19 Ocak 2019 Cumartesi 10:27
 
  • 5,322 TL

  • 6,048 TL

  • 221,22 TL

  • 98.455

Öncekiler Sonrakiler

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ O İDDİALARI YALANLADI AMA...

Kocaeli İl Sağlık Müdürü o iddiaları yalanladı ama...
11 Şubat 2018 Pazar 15:00

.

Sağlık Bakanlığı, yataklı sağlık tesislerinin rollerini yeniden belirleme çalışması başlatmış ve  Hastaneleri bina, fiziki koşullar, donanım ve tıbbi teknolojik ihtiyaçlar, sağlık insan gücü kriterlerine göre planlayarak kaynakların dengeli dağılımını sağlamak üzere adım atmıştı.

Dilovası'nda 2014 yılında açılan 50 yatak kapasiteli Dilovası Devlet Hastanesi'nde doktor yetersizliğini dile getiren vatandaşlar  Hastanenin acil servisinde pratisyen hekimler görev yaparken, hastanede dahiliye ve diş polikliniğinde doktor olmadığını belirterek  imza kampanyası başlatmışlardı.


Geçtiğimiz gün haberlere konu olan Dilovası Devlet hastanesi ile ilgili iddialar üzerine Sağlık İl Müdürü
Op. Dr. Şenol ERGÜNEY yazılı bir açıklama yayınladı ve iddialar gerçek dışı dedi. Ergüney, açıklamasında şu görüşlere yer verdi.10/02/2018 tarihinde bazı yayınlarda Yer Alan “Hastaneye Doktor Gönderilmesi İçin İmza Kampanyası Başlattılar” Başlıklı haberde yer alan Dilovası Devlet Hastanesinde 2 doktor olduğu ve hastaların mağdur edildiği ifadeleri ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur ;
25 yataklı D grubunda yer alan Dilovası Devlet Hastanesi’nde kadrolu olarak 1 Dahiliye Uzmanı, 1 Kadın Doğum Uzmanı, 3 Diş Hekimi, acil serviste 8 Pratisyen Hekimimiz çalışmaktadır. Çocuk Uzmanının tayini çıkması sebebiyle bu branşta İl Sağlık Müdürlüğü tarafından geçici görevlendirilen hekimler hizmet vermektedir. Genel Cerrahi hastalarına başhekim Op. Dr. Ömer Naci Yılmaz tarafından poliklinik, konsültasyon ve ameliyat hizmeti verilmektedir.  D Grubu olan hastanemizde acil servis ve poliklinik hizmetlerinde basında yer aldığı şekliyle herhangi bir eksiklik ya da aksama yoktur.

Bulunduğu D grubunda ulusal bazda değerlendirildiğinde Dilovası Devlet Hastanesi, fiziki şartları, donanımı, ameliyathane, yoğun bakım, diyaliz, SDL doğum odaları ile Türkiye ortalamasının üzerinde modern standartlarda hizmet veren bir hastanedir. Tabii ki bu hastanemizi daha da geliştirmek için bir çok çalışmalar yapılmaktadır, ancak basında yer aldığı şekliyle 2 hekimin hizmet verdiği, hastaların mağdur olduğu iddiaları kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.


D grubu hastanelerde neler bulunması gerekiyor

Bakanlık tarafından D grubu hastane olarak sınıflandırılan Dilovası Devlet hastanesi'nde neler bulunması gerektiğini bizzat bakanlık tarafından açıklanmış.

D grubu hastanelerde; 4 ana branşta, her branş için en az 1 uzman tabip planlaması yapılmış olacak ve aile hekimi dâhil birden fazla uzman tabip mevcut olacak. Mevcut uzmanlık dallarında hastaların uzman düzeyinde poliklinik muayeneleri yapılabilecek, 1. seviye acil servis yapılanması bulunacak, bünyesinde ameliyathane, bakım odası, diş polikliniği, doğumhane, monitörlü gözlem odası bulunacak.Bu haber 2509 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ