25 Eylül 2018 Salı 23:09
 
  • 6,160 TL

  • 7,253 TL

  • 239,71 TL

  • 99.292

Öncekiler Sonrakiler

SAĞLIKTA EN İYİ HİZMETİ VERMEYE DEVAM EDİYORLAR

Sağlıkta en iyi hizmeti vermeye devam ediyorlar
17 Ağustos 2018 Cuma 11:37

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi Aldı

 S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi yapılan çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığınca “Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” alan bölgedeki ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmayı başardı.


Sağlık Bakanlığı’nın 13 Temmuz 2017 tarihinde 30123 sayı ile Resmi Gazete'de yayınlayarak yürürlüğe giren “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı” yönetmeliği gereği, uluslararası sağlık hizmetlerinde faaliyet gösterecek hastaneler için 1 yıl içinde yetki belgesini alma mecburiyeti getirildi. Bu kapsamda S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi de alt yapısını oluşturarak 23 Temmuz 2018 tarihinde başvurusunu yaptı. Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve teftişler sonucu ülke çapında başvurusu kabul edilen hastaneler arasında bu belgeyi almaya hak kazanan Kocaeli’nin ilk Eğitim ve Araştırma Hastanesi oldu.


S.B.Ü Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Hüseyin Şaşkın, hastane olarak uluslararası hastaları kabul etmeye hazır olduklarını ifade ederek “Hastanemiz, sağlık alanındaki tüm yenilikçi ve ileri teknolojik donanımı kurumumuza kazandırmaya ve tecrübeli hekimlerimiz ile sağlık hizmeti vermeye çalışırken bir taraftan da sağlık yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürüyoruz. Hastanemizin Sağlık Turizmi Belgesini alması hem kurumumuza, hem şehrimize, hem de ülkemize büyük katma değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.


Bu haber 1408 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kanser Farkındalığı ve Çalışan Sağlığı Semineri Gerçekleşti

 Kanser Farkındalığı ve Çalışan Sağlığı Semineri Gerçekleşti

.

Çeker, Acil Tıp Teknisyenlerinin üst öğrenim haksızlığı bitmelidir

Çeker, Acil Tıp Teknisyenlerinin üst öğrenim haksızlığı bitmelidir

.

KOÜ'de çok önemli ameliyat

KOÜ'de çok önemli ameliyat

KOÜ, Gastroentroloji Uzmanlarına Öncülük Ediyor

Acil KAN aranıyor

Acil KAN aranıyor

.

Kartepe'de Kanser taraması

Kartepe'de Kanser taraması

Kartepe Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Kartepeli kadınlara ücretsiz kanser taraması yapılmasına devam ediliyor.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET