24 Haziran 2018 Pazar 10:31
 
  • 4,679 TL

  • 5,454 TL

  • 190,62 TL

  • 95.852

Öncekiler Sonrakiler

HEDEF 500 KAN BAĞIŞI

Hedef 500 Kan Bağışı
16 Temmuz 2017 Pazar 12:27

.

ERGÜNEY: TÜM HALKIMIZI KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUM

 

Kocaeli’de, havaların ısınması ile birlikte kan stoklarında önemli bir azalma yaşayan Kızılay'a, sağlık camiasından önemli bir destek geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya ile her ilde düzenlenecek 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında, Kızılay’ın kurmuş olduğu Kan Bağış noktalarına destek verilmesi konusunda hassasiyet gösteren Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Milli İrade Meydanında açılan Kızılay standında çalışan personelleriyle birlikte kampanyaya start verdi.

Perşembe Pazarı alanı Milli İrade Meydanında açılan Kızılay Mobil Kan Merkezi aracına, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Kızılay Şubesi Müdürü Cengiz İpek, Kocaeli İl Sağlık Müdür Yardımcısı İbrahim Pay, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. M. Coşkun Güler, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Tekin ve Genel Sekreterlik çalışan personelleri yoğun bir ilgi gösterdi.

 

Cengiz İpek:  “Hedef 500 Kan Bağışı”

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin vermiş olduğu kan bağışı desteğiyle mutlu olduğunu ifade eden Cengiz İpek;” Ramazan aylarında desteğimizin az olması ve yaz aylarında vatandaşlarımızın tatil olması sebebiyle kan bağışı oranları azalmakta. Milli irade meydanındaki başlatmış olduğumuz bu kan bağışı kampanyasına, kurumsal anlamda ilk defa Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin katılım göstererek destek vermesi bizleri mutlu etti.

Milli İrade Meydanında 15 Temmuz Şehitleri anısına verilen destek çok anlamlı olmuştur. Bu vesileyle destek veren bütün sağlık çalışanlarımıza ve Genel Sekreterimiz Op. Dr. Şenol Ergüney hocama teşekkür ederim. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli İrade Meydanına gelecek olan vatandaşlarımızdan en az 500 kan bağışı beklemekteyiz. Bütün Kocaeli halkını Milli İrade Meydanına kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Ergüney; “Vatandaşlarımızı Milli İrade Meydanında Kan Bağışına Davet Ediyorum”

Düzenli aralıklarla Kızılay’a kan bağışında bulunan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney; “Öncelikle üzerinden bir yıl geçmiş olan, yaşamış olduğumuz elim 15 Temmuz gecesinin anısına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu yıl etkinliklerde çok güzel hazırlıklar yapılıyor. Gerek Valiliğimiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz, bütün sivil toplum kuruluşları ve  kamu kuruluşlarıyla hep birlikte ortaklaşa etkinlikler yapılmakta.

Kızılay bu alanda Valilik izniyle kan kampanyası düzenliyor. Bizler de Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak 8000 çalışanımızla büyük bir sağlık ordusuna sahibiz. Bizlerde bu kampanyayı duyduk, koşarak geldik. Ülkemize, devletimize destek olması adına bu kampanyaya kan bağışında bulunduk. Tüm hastanelerimizdeki sağlıkçı arkadaşlarımızı, ayrıca Kızılay’ı yalnız bırakmamak adına Milli İrade Meydanına katılım gösterecek olan tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Kan bağışında bulunmak milli bir görevdir.” dedi.

Kızılay’ın düzenlemiş olduğu Kan Bağışı kampanyası, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında akşam 20.30’da başlayarak sabahın erken saatlerine kadar devam edecek.
Bu haber 2202 defa okundu

DİĞER HABERLER

Dünyanın en gelişmiş hastanelerden biri olacak

Dünyanın en gelişmiş hastanelerden biri olacak

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri şehir hastanelerinde incelemelerde bulundu.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, 'Sıfır Atık Projesi'ni önemsiyor

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, 'Sıfır Atık Projesi'ni önemsiyor

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde “Çevre Koruma Haftası” kapsamında etkinlik gerçekleştirildi

Kocaeli Türkiye 1.'si oldu

Kocaeli Türkiye 1.'si oldu

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Türkiye genelinde çok önemli bir başarıya imza attı.

Burun estetiğinin yazı kışı yok!

Burun estetiğinin yazı kışı yok!

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ