20 Mart 2019 Çarşamba 19:29
 
Öncekiler Sonrakiler

TEK DELİK İLE AŞIRI TERLEMEYE SON

Tek delik ile aşırı terlemeye son
14 Aralık 2018 Cuma 14:33

.

İzmit Seka Devlet Hastanesi sağlık okur yazarlığını arttırmak konusunda adından söz ettirmeye devam ediyor. Birçok hastalık hakkında bilgilendirmeler yaparak vatandaşları bilinçlendirmeyi hedefleyen hastane, bu kapsamda vatandaşlarımızı Göğüs Cerrahi hekimi Op.Dr.Sertan Erdoğan ile Aşırı Terleme hastalığı hakkında bilgilendiriyor.

Dr.Erdoğan “Hiperhidrozis (Aşırı Terleme) denilen ve özellikle gençlerde görülen bu hastalık insanların günlük yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Aşırı terleme problemi olan hastalar tokalaşma, selamlaşma ve koku gibi korkularla karşı karşıya kalmaktadır.  20-30'lu yaşlardaki hastalarımız, kapalı yöntem ameliyatla tek delik ile bu korkulardan kurtulmak mümkün..

Tek bir delikten girilerek yapılan bu ameliyatla, hastalar koltuk altı, avuç içi ve yüz terlemelerinden kurtulabilmektedir.Hasta ameliyat sonrası bir günde taburcu olurken aynı gün terleme şikayetinden kurtularak yaşam seviyesini arttırmaktadır.

Ayrıca hastanemizde, tüm akciğer hastalıklarının cerrahisi, diyafragma patolojileri cerrahisi, göğüs duvarı şekil bozukluğu cerrahisi ve akciğer kanser cerrahileri de yapılmaktadır. “ diyerek vatandaşlarımızın bu hastalığından kurtulabileceğini aktardı.


Bu haber 1959 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ