24 Kasım 2017 Cuma 01:25
 
  • 3,919 TL

  • 4,650 TL

  • 162,95 TL

  • 105.026

Öncekiler Sonrakiler

MİGRENİ OLANLAR BU HABER SİZİN İÇİN

Migreni olanlar bu haber sizin için
10 Temmuz 2017 Pazartesi 13:29

MİGREN BAŞAĞRISINDA YENİ BİR TEDAVİ YÖNTEMİ

SBÜ Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Gökhan Evcili, migren başağrısı tedavisinde yeni uygulanan bir yöntem olan "Periferik Sinir Blokajı" hakkında önemli bilgiler aktardı.

Migren Nedir?

Migren bir başağrısı problemidir. Kadınlarda erkeklerden daha fazla görülür. Birçok sebebi olan migrenin gerçek etyolojisi  halen tam olarak bilinmemektedir. Fakat,sinir sisteminin dengesinin bozulması, beyin kan akımı ve nörotransmitter dengesinin bozulması altta yatan bazı faktörlerdendir.

Migren tedavisinde genellikle uzun süreli ilaç tedavileri yapılır. Bu ilaç tedavileri bazen ömür boyu bile yapmak zorunda kalınabilir.

Periferik Sinir Blokajı İle  İlaçsız Tedavi Mümkün!

Periferik sinir blokajı, yeni ve kolay bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.En az ilaçlar kadar etkili olan bu yöntemde lokal anestezik olan prilokain sulandırılarak kafanın arka ve ön kısımlarından belli oranlarda yapılır. İki taraflı büyük ve küçük oksipital sinir blokajı ve supraorbital sinir blokajı rutin olarak yapılmaktadır. Bazen infraorbital blokajda eklenebilmektedir. Bazı merkezlerde sadece büyük ve küçük oksipital sinir blokları yapılmaktadır. Bu blokların ciddi yan etkileri olmamakla beraber uygun hastalarda kısa sürede ve basit bir şekilde uygulanabilmektedir. Bu yöntem yaklaşık olarak %70 ‘lere varan faydalar sağlamaktadır. Bu fayda genellikle altı aya kadar etki etmektedir. Migren başağrısı şikayeti olan hastalarımızı, gereken muayene ve tedavilerini gerçekleştirmek için, hastanemizin nöroloji polikliniğine randevu alarak başvurmalarını bekliyoruz.
Bu haber 3559 defa okundu

DİĞER HABERLER

Green Park Kartepe misafirlerinin sağlığı VM Medıcal Park Kocaeli’ye emanet!

Green Park Kartepe misafirlerinin sağlığı VM Medıcal Park Kocaeli’ye emanet!

The Green Park Hotels& Resorts Grubu’nun Green Park Kartepe Oteli’nde kurulan Medical Park Sağlık Birimi otelin misafirlerinin ve çalışanlarının sağlıkla ilgili acil ihtiyaçlarına 7 gün 24 cevap verecek.

Bir günlük Samet, yeni yemek borusu ile hayata tutundu

Bir günlük Samet, yeni yemek borusu ile hayata tutundu

Asım bebek hayata tutundu.

Derincede prematüre günü kutlandı

Derincede prematüre günü kutlandı

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 17 Kasım Dünya Prematüre Günü nedeniyle 3. Prematüre Günü Etkinliği Düzenlendi.

Sizin de derdiniz uçuk mu?

Sizin de derdiniz uçuk mu?

Çözüm basit...

Türkiye'de 7 milyon diyabet hastası var

Türkiye'de 7 milyon diyabet hastası var

14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde dün diyabet hastalarına yönelik bilgilendirme ve farkındalık toplantısı yapıldı.

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde yeni başhekim göreve başladı

VM Medical Park Kocaeli Hastanesi'nde yeni başhekim göreve başladı

VM MEDICAL PARK KOCAELİ HASTANESİ YENİ BAŞHEKİMİ UZM. DR. ERHAN ÇIPLAKLIGİL

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET