15 Ağustos 2018 Çarşamba 12:01
 
  • 6,139 TL

  • 6,958 TL

  • 243,63 TL

  • 91.844

Öncekiler Sonrakiler

DR. GÜRKAN ALTUN, YENİ MUAYENEHANESİNDE

Dr. Gürkan Altun, Yeni Muayenehanesinde
06 Ağustos 2018 Pazartesi 13:32

.

İlimizin tanınan doktorlarından Çocuk Kardiyojoji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Gürkan Altun, yeni muayenehanesinde hasta kabulüne başladı. Doktor Altun, “Sağlam çocuk takibi  çok önemlidir. Çünkü birçok hastalığın teşhisi erken dönemde yapılıp geç kalınmamak adına tedavileri de ona göre  mümkün olabilmektedir.” dedi.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların sağlıklı olmaları her şeyden önce geliyor. Kocaeli’nde çocuk sağlığı konusunda tanınan Çocuk Kardiyojoji ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Doktor Gürkan Altun, yeni muayenehanesinde hasta kabulüne başladı. Körfez Mahallesi Ahmet Ergüneş Sokak, No:21, Daire:3, Kat:1, Altun İş Merkezi adresinde faaliyetlerine başlayan Çocuk Kardiyojoji ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Doktor Gürkan Altun, “Ailelerin mutlaka yeni doğan döneminden itibaren başlayarak düzenli çocuk sağlığı takibini yaptırmalarını öneriyorum. Çünkü  sağlam çocuk takiplerinde sessiz seyreden bazı hastalıkların erken tespit edilerek ona göre yönlendirilmesi çok önemli” cümleleri ile ailelere uyarıda bulundu.

PEDİATRİK VE KARDİYOLOJİK MUAYENE YAPIYORUZ

Mayıs ayı itibariyle yeni adreslerinde çalışmaya başladıklarını ifade eden Doktor Gürkan Altun, muayenehane hakkında bilgi verdi. Doktor Altun, “Hastalarımız bize daha çok çocuk doktorlarının yönlendirmeleri ile geliyor. Çocuk doktorları kalp rahatsızlığından şüphelendiğinde çocuk kardiyoloji bölümüne yönlendiriliyorlar. Göğüs ağrısı, çabuk yorulma, çarpıntı, baş dönmesi bayılma gibi  şikayetler ve spor öncesi kardiyak muayene olmak isteyen hastalarımız da bize başvuruyorlar. Burada yapılan muayenelerde öncelikle hastanın genel muayenesi, daha sonrasında ritim bozuklukları açısından elektrokardiyografi (EKG) ve kalbin anatomik yapısını görmek için de ekokardiyografik (EKO) inceleme yapıyoruz. Herhangi bir doğumsal ya da edinsel kalp rahatsızlığı açısından inceliyoruz. Çocukluk döneminde görülen kalp rahatsızlıklarının çoğu erişkinlerden farklı olup doğumsal kalp rahatsızlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Böyle olunca da ekokardiyografik (EKO) inceleme muayenemizin esas parçası olmaktadır.” şeklinde konuştu.

GEBELİKTE 20 VE 25’İNCİ HAFTALAR ARASINA DİKKAT !

0 ile 18 yaş arası tüm çocuklara baktıklarını belirten Doktor Altun, gebelik döneminde anne karnında da inceleme yapabildiklerini söyledi. Altun,“Özellikle fetal dönem dediğimiz anne karnındaki bebeklerin doğumsal kalp hastalıkları var mı yok mu bunları inceleyebiliyoruz.  Fetal ekokardiyografi kısaca “fetal eko” anne karnında iken bebek kalbinin ekokardiyografik yöntemle incelenmesidir. Amacı anne karnındaki bebeğin kalbinde doğumsal kalp hastalığının ve ritim problemlerinin olup olmadığını tespit edip takip ve tedavide danışmanlık sağlayabiliyoruz. Annenin karın duvarı üzerinden yapılan bu inceleme anne ya da fetüse herhangi bir zararı yoktur. Fetal ekokardiyografi zamanlaması gebeliğin 20-25. haftalar arası en uygun olduğu dönemdir. Bununla birlikte 16-18 haftalarda da bu inceleme gerek görüldüğünde yapılabilmektedir.” cümleleri ile konuşmasına son verdi.


Doktor Gürkan Altun Öz Geçmiş:

1978 yılında Bartın’da doğdum. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerimi Bartında tamamladım.Tıp eğitimimi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde yapmış olup bu fakülteden 2003 yılında mezun oldum. Uzmanlık eğitimimi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Temmuz 2003 – Eylül 2008 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tamamladım.
Çocuk Kardiyoloji yan dal eğitimimi Haziran 2009 – Temmuz 2013 arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalı’nda tamamladım. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Eylül 2013 – Eylül 2016 arasında Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı olarak çalıştım.
Çocuk Kardiyolojisi ve Çocuk Sağlığı Alanlarında, tümü Uluslar arası dergilerde basılmış 33 adet  makalem, ulusal/uluslararası toplantılarda sunulmuş 100'ün üzerinde bilimsel bildirilerim bulunmaktadır.
Uzmanlık Alanlarım:
Bebek, çocuk ve ergenlerde kalple ilişkili sık karşılaşılan şikâyetlerin (üfürüm, göğüs ağrısı, morarma, çarpıntı, bayılma) değerlendirilmesi, gebelik döneminde anne karnındaki bebeklerin kalplerinin fetal ekokardiyografik yöntemle incelenmesi, spor öncesi kalp muayenesi doğumsal/edinsel kalp hastalıklarının tanı ve tedavisi, kardiyak ritim bozuklukları.


Bu haber 588 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sağlık Bakanlığı'ndan 'zika virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'zika virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Kocaeli'de "zika virüsü hastalığı"nın olmadığı, herhangi bir vaka bildiriminde bulunulmadığını açıkladı

Hipertansiyonun bilinmeyenlerini paylaştı

Hipertansiyonun bilinmeyenlerini paylaştı

İzmit Seka Devlet Hastanesi sağlık okur yazarlığını arttırmak konusunda adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kefken ASM çalışanlarının sorunlarını anlattı

Kefken ASM çalışanlarının sorunlarını anlattı

Yaz sezonu nedeniyle Sağlık yetkililerinin gerekli tedbirleri almaması nedeniyle vatandaşın ve Kefken Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanlarının yaşamış oldukları sorunlar nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, basın açıklaması yaptı.

Acil servislerde Triyaj sistemi gerekli

Acil servislerde Triyaj sistemi gerekli

İzmit Seka Devlet Hastanesi Acil Uzmanı Dr.Gül Nihal Kasap, Triyaj sistemi hakkında bilgi verdi.

Cankurtaranlar yüzlerce kişiyi kurtardı

 Cankurtaranlar yüzlerce kişiyi kurtardı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi cankurtaranları deniz sezonunun başından bu yana yüzlerce kişiyi hayata döndürdü.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ