25 Kasım 2017 Cumartesi 08:57
 
  • 3,944 TL

  • 4,709 TL

  • 163,18 TL

  • 104.539

Öncekiler Sonrakiler

HEDEF 500 KAN BAĞIŞI

Hedef 500 Kan Bağışı
16 Temmuz 2017 Pazar 12:27

.

ERGÜNEY: TÜM HALKIMIZI KAN BAĞIŞINA DAVET EDİYORUM

 

Kocaeli’de, havaların ısınması ile birlikte kan stoklarında önemli bir azalma yaşayan Kızılay'a, sağlık camiasından önemli bir destek geldi.

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya ile her ilde düzenlenecek 15 Temmuz etkinlikleri kapsamında, Kızılay’ın kurmuş olduğu Kan Bağış noktalarına destek verilmesi konusunda hassasiyet gösteren Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Milli İrade Meydanında açılan Kızılay standında çalışan personelleriyle birlikte kampanyaya start verdi.

Perşembe Pazarı alanı Milli İrade Meydanında açılan Kızılay Mobil Kan Merkezi aracına, Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli Kızılay Şubesi Müdürü Cengiz İpek, Kocaeli İl Sağlık Müdür Yardımcısı İbrahim Pay, İdari Hizmetler Başkanı Op. Dr. M. Coşkun Güler, Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Tekin ve Genel Sekreterlik çalışan personelleri yoğun bir ilgi gösterdi.

 

Cengiz İpek:  “Hedef 500 Kan Bağışı”

Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin vermiş olduğu kan bağışı desteğiyle mutlu olduğunu ifade eden Cengiz İpek;” Ramazan aylarında desteğimizin az olması ve yaz aylarında vatandaşlarımızın tatil olması sebebiyle kan bağışı oranları azalmakta. Milli irade meydanındaki başlatmış olduğumuz bu kan bağışı kampanyasına, kurumsal anlamda ilk defa Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin katılım göstererek destek vermesi bizleri mutlu etti.

Milli İrade Meydanında 15 Temmuz Şehitleri anısına verilen destek çok anlamlı olmuştur. Bu vesileyle destek veren bütün sağlık çalışanlarımıza ve Genel Sekreterimiz Op. Dr. Şenol Ergüney hocama teşekkür ederim. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Milli İrade Meydanına gelecek olan vatandaşlarımızdan en az 500 kan bağışı beklemekteyiz. Bütün Kocaeli halkını Milli İrade Meydanına kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Ergüney; “Vatandaşlarımızı Milli İrade Meydanında Kan Bağışına Davet Ediyorum”

Düzenli aralıklarla Kızılay’a kan bağışında bulunan Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol Ergüney; “Öncelikle üzerinden bir yıl geçmiş olan, yaşamış olduğumuz elim 15 Temmuz gecesinin anısına, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bu yıl etkinliklerde çok güzel hazırlıklar yapılıyor. Gerek Valiliğimiz gerekse Büyükşehir Belediyemiz, bütün sivil toplum kuruluşları ve  kamu kuruluşlarıyla hep birlikte ortaklaşa etkinlikler yapılmakta.

Kızılay bu alanda Valilik izniyle kan kampanyası düzenliyor. Bizler de Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak 8000 çalışanımızla büyük bir sağlık ordusuna sahibiz. Bizlerde bu kampanyayı duyduk, koşarak geldik. Ülkemize, devletimize destek olması adına bu kampanyaya kan bağışında bulunduk. Tüm hastanelerimizdeki sağlıkçı arkadaşlarımızı, ayrıca Kızılay’ı yalnız bırakmamak adına Milli İrade Meydanına katılım gösterecek olan tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Kan bağışında bulunmak milli bir görevdir.” dedi.

Kızılay’ın düzenlemiş olduğu Kan Bağışı kampanyası, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında akşam 20.30’da başlayarak sabahın erken saatlerine kadar devam edecek.
Bu haber 2072 defa okundu

DİĞER HABERLER

KOAH hastalığına Dikkat!

KOAH hastalığına Dikkat!

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aysun Şengül, KOAH(Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) Hakkında Halkımızı Bilgilendirdi.

Green Park Kartepe misafirlerinin sağlığı VM Medıcal Park Kocaeli’ye emanet!

Green Park Kartepe misafirlerinin sağlığı VM Medıcal Park Kocaeli’ye emanet!

The Green Park Hotels& Resorts Grubu’nun Green Park Kartepe Oteli’nde kurulan Medical Park Sağlık Birimi otelin misafirlerinin ve çalışanlarının sağlıkla ilgili acil ihtiyaçlarına 7 gün 24 cevap verecek.

Derincede prematüre günü kutlandı

Derincede prematüre günü kutlandı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Kasım Dünya Prematüre Günü nedeniyle 3. Prematüre Günü Etkinliği Düzenlendi.

Sizin de derdiniz uçuk mu?

Sizin de derdiniz uçuk mu?

Çözüm basit...

Türkiye'de 7 milyon diyabet hastası var

Türkiye'de 7 milyon diyabet hastası var

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde dün diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET