25 Şubat 2018 Pazar 20:31
 
  • 3,791 TL

  • 4,663 TL

  • 162,07 TL

  • 117.522

Öncekiler Sonrakiler

'KOCAELİ KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM PROJESİ'GERÇEKLEŞTİRİLDİ

'Kocaeli kadın sağlığı eğitim projesi'gerçekleştirildi
18 Ocak 2018 Perşembe 09:57

"Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" Derince toplantısı, Hülya Aksoyun katılımları ile gerçekleşti.

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde başlatılan ve  İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen "Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi"  Derince toplantısı, Şükrü Aracı İlköğretim Okulu konferans salonunda Derince Kaymakamlığı’nın katkıları ile gerçekleşti.
Programa; Sayın Hülya Aksoy’un yanı sıra, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci’nin eşi Aliye Denizci, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şenol Çavuşoğlu, Şükrü Aracı İlköğretim Okulu yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci’nin eşi Aliye Denizci, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Şenol Çavuşoğlu ve diğer ilçe yöneticileri tarafından karşılanan Sayın Hülya Aksoy, programda yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Valilik olarak İlimizde Kadın Sağlığı Projesi başlattık ve bu projeyi sizlerle paylaşmak için buradayız. Doktorlarımızın söylediğine göre kadınlarımızı ilgilendiren kanser türleri arasında ilk sırayı meme kanseri almaktadır. Bunun için özellikle kadınlarımız her ay düzenli olarak kendilerine meme muayenesi yaparlarsa, kendilerinde oluşabilecek değişiklikleri erken sahip olabileceğini doktorlarımız söylüyor. 


Sizleri bir araya getirmişken doktorlarımızın önerisiyle rahim ağzı kanseri, menopoz, obezite, sigaranın zararları, uyuşturucu bağımlılığı ve bu tür durumlarda özellikle gençlerimizde fark edersen nerelere müracaat etmemiz gerektiğini, bunun yanında kadına şiddet, beslenme gibi konularla ilgili bir sunumumuz var.

Biz kadınlar genelde kendimizi ihmal ederiz. Kadın ailenin temel direğidir. Kadın sağlıklı olacak ki eşine, çocuğuna ve evine fedekarlıkları rahatlıkla yapabilsin. Onun için buradan özellikle sizlere şunu vurgulamak istiyorum; kendinizi lütfen ihmal etmeyin, katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. “diyerek sözlerini tamamlayan  Sayın Aksoy’un konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevli Dr. İnci SOBİ tarafından,  kadınlarımıza meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obezite’den korunma ve diyabet, organ bağışının önemi ile 6284 Sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara ve uyuşturucu bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi. Eğitimin  ardından kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi gerçekleştirildi.


Kadınlarımız tarafından yoğun ilgi gören program, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Bu haber 1697 defa okundu

DİĞER HABERLER

Bu çalışmalar hayat kurtarıyor

Bu çalışmalar hayat kurtarıyor

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü “Kanserde Erken Teşhis” konusunda aralıksız olarak gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ile takdir topluyor.

80 yaşındaki hastaya Akciğer ameliyatı

80 yaşındaki hastaya Akciğer ameliyatı

Sağ Akciğer üst lobunda kanser saptanan 80 yaşındaki hasta İzmit Seka Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op.Dr.Hatice Eryiğit Ünaldı ve ekibi tarafından ameliyat edildi.

Göçmen Sağlığı Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

Göçmen Sağlığı Merkezi Hizmet Vermeye Başladı

.

YA UYANAMAZSAM…

YA UYANAMAZSAM…

ANESTEZİ KORKUSU...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ