20 Mart 2019 Çarşamba 19:24
 
Öncekiler Sonrakiler

İZMİT'TEN KARDEŞ TRAVNİK'E DESTEK

İzmit'ten kardeş Travnik'e destek
22 Mart 2018 Perşembe 13:26

İzmit Belediyesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu’na 19 vezir yetiştiren Bosna Hersek’in Travnik şehrindeki hastaneye önemli destek sağlanacak.

Aynı zamanda İzmit’in kardeş belediyesi olan Travnik’teki Kanton Hastanesi’nin jinekoloji bölümünün yenilenmesiyle ilgili protokol İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Merkez Bosna Kantonu Başbakanı Tahir Leindo ve hastanenin başhekim Mirsad Granov arasında imzalandı. Başkan Doğan, hem hastanedeki yenileme çalışma protokolünü imzalamak hem de Travnik’in geleneksel belediye günü etkinliklerine katılmak için 5 kişilik bir ekiple bu ülkeye gitti.

HERKESİN YARDIMINA KOŞUYORUZ

Tranvik’te çeşitli temaslarda bulunan Başkan Doğan, Travnik Kanton Hastanesi’ni de ziyaret etti. Doğan burada hastanenin jinekoloji bölümünün yenilenmesiyle ilgili protokolü imzaladı. İzmit Belediye Başkanı, hastaneni çocuk servisini de ziyaret edip doktorlarla görüştü. Başkan Doğan, Travnik temaslarıyla ilgili olarak “ burada yapacağımız bu projenin farklı anlamları olduğunu düşünüyorum. Atalarımız bu topraklarda asırlarca burada yaşayan insanlar için önemli işler yapmışlardı. Bunu yaparken de hiç kimsenin dininden, dilinden, ırkından dolayı bir ayrımcılık içinde olmadılar. İnsana hizmet etme, insana hizmetin Hak’ka hizmet olduğu düşüncesi içinde olmuşlardır. Bu anlayış her dönemde süregelmiş ve bugünde Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak hiç ayrım yapmadan dünyanın neresinde olursa olsun  ihtiyacı olan herkese  destek olmaktadır. İzmit Belediyesi olarak Travnik’te de yapacağımız çalışmalar her iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik  bağlarımızı daha da güçlendirecek” dedi.

Bu haber 1884 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ