23 Nisan 2019 Salı 23:51
 
Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIK HİZMETİ EKİP İŞİDİR...

Sağlık hizmeti ekip işidir...
17 Ekim 2018 Çarşamba 11:30

.

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal YILDIRIM, TBMM Başkanlığına sunulan tasarıyı değerlendirdi. YILDIRIM yaptığı açıklamada;
Sağlık hizmetleri sunumu bir ekip işidir. Her meslek mensubunun diğerini asiste eden veya her meslek mensubunun ortaya koyduğu becerinin diğerini tamamlayan bir yönü bulunmaktadır.
Özellikle insan sağlığına müdahale eden sağlık çalışanlarımız açısından belirli bir uyum ve kurallar çerçevesinde,  yüksek motivasyonla, fedakârlıkla ve ekip ruhu içerisinde hareket edilmesi gerektiğini söylemek zorundayız. Hayat kurtarma peşindeyseniz, dünyanın neresinde olursa olsun bu işin gerçeği böyle olacak. Ancak ne yazık ki sağlığın kahramanlarını birbirine daha fazla kenetlemek yerine onları daha fazla ayrıştıracak düzenlemeleri gördüğümüzde “One minute!” demek zorundayız.
ÜCRET DAĞILIMININ TELAFİSİ YAPILMALIDIR !

TBMM Başkanlığına sunulan tasarıda yer alan düzenleme ücret arttırımı emeklilikte doktor ve diş hekimlerine verilmiştir. Yapılan düzenleme ile uzmanlar 2000 TL diğer doktorlarımız da 1500 TL’lik bir ilave ücreti emekliliklerinde alacaklardır. Emeklilikte ücretlerin yetersizliği tüm sağlık çalışanlarının temel sorunu iken sadece doktorlarımıza ve diş hekimlerimize yönelik bir iyileştirme yapılması eksik bir uygulama olmuştur. Tüm sağlık çalışanlarının emeklilikte yaşadıkları gelir kaybının telafisi için gerekli düzenleme yapılmalıdır.


DÜZENLEME YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR
Sağlık hizmetleri bir bütündür, sağlık hizmeti bir ekip işidir!
Fakat sıra özlük ve ekonomik haklara geldiğinde ise bütünlük bozulmaktadır. Bu ayrım çalışma barışını bozmakta ve çalışan memnuniyetini azaltmaktadır.
Birilerine hak teslim edilirken, diğer çalışanlar göz ardı edilmemelidir. Uzman Doktorlarımız 2000 TL, diğer doktorlarımız 1500 TL alırken, ekibin parçası olan diğer sağlık çalışanlarımızda en az 1000 TL olarak düzenleme yeniden gözden geçirilmelidir.
Sağlık çalışanlarının memnuniyetini artırmak ADALET ile mümkündür. Sağlık çalışanlarının içinde bulunduğu her türlü sıkıntıya rağmen ekonomik ve özlük haklarında adalet tesis edildiğinde çalışanlarının memnuniyeti artar.

                             


Bu haber 2291 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ