16 Temmuz 2019 Salı 20:37
 
Öncekiler Sonrakiler

HÜLYA AKSOY, 171 BİN KADINA ULAŞTIK

Hülya Aksoy, 171 Bin kadına ulaştık
24 Ekim 2018 Çarşamba 16:41

.

Vali Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde ve katılımlarıyla, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında “1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı” nedeniye Kurtdere, Ortaburun ve Hasancık Mahallesindeki Kadınlarımızla bir araya geldi.


Ortaburun Mahalle Konağında Gerçekleştirilen Programa; Hülya Aksoy’un yanı sıra İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Birsel Kavcı, Kurtdere Mahallesi Muhtarı Mustafa Ersoy ve Eşi Kadriye Ersoy, Ortaburun Mahallesi Muhtarı Yüksel Özcan, Hasancık Mahallesi Muhtarı Hayati Yavuz ve Kadınlarımız katıldı.


Program öncesi basına açıklamalarda bulunan  Hülya Aksoy; “ Projemiz kadınlarımızı belirli konularda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştiriliyor. Kocaeli genelinde 670.000 civarında kadınımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Şu an itibariyle 171.000 kadınımıza ulaşmış durumdayız.


Çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de buradaki kadılarımıza eğitim vereceğiz.” diyen  Hülya Aksoy proje kapsamında devam eden çalışmalara da değinerek; “Mahalle veya şehir merkezi ayırmadan kadınların olduğu her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Dün yine Gençlik Merkezi’nde ilimizde bulunan Suriyeli kadınlara yönelik bir programımız vardı. Sağlık Müdürlüğümüzde bunlar programlanıyor ve uygulanıyor. Katılımlar son derce yoğun ve ilgi çok fazla. Biz projemizde hep bunu hedefledik. Ne kadar çok kadınımıza ulaşabilirsek o kadar farkındalık yaratmış olacağız. Bir kadına bile dokunmuş olursak projemiz amacına ulaşmış demektir.” diyen Sayın Hülya Aksoy, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte eğitimin yapılacağı Ortaburun Mahalle Konağına geçerek burada Kurtdere, Ortaburun ve Hasancık Mahallesinden gelen kadınlarımızla bir araya geldiler.
Sayın Hülya Aksoy’un burada yapmış olduğu konuşmalarında; “ Değerli katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Valilik olarak Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık.

Projemizin amacı; kadınlarımızı kendi sağlıklarıyla ilgili konularda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmaktır. Bazı noktalarda sıkıntı hissettiğiniz durumlarda da nerelere müracaat etmeniz konusunda bilgilendirmelerde bulunacağız. Her toplantıda söylediğim bir şey var; biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz, ailemiz gibi bir takım önceliklerimiz vardır. Ama kadın sağlıklı olacak ki bunları çok daha rahat bir şekilde yapabilsin ve o özverisini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilsin. Bunun için sizlerden ricam kendinizi lütfen ihmal etmeyin. Burada dinlediklerinizi de buraya gelmeyen veya duymayan arkadaşlarınız varsa onlarla da paylaşırsanız projemiz amacına ulaşmış olacaktır. ” diyerek, katılımcılara teşekkür etti.


Hülya Aksoy’un konuşmalarının ardından, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi, kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapıldı, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı.


Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören program sonunda Hülya Aksoy,kadınlarımızla bir araya gelerek onlarla sohbet edip yakından ilgilendi.
Bu haber 2950 defa okundu

DİĞER HABERLER

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE ÇOCUK NÖROLOJİSİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE ÇOCUK NÖROLOJİSİ UZMANI

Çocuk Nörolojisi Uzmanı Dr. Tülün Savaş Gürses VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİNDE BAŞARILI OPERASYON

KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİNDE BAŞARILI OPERASYON

Karamürsel Devlet Hastanesinde Gerçekleştirilen Başarılı Operasyon Sonucunda Hastadan 30 Santimetre Çapında ve 6 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı.

Yastık altında cep telefonuyla uyunmamalı

Yastık altında cep telefonuyla uyunmamalı

Beyin kanseri erkekleri daha çok etkiliyor

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

Üroonkoloji ve Laparoskopik Cerrahi alanlarında deneyim sahibi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Yaşar Bozkurt, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ RADYOLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ  RADYOLOJİ UZMANI

Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Gümüş VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ