20 Ekim 2018 Cumartesi 14:42
 
  • 5,644 TL

  • 6,498 TL

  • 222,20 TL

  • 96.455

Öncekiler Sonrakiler

SİZİN DE DERDİNİZ UÇUK MU?

Sizin de derdiniz uçuk mu?
16 Kasım 2017 Perşembe 00:00

Çözüm basit...

Dudakta uçuk çıkması kişiyi hem görüntü açısından hemde yemek yemeyi konuşmayı zorlaştırır. Günlük hayatta oldukça rahatsızlık veren bir durum olan dudakta uçuk çıkması neler iyi gelir hiç düşündünüz mğ?


Dudakta uçuk çıkması genellikle çok fazla tekrar eden bir durumdur. Bu yüzden uçuğun çıkmasını engellemek için bir takım önlemleri almakta fayda var.

Uçuğa ne iyi gelir?

 

Dudak kısmında sürekli uçuk sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız evinizde bulunan malzemelerle uçuğu hızlı bir şekilde iyileştirebilirsiniz.

 

Mısır nişantası

 1 kaşık mısır nişantası ile 1 kaşık içme suyunu karıştırıp macun haline getirin. Yatmadan önce uçuğunuza sürün. Uyandığınızda da nazikçe durulayın.

 


 Buz yöntemi


 Uçuk ağrının yanı sıra dudakta yanmaya da neden olabilir. Buz tutmak uçuğun üzerindeki derinin hem nemlenmesini hem de yanmasının geçmesini sağlar.

Aloe vera


 1 çay kaşığı alo vera jelini direkt olarak uçuğun üzerine uygulayabilirsiniz.

Nane yağı
 Uçuğu su ile temizleyin. Ardından pamuğu önce suya sonra da nane yağına batırıp uçuğa sürün. Günde 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Sarımsak
Ortadan ikiye bölmüş olduğunuz sarımsağı uçuğun üzerine sürün. Kısa süre içerisinde uçuğunuzun kuruyup düşmesine yardımcı olacaktır.

Bu haber 1695 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET