. Ancak siz azmetmeli ve kararlılıkla o işin peşinden koşmalısınız. Hedefe giden yollar gül bahçeleri ile değil dikenlerle dolu olsa da yılmamalı ve asla vaz geçmemelisiniz.” diyerek azim ve kararlılığa vurgu yapıyor.

Bu haber 4093 defa okundu

DİĞER HABERLER

Keşanlı Ali 'Engin Benli'

Keşanlı Ali 'Engin Benli'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın değerli sanatçılarından Engin Benli, Kocaeli Sokak Dergisi'nin Kasım sayısı için sorularımızı yanıtladı. Kendisi ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu. Bir çok kişi onu “Kanıt” dizisinden tanıdı, hatta gerçekten başkomiser sandı, sanmaya da devam ediyor. İşte bilinmeyen yönleriyle karşınızda, Engin Benli

Öyle bir geçer zaman ki...

Öyle bir geçer zaman ki...

Rüyalarım işim oldu

Sektörü hem geliştirdik hem de insan yetiştirdik

Sektörü hem geliştirdik hem de insan yetiştirdik

Ayfer Yılmaz’ın gözünden İzmit ve iş yaşamı...

Ustamız haftalığımız gül dalına bağlardı

Ustamız haftalığımız gül dalına bağlardı

Göstere göstere para vermek yoktu bizim zamanlarımızda

Zirvenin Gözünden Kocaeli

Zirvenin Gözünden Kocaeli

Kocaeli Türkiye'nin göz bebeğidir

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ