25 Haziran 2019 Salı 07:44
 
Öncekiler Sonrakiler

KOÜ'DE YOĞUN KATILIMLI ÇOCUK SAĞLIĞI TOPLANTISI

KOÜ'de yoğun katılımlı Çocuk sağlığı toplantısı
18 Aralık 2018 Salı 10:16

.

Çocuk yoğun bakımı, kritik hastalığı olan çocukların tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda Kocaeli Üniversitesi’nde 11. Çocuk Sağlığı Toplantısı gerçekleştirildi. B12 Vitamini Eksikliğine Bağlı Nörolojik Sorunlar ve İlaç Alerjilerinde Pratik Yaklaşım gibi konuların konuşulduğu toplantı yoğun ilgi gördü.

 

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu'nda 14 Aralık tarihinde  11. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Acil ve Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Demet Demirkol ve Prof. Dr. Gülden Fatma Gökçay, Dicle Üniversitesi Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selim Öncel,  Dr. Öğretim Üyesi Işıl Eser Şimşek, Dr. Öğretim Üyesi Sema Aylan Gelen, Dr. Öğretim Üyesi Uğur Demirsoy,  Dr. Öğretim Üyesi Mesut Güngör katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Sarper gerçekleştirdi. Prof. Dr. Sarper, “Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıklar Anabilim Dalı’nın kurucusu Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp’in aramızda bulunmasından büyük mutluluk duyuyoruz. 11.’si düzenlenen Çocuk Sağlığı Toplantısı’nın mimarı olan özveri ve heyecanla her yıl yapılmasını sağlayan Prof. Dr. Bülent Kara’ya teşekkürlerimi bir borç bilirim.” dedi.

 

Prof. Dr. Demet Demirkol ise, Yoğun Bakım Gereken Çocukta İzlem konusu hakkında bilgiler vererek çocuk acil ve yoğun bakımda neler yapılması gerektiğini açıkladı. Etkinliğin diğer oturumlarında ise Sıvı-Elektrolit Tedavisi, Doğuştan Metabolik Hastalık Acillerinde Yaklaşım,  Süt Çocukluğunda Nutrisyonel B12 Vitamini Eksikliğine Bağlı Nörolojik Sorunlar, Karma veya Dönüşümlü Antipiretik Tedaviyle İlgili Kanıtlar, İlaç Alerjilerinde Pratik Yaklaşım, Nötropenisi Olan Çocukta Ayırıcı Tanı ve Tedavi, Lenfadenopatide Tanı-Tedavi ve Akut Epileptik Nöbet: Tedavi ve İzlem gibi konular hakkında bilgiler verildi.
Bu haber 2803 defa okundu

DİĞER HABERLER

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE ÇOCUK NÖROLOJİSİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE ÇOCUK NÖROLOJİSİ UZMANI

Çocuk Nörolojisi Uzmanı Dr. Tülün Savaş Gürses VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİNDE BAŞARILI OPERASYON

KARAMÜRSEL DEVLET HASTANESİNDE BAŞARILI OPERASYON

Karamürsel Devlet Hastanesinde Gerçekleştirilen Başarılı Operasyon Sonucunda Hastadan 30 Santimetre Çapında ve 6 Kilo Ağırlığında Kitle Çıkarıldı.

Yastık altında cep telefonuyla uyunmamalı

Yastık altında cep telefonuyla uyunmamalı

Beyin kanseri erkekleri daha çok etkiliyor

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ ÜROLOJİ UZMANI

Üroonkoloji ve Laparoskopik Cerrahi alanlarında deneyim sahibi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Yaşar Bozkurt, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi’nde hasta kabulüne başladı.

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

BAĞIMLILIK ÜNİTESİ VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NDE HİZMETTE!

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ RADYOLOJİ UZMANI

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ’NE YENİ  RADYOLOJİ UZMANI

Radyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hatice Gümüş VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde hasta kabulüne başladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ