izmit belediye 15 temmuz
16 Temmuz 2020 Perşembe 16:12

'31 MART’A KADAR RAHAT UYKU YOK'

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'
21 Ocak 2019 Pazartesi 10:33

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi.

 Gerçekleştirdiği ziyaretlerde konuşan Törk, “Artık değişim isteyen vatandaşlarımızın boynumuza sarılışından 31 Mart’a kadar bize rahat uyku olmadığını anlıyoruz” dedi.
CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi. Hafta sonu mesaisine ev ziyaretleri ile başlayan CHP’li Törk, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ardından dernek ziyaretleri, kıraathaneler, vatandaş buluşmaları ve cenazelere katılan Törk vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Evlere, dernek gecelerine ve derneklere konuk olan CHP’li Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Çocukluğumun geçtiği Darıca’nın iyi yönetilmemesi, Darıca’nın her seferinde daha kötüye gittiğini gördüğüm için Darıca’yı sizlerle birlikte yönetmek için aday oldum. Milletin derdiğiyle dertlenmek gerekiyor.
DARICA’DA CİDDİ SORUNLAR VAR
Bu kentin her alanında ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Vatandaşlarımızın eğitim, kültür ve spor alanında belediyenin hiçbir hizmetinden faydalanamadığını, belediyenin yerel yönetiminin bu konuda vatandaşımızın işini kolaylaştıracak bir projesinin olmadığını görüyoruz. Darıca’da bulunan 14 mahallenin, sokaklarının imarı ile planlarını, alt yapısının sıkıntılarının nerede ve nasıl yenilenmesi gerektiğini bilen bir belediye başkan adayıyım. Bu sorunları bilen ve çözüm üreten bir kardeşiniz olarak, gerçekten hizmet için ve hiçbir siyasi ayrım yapmadan Darıca’da hizmete talibim. 
SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın rahat yaşayabildiği, özellikle eğitim ve kültür anlamında belediyecilik hizmetlerinden sonuna kadar faydalandığı sosyal belediyecilik anlayışı ile bu kentin tamamında bir Darıcalılık bilinci oluşturacağız. Öncelikle çocuk kreşleri ile başlayacak projelerimiz, vatandaşlarımızın istek ve görüşlerine göre şekillenecek. Önce yavrularımıza bu hizmeti vererek onları eşit şekilde ilkokula hazırlayacağız. Kadınlarımızı da unutmayarak yapacağımız ‘Kadın Merkezleri’mizde kadınlarımızın ilgi duydukları alanlardaki çalışmalarında yanlarında olacağız.
DARICA İLÇE OLAMAMIŞ
Sadece sosyal alanda değil, spor ve kültür alanında yapacağımız çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden sonuna kadar faydalanmasını sağlayacağız. 210 bin nüfusa ulaşmış Darıca artık kabına sığmıyor. 10 yıl önce ilçe olmuş Darıca, olmadığı kadar kötü yönetilmiş ve ilçe olmanın nimetlerinden faydalanamamış. Bizim doğru düzgün bir emniyet binamız dahi yapılamadı. İki yıl önce temeli atıldı, şu anda da temel atılı vaziyette duruyor. Tapu binası, kaymakamlık binası ile Darıca, ilçe olmaktan ziyade 210 bin nüfuslu bir köyü andırıyor.
İŞİN EHLİNE TESLİM EDİN
140 milyon civarında bir borçla Darıca Belediyesi’ni teslim alacağım. Korkmuyorum. Allah’ın izniyle bu borçla aldığımız belediyeyi, kaynakların doğru kullanılması ile borcu da öder sizlere hizmetimizi de layığı ile yaparız. Bu kenti, bu kentin evlatlarıyla yöneteceğiz. Hizmet etmek isteyen, vatandaşın bir kuruşuna dahi tamah etmeyen arkadaşlarımızla biz bu mücadeleyi kazanacağız. Bu kenti işin ehline teslim etmenin zamanı geldi.
YÜZDE 60’LA KAZANACAĞIZ
Yürütmüş oluğumuz Darıca’ya hizmet sevdası artık bir değişim isteyen vatandaşlarımızın boynumuza sarılışından 31 Mart’a kadar bize uyku olmadığını anlıyoruz. 31 Mart akşamı sizlerin desteği ile sadece Darıca Merkez’den değil, Darıca’nın en uç mahallelerinden bile birinci sırada oy çıkarak seçimleri yüzde 60’la kazanacağız.”

Bu haber 647 defa okundu

DİĞER HABERLER

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

Baba Türkkan, kızına sahip çıktı

'Yetişirm' diyen kızının sürücülüğünü yapmış

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

SP'li Uslu'dan AKP'ye çok sert sözler

'Bu şerefli geceye leke düşürdünüz'

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener'in yakın korumasında korona çıktı

Akşener proğrama katılmaktan vaz geçti

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

İstinaf bozdu, Mahkeme ödesin dedi

Kılıçdaroğlu, Man adası davasında tazminata mahkum oldu

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

Darbeler ve darbeleri lütuf sayanlar biter halk kazanır

EMEP, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü vesilesiyle açıklama yapt

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Başkan Yıldızlı '15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmadıkça, tehlike geçmiş değildir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıldönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ