bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 03:58

İLAÇLARIN İÇİNDE DOMUZ KATKISI VAR!

İlaçların içinde domuz katkısı var!
27 Haziran 2020 Cumartesi 00:00

'Hacı annemi harama bulaştıracaklardı'

Akşam saatlerinde gazetemizi arayan bir okurumuz, annesinin rahatsızlığı üzerine hastaneye götürdüğünü muayene sonrası ilaç yazılarak evine yollandığını belirterek 'İlacı hastaneye yakın bir eczaneden aldım. Eczacı kullanımını kutunun  üzerine yazdı. İlacın herhangi yan etkisi var mı diyerek ilaç içeriğini okuduğunda '......mide ve bağırsak gazlarına karşı kullanılan, pankreas enzimlerini içeren bir ilaçtır. Enzimler domuz pankreasından elde edilmiştir’ ibaresini okuyunca beyninden vurulmuşa döndü.

Domuz ürünlerinin dinen haram olduğuna dikkat çeken okurumuz, ilacı yazan doktorda, ilacı aldığı eczacınında içeriğinde domuz türevi katkı olduğu konusunda kendisini uyarmadıklarını belirterek 'Benim annem hacı, tedavi olacağım diye harama bulaşacaktı. İlacın içeriğini okuyunca eczacıyı arayıp neden bu konuda beni uyarmadın diye sorduğumda bunun gibi bir çok ilacın olduğunu ve bu ilaçların satışına Sağlık Bakanlığı'nın izin verdiğini belirterek sorumluluğumuz yok'dedi.

Benim gibi bu tür domuz ürünleri katkılı ilaçları bilmeden satın alıp harama bulaşan insanların kul hakkına giriyorlar diyerek tepkisini ortaya koyan okurumuz 'ilacı yazan doktorda, ilacı satan eczacıda vatandaşı bu konuda uyarmalı, ama yapmıyorlar. Ben ilaç içeriğini okuyunca anneme bu ilacı kullandırmadım ve içeriğinde domuz ürünü bulunmayan başka bir altarnetif ilacı aldım.Vatandaşlar bu konuda duyarlı olsun, bazı ürünlerde olduğu gibi sağlığımız için kullanmak zorunda kalacağımız ilaçlar içinde 'HELAL İLAÇ' ibaresi zorunlu olsun dedi

 

Bu haber 1864 defa okundu

DİĞER HABERLER

'Normalleşme de tedbiri elden bırakmayalım'

'Normalleşme de tedbiri elden bırakmayalım'

'ÇOCUKLARA DİKKAT EDELİM'

30 Haziran Türkiye koronavirüs tablosu

30 Haziran Türkiye koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu açıkladı

Koronavirüs tablosu güncellendi

Koronavirüs tablosu güncellendi

İşte 27 Haziran tablosu

YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI ARTTI

YOĞUN BAKIM HASTA SAYISI ARTTI

.

Türkiye'deki koronavirüsde son durum

Türkiye'deki koronavirüsde son durum

Vaka artıyor, yoğun bakım düşüyor

20 Haziran Türkiye koronavirüs tablosu!

20 Haziran Türkiye koronavirüs tablosu!

Sağlık Bakanı açıkladı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ