19 Kasım 2018 Pazartesi 07:07
 
  • 5,344 TL

  • 6,098 TL

  • 209,82 TL

  • 93.616

Öncekiler Sonrakiler

3 YENİ AMBULANS DAHA HİZMETE GİRDİ

3 yeni ambulans daha hizmete girdi
12 Nisan 2018 Perşembe 18:57

.

Sağlık Bakanlığı tarafından Kocaeli’ne gönderilen 3 tam donanımlı ambulansın teslimi için tören düzenlendi. Böylece yeni ambulansların teslimi ile Kocaeli’de bulunan ambulans sayısı 71’e yükseldi.


İl Ambulans Servisi Başhekimliği bahçesinde gerçekleştirilen törene,  İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Arzu Kara Aşı, Başhekim Dr. Serhat Karatepe Birim Sorumluları ve sağlık çalışanları katıldı.

Tören öncesinde konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, “Bugün inşallah Sağlık Bakanlığımızın Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğüne teslim ettiği 3 adet yeni ambulansı hizmete alma törenini gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığımız, Acil sağlık hizmetlerine çok önem veriyor. Sağlık Bakanlığımızın çok önemli parçası olarak acil sağlık hizmetleri hem yerel hem ulusal hem de uluslararası olarak en üst düzey ve donanımlarla devam ediyor. Bildiğiniz gibi yıllar önce basit ambulanslar içinde alet edevat olmadığı, hatta ambulansların bile olmadığı, hastaların araçlarla taşındığı bir dönemden, binlerce ambulansla 7-24 en kaliteli hizmetlerin verildiği bir döneme geçmiş bulunuyoruz. Şuanda Bakanlığımız ambulansları uluslararası hizmet veriyor ve vatandaşlarımız nerde olursa olsun, hastalandığı zaman gerekli şartları taşıyorsa helikopter, ambulans uçaklar, paletli kar ambulansları ile hizmetler veriliyor. İlimizde de güçlü bir sağlık ordumuz var. Şuanda ambulans sayımız 70’i geçmiş durumda. İnşallah 2 yıl içerisinde istasyon sayılarımızı da arttıracağız. 3 yıl içinde de tüm  112 istasyonlarımızı ya yeniden yapacağız yada yenilemiş olacağız. Yıllık asgari olarak 10 ile 15 adet istasyonumuzu modernize edeceğiz. 3 yıl içerisinde ilimizdeki hem sağlık yatırımları ile ilgili hedeflerimiz hem de 112 istasyonları ile ilgili hedeflerimiz tamamlanmış olacak. Arkadaşlarımızın gece gündüz özverili ve fedakarca çalışıyorlar. Kendilerine çalışmalarından ötürü  teşekkür ediyorum. Buradan kamuoyuna da 112 hatlarını gereksiz aramalar yaparak meşgul etmemelerini önemle rica ediyorum. Çünkü bu esnada başka bir hasta ölümle pençeleşiyor olabilir. Yeni hizmete giren 3 tam donanımlı ambulansımızın ülkemize ilimize halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm çalışma arkadaşlarıma başarılar diliyor herkese iyi günler diliyorum ” dedi.

Törenin ardından ambulanslar; Kartepe 1 Nolu, Başiskele 1 Nolu ve İzmit 7 Nolu istasyonlara teslim edildi.

Ambulans sayısı 71’e yükseldi
Sağlık Bakanlığı’ndan yeni gelen ve dağıtımı yapılan ambulanslar ile birlikte Kocaeli'nde; 2'si kar paletli ambulans, 1'i obez ambulans, 1'i 4 yataklı travma ambulansı olmak üzere toplamda 71 ambulans hizmet vermeye başladı.

Bu haber 2155 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ