24 Mayıs 2019 Cuma 05:08
 
Öncekiler Sonrakiler

DERİNCE EĞİTİM'DE KBRN TATBİKATI

Derince Eğitim'de KBRN tatbikatı
14 Şubat 2019 Perşembe 12:55

.

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, Derince Araştırma Hastanesindeki afet sempozyumuna ve KBRN tatbikatına destek verdi.

Kocaeli AFAD, Derince Araştırma Hastanesi acil tıp birimi ve UMKE ortaklığında düzenlenen sempozyuma ve ve sempozyum sonrası hastane bahçesinde gerçekleştirilen KBRN tatbikatına katıldı.


Sempozyumun açılış konuşmasını Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın yaparken Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, “Sağlık Hizmet Grubunun TAMP’taki Yeri” konulu bir sunum yaptı. Başhekim Şaşkın, sempozyum ve tatbikat organizesinde görev alanlara teşekkür ederken, afetlere hazırlığın öneminden bahsetti. Kocaeli AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul da, AFAD’ın organizasyon yapısı, koordinasyon görevindeki içerikleri ve Türkiye Afet Müdahale Planında yer alan Sağlık Hizmet Grubunun görevleri ve destek çözüm ortaklıklarıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.


Ardından afet tıbbı, afet müdahalesinde tıbbi planlamalar, toplu yaralanmalarda triaj, hastane öncesi olay yeri yönetimi, acil durumlarda halk sağlığı uygulamaları başlıklarında Dr. Öğretim Üyeleri Hüseyin Cahit Halhallı, Kurtuluş Açıksarı, Mehmet Koçak, Emrah Çelik ve İsmail Tayfur birer sunum yaptı.
Öğleden sonraki oturumlarda sözlü bildirimler alındıktan ve sertifika dağıtımı yapıldıktan sonra UMKE ve 112 öncülüğünde tertiplenen terör saldırısı içerikli tatbikata geçildi. Patlamalarla ve icracıların rolleriyle gerçeği aratmayan tatbikatta, Jandarma güvenlik önlemlerini alırken Kocaeli AFAD’ın özel kıyafetli uzman personelleri KBRN ölçümü yaptı.
Yaralılara müdahale etmeden önce şeritle ayrılan bölümde yapılan ön incelemede sağlık ekiplerine zarar verecek gaz bulunamayınca müdahale izni verildi ve UMKE ile 112 ekipleri yaralılara ilk müdahaleleri yaptı ve yaralılar hastane bahçesinde kurulan sahra çadırına taşındı.
TAMP’ın bir gereği olan hizmet içi eğitimi anlamında başarılı bulunan ve tam gün süren program toplu fotoğrafla sona erdi.
Bu haber 2201 defa okundu

DİĞER HABERLER

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

Üroonkoloji ve Laparoskopik Cerrahi alanlarında deneyim sahibi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Yaşar Bozkurt, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ RADYOLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ  RADYOLOJİ UZMANI

Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Gümüş VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

8 Mayıs 'Dünya Talasemi günü '

8 Mayıs 'Dünya Talasemi günü '

Kartepe Semt Polikliği’nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı Göreve Başladı

Kartepe Semt Polikliği’nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı Göreve Başladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ