19 Nisan 2018 Perşembe 16:58
 
  • 4,021 TL

  • 4,984 TL

  • 174,55 TL

  • 112.068

Öncekiler Sonrakiler

DANIŞTAY'DAN BOTOKS ÖDEMESİNE ONAY ÇIKTI

Danıştay'dan BOTOKS ödemesine onay çıktı
06 Kasım 2017 Pazartesi 19:01

.

Bursa'da yaşayan emekli bir öğretmen Hiperhidroz (Aşırı terleme) rahatsızlığı nedeniyle  doktora gitti. Doktor botoks tedavisi olması gerektiğini belirtince yılda bir kez botoks tedavisine başladı.Yılda 1 kere uygulanan tedavi için  2004 ve 2005 yıllarında  Emekli Sandığından ödeme yapıldı.Ancak 2008 yılında yapılan başvuru retedildi.
Bunun üzerine "aşırı terleme hastalığına ilişkin tedavi masrafının ödenmesi yolunda yaptıkları başvurunun reddine dair işlem ile bu işlemin dayanağı olan SGK Sağlık Uygulama Tebliği'nin, Botulismus Toksini Tip A (botoks) maddesinin eksik düzenlendiği gerekçesiyle maddenin iptali" için Danıştay'a başvuran emekli öğretmenin talebini görüşen Danıştay 11. Dairesi, 2010 yılında Sağlık Uygulama Tebliği'nin ilgili maddesinin iptaline karar verdi. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun, 11. Dairenin kararını onadığını, kurulun karar düzeltme yoluna başvuran SGK'nın talebini geçen haziran ayında oy birliği ile reddedilirken  kesinleşen kararla birlikte aksiler hiperhidroz hastalığının tedavisinde etkili olan botoksun, SGK'nın ödeme listesine alınacağı öğrenildi.
Bu haber 1482 defa okundu

DİĞER HABERLER

Riskli gebeler yakın takipte

Riskli gebeler yakın takipte

Sağlık Müdürlüğü tarafından her hafta rutin olarak gerçekleştirilen Riskli Gebe Değerlendirme Toplantısı, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney başkanlığında Alikahya yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Anne dostu hastane ünvanı taçlandırıldı

Anne dostu hastane ünvanı taçlandırıldı

.

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

.

Sağlıkta değer katan hizmet

Sağlıkta değer katan hizmet

MLP Care, beşinci inme merkezini 2 yılı aşkın süredir “Sağlıkta değer katan hizmet” felsefesiyle Kocaeli Halkı’na hizmet veren VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde açtı.

Ameliyathane hemşireliği sertifikalı eğitimi proğramı başladı

Ameliyathane hemşireliği sertifikalı eğitimi proğramı başladı

İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde, Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitimi Programı yapılan açılış programı ile başladı..

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ