21 Mayıs 2018 Pazartesi 21:56
 
  • 4,575 TL

  • 5,389 TL

  • 189,93 TL

  • 102.258

Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIK MÜDÜRÜ AÇIKLADI

Sağlık Müdürü açıkladı
28 Kasım 2017 Salı 15:19

Zincirleri kaldırdık

Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde vatandaşların tepkisini çeken tekerlekli sandalye uygulaması ile ilgili sağlık müdürlüğü açıklama yayınladı. yapılan açıklamada zincirli sistemin kaldırıldığı belirytildi.

İŞTE O AÇIKLAMA


          Basında yer alan “Bu devlet hastanesinde tekerlekli sandalye ücretli” haberi üzerine


       Hastanelerimize başvuran; hasta, hasta yakını ve hastane çalışanlarının, güler yüzlü ve doğru iletişim yöntemi ile karşılanması, doğru bilgilendirme ve yönlendirmelerinin sağlanması, gerektiğinde refakat edilmesi ve hizmet sunumlarının kolaylaştırılması amacıyla hastanelerimizde Danışma, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetleri bulunmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı hastanelerimizde Hasta Karşılama ve Yönlendirme Hizmetlerinde 40 personelimiz ile Darıca Farabi Hastanemizde de  4 personelimiz ile hizmet vermekteyiz. Hastanelerimizde yaşlı, engelli, kimsesiz ve yardıma muhtaç kişilere muhakkak eşlik edilmesi için tekerlekli sandalye, sedye ve yardımcı araçlar da kullanıma hazır halde bulundurulmaktadır.

   Darıca Farabi Hastanemize alınan iç içe geçebilen ve katlanmayan  tekerlekli sandalyelerin bir kısmının üzerinde  bulunan  zincirli kilit sistemi hastanemize başvuran hasta ve yakınları  tarafından kullanıldıktan sonra alındığı yere bırakılmasını sağlamak amacıyla kullanılmaktaydı.  Hasta ve hasta yakınlarının bu tür uygulamaya tepki göstermesi ve bu tepkilerin  basında yer alması üzerine ilimizde sadece Darıca Farabi hastanemizde kullanılmakta olan tekerlekli sandalyelerin üzerindeki  zincirli kilit sistemi 23/11/2017 tarihinde söktürülerek kullanıma sunulmuştur. Herhangi bir aksaklığın yaşanmaması içinde gerekli tedbirler alınmıştır. 

   Basına ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu haber 2071 defa okundu

DİĞER HABERLER

Omuz, Bacak, Kol, Bel ya da Sırt Ağrısı Çekenler Dikkat

Omuz, Bacak, Kol, Bel ya da Sırt Ağrısı Çekenler Dikkat

Kocaeli Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Ünitesi’ne yeni alınan 'Hilterapi' cihazı ile romatizmal ağrılardan kurtulmak mümkün.

Ramazan Ayında Kronik Hastalıklar ve Beslenme

Ramazan Ayında Kronik Hastalıklar ve Beslenme

.

Başkan Ayaz, Doktorlarla buluştu

Başkan Ayaz, Doktorlarla buluştu

Başiskele Belediyesi Hüseyin Ayaz, toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelmeyi sürdürüyor.

Çeker, kulağınızın üzerine yatmaktan vaz geçin

Çeker, kulağınızın üzerine yatmaktan vaz geçin

.

İzmit'te Otizimde yeni fikirler semineri

İzmit'te Otizimde yeni fikirler semineri

İzmit Belediyesi’nce otizmde yeni fikirler semineri düzenlendi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET