20 Ağustos 2018 Pazartesi 02:04
 
  • 5,979 TL

  • 6,851 TL

  • 228,40 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

GÜZELLEŞEYİM DERKEN...

Güzelleşeyim derken...
31 Mayıs 2018 Perşembe 13:09

Lazer epilasyonun ardından vücudunda yanıklar oluştu


İZMİT'te, bir güzellik merkezinde lazer epilasyon yaptıran Y.K.'nin (29) kollarında, karnında ve sırtında 1'inci derecede yanıklar oluştu. Y.K. güzellik merkezi hakkında savcılığa şikayette bulundu.

İzmit Hürriyet Caddesi'nde bulunan bir güzellik merkezine giden Y.K., lazer epilasyon yaptırdı. Epilasyonun ardından Y.K.'nin kollarında, karnında ve sırtında yanıklar oluştu. Kocaeli Devlet Hastanesi'ne giderek tedavi olan Y.K.'nin vücudunda 1'inci derecede yanık oluştuğu tespit edildi. Bir kafede çalışan Y.K., Cumhuriyet Savcılığı'na giderek güzellik merkezinden şikayetçi oldu.

Epilasyon sırasında acı yaşadığını söyleyen Y.K., "Kollarımı almaya başladığında canımın çok yandığını görevli arkadaşa söyledim. Bana hassas bir dönemde olduğum için canımın yandığını söylediler ve işlem yapmaya devam ettiler. Ben ilk defa oraya gitmiyordum, bu 14'üncü seansımdı ve ilk kez bu kadar acı hissettim. İşlem bittikten sonra beni 15-20 dakika beklettiler odada, başka müşteriye bakmaya gittiler. Ben tekrar canımın acıdığını söylememe rağmen benimle ilgilenen olmadı. Sonra eve geldiğim zaman şiddetli bir ağrı hissettim, göbeğimi açıp baktığımda kızarıklık vardı ve çok şiddetli bir şekilde ağrıyordu, hiçbir şey yapamıyordum, canım çok acıyordu" dedi.

HASTANEDE DARP EDİLDİĞİMİ ZANNETTİLER

Y.K. hastaneye tedavi için gittiğinde vücudundaki izleri gören doktorların darp edildiğini zannettiklerini belirterek, "Canım acıdığı için güzellik merkezini aradığımda vücudumu suyla temas ettirmemem gerektiğini söylediler. Sabah kalkıp işe gelmek için üstümdekileri değiştirirken göbeğimin üzerindeki izleri fark ettim. Güzellik merkezinde sadece özür dilediler ama yapabilecekleri de bir şey olmadığını söylediler. Hastaneye gidip tedavi oldum. Acil servisteki doktorlar bana 'Darp mı ettiler. Biri size bir şey mi yaptı? Polisi çağıralım mı?' dediler. Ben de güzellik merkezinde olduğunu söyledim. Sağ olsun doktorlar yardımcı oldular ve hemen gerekeni yapmamı söyleyip, bana rapor verdiler. 1'inci dereceden yanık oluşmuş vücudumda" diye konuştu.

Lazer epilasyon için 2 bin liraya anlaştığını, seanslar halinde epilasyonun yapıldığını ifade eden Y.K., "Ben 1,5 senedir bu güzellik merkezine gidiyorum ve oraya verdiğim paraların tamamının bana iade edilmesi gerektiğini söyledim. Onlar da böyle bir şeyin mümkün olamayacağını söylediler. Sadece bir seans ücreti olan 50 TL'yi verebileceklerini söylediler. Ben de haklarında şikayette bulundum" dedi.


DHA

Bu haber 2178 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sağlıkta en iyi hizmeti vermeye devam ediyorlar

Sağlıkta en iyi hizmeti vermeye devam ediyorlar

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yenilendi

Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yenilendi

.

Sağlık Bakanlığı'ndan 'zika virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'zika virüsü' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Kocaeli'de "zika virüsü hastalığı"nın olmadığı, herhangi bir vaka bildiriminde bulunulmadığını açıkladı

Hipertansiyonun bilinmeyenlerini paylaştı

Hipertansiyonun bilinmeyenlerini paylaştı

İzmit Seka Devlet Hastanesi sağlık okur yazarlığını arttırmak konusunda adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yeni yerinde hizmet vermeye başladı

Yeni yerinde hizmet vermeye başladı

.

Kefken ASM çalışanlarının sorunlarını anlattı

Kefken ASM çalışanlarının sorunlarını anlattı

Yaz sezonu nedeniyle Sağlık yetkililerinin gerekli tedbirleri almaması nedeniyle vatandaşın ve Kefken Aile Sağlığı Merkezi (ASM) çalışanlarının yaşamış oldukları sorunlar nedeniyle Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker, basın açıklaması yaptı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ