23 Ocak 2018 Salı 09:18
 
  • 3,784 TL

  • 4,638 TL

  • 162,58 TL

  • 117.235

Öncekiler Sonrakiler

DANIŞTAY'DAN BOTOKS ÖDEMESİNE ONAY ÇIKTI

Danıştay'dan BOTOKS ödemesine onay çıktı
06 Kasım 2017 Pazartesi 19:01

.

Bursa'da yaşayan emekli bir öğretmen Hiperhidroz (Aşırı terleme) rahatsızlığı nedeniyle  doktora gitti. Doktor botoks tedavisi olması gerektiğini belirtince yılda bir kez botoks tedavisine başladı.Yılda 1 kere uygulanan tedavi için  2004 ve 2005 yıllarında  Emekli Sandığından ödeme yapıldı.Ancak 2008 yılında yapılan başvuru retedildi.
Bunun üzerine "aşırı terleme hastalığına ilişkin tedavi masrafının ödenmesi yolunda yaptıkları başvurunun reddine dair işlem ile bu işlemin dayanağı olan SGK Sağlık Uygulama Tebliği'nin, Botulismus Toksini Tip A (botoks) maddesinin eksik düzenlendiği gerekçesiyle maddenin iptali" için Danıştay'a başvuran emekli öğretmenin talebini görüşen Danıştay 11. Dairesi, 2010 yılında Sağlık Uygulama Tebliği'nin ilgili maddesinin iptaline karar verdi. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun, 11. Dairenin kararını onadığını, kurulun karar düzeltme yoluna başvuran SGK'nın talebini geçen haziran ayında oy birliği ile reddedilirken  kesinleşen kararla birlikte aksiler hiperhidroz hastalığının tedavisinde etkili olan botoksun, SGK'nın ödeme listesine alınacağı öğrenildi.
Bu haber 1428 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOÜ Akademisyenleri uyardı!

KOÜ Akademisyenleri uyardı!

.

'Kocaeli kadın sağlığı eğitim projesi'gerçekleştirildi

'Kocaeli kadın sağlığı eğitim projesi'gerçekleştirildi

"Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi" Derince toplantısı, Hülya Aksoyun katılımları ile gerçekleşti.

Karamürsel Devlet kalite kongresine katıldı

Karamürsel Devlet kalite kongresine katıldı

VII. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi “Sağlıkta Dönüşümün II. Fazında Klinik Kalite ve İnovatif Yaklaşımlar” Rixos Sungate Hotel Antalya’da gerçekleştirildi.

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde örnek uygulama

Darıca Farabi Devlet Hastanesinde örnek uygulama

.

HER DERDE DEVA ZENCEFİL

HER DERDE DEVA ZENCEFİL

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET