23 Mart 2019 Cumartesi 20:41
 
Öncekiler Sonrakiler

DİLOVASI DEVLET HASTANESİ TAM DONANIMLI HİZMET SAĞLIYOR

Dilovası Devlet Hastanesi tam donanımlı hizmet sağlıyor
07 Mayıs 2018 Pazartesi 10:20

.

Dilovası Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz, alınan son teknoloji  ürünü cihazlar sayesinde fıtık, sünnet, meme küçültme, jinekomasti, pilonidal kist, hemoroid, tüp ligasyon, perineoplasti, sectio, sistosel gibi birçok ameliyatın yapılmaya başlandığını söyledi.


Herşey sağlık için”

Dilovası Devlet Hastanesi’nin 25 yataklı bir hastane olmasına rağmen tam donanımlı  2 ameliyathane ve 4 yataklı yoğun bakım ünitesine sahip olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, “ Buraya Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği görevimi yürüttüğüm süre içerisinde gerçekten büyük bir emek harcandı. Herşey sağlık için.   Antibakteriyel,  çizilmeyen,  ısı ve ses izolasyonuna haiz hijyenik duvar sistemine sahip 2 salondan oluşan ameliyathanede yaklaşık bir yıldır kritik bir çok ameliyat gerçekleştirilmektedir. Salonlarımızda otomasyon bağlantısı ile ameliyat sırasında hastaya ait veri ve görüntülere ulaşılabiliyor. Bu da operasyonu gerçekleştiren ameliyat ekibine önemli kolaylıklar sağlıyor” dedi.


Anestezi uzmanı göreve başladı
Bölgesel ve genel anestezi yapmaya uygun son teknoloji cihazlara sahip olduklarını belirten Dilovası Devlet Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Murat Tolga Avşar  ise, “Hastane olarak olanaklarımız çok iyi, personel sayımız yeterli. Cerrahlarımız küçük, orta ve büyük ameliyatları gerçekleştiriyor. Böylesine önemli bir merkezin hastanemize kazandırılmasında  emeği geçenlere şahsım, ekibim ve halkımız adına teşekkürlerimi  sunuyorum” diye konuştu.

Bu haber 2135 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ