02 Nisan 2020 Perşembe 18:17

'31 MART’A KADAR RAHAT UYKU YOK'

'31 Mart’a kadar rahat uyku yok'
21 Ocak 2019 Pazartesi 10:33

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi.

 Gerçekleştirdiği ziyaretlerde konuşan Törk, “Artık değişim isteyen vatandaşlarımızın boynumuza sarılışından 31 Mart’a kadar bize rahat uyku olmadığını anlıyoruz” dedi.
CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, hafta sonunu Darıcalı vatandaşlar ile geçirdi. Hafta sonu mesaisine ev ziyaretleri ile başlayan CHP’li Törk, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Ardından dernek ziyaretleri, kıraathaneler, vatandaş buluşmaları ve cenazelere katılan Törk vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Evlere, dernek gecelerine ve derneklere konuk olan CHP’li Törk konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Çocukluğumun geçtiği Darıca’nın iyi yönetilmemesi, Darıca’nın her seferinde daha kötüye gittiğini gördüğüm için Darıca’yı sizlerle birlikte yönetmek için aday oldum. Milletin derdiğiyle dertlenmek gerekiyor.
DARICA’DA CİDDİ SORUNLAR VAR
Bu kentin her alanında ciddi bir sorunla karşı karşıyayız. Vatandaşlarımızın eğitim, kültür ve spor alanında belediyenin hiçbir hizmetinden faydalanamadığını, belediyenin yerel yönetiminin bu konuda vatandaşımızın işini kolaylaştıracak bir projesinin olmadığını görüyoruz. Darıca’da bulunan 14 mahallenin, sokaklarının imarı ile planlarını, alt yapısının sıkıntılarının nerede ve nasıl yenilenmesi gerektiğini bilen bir belediye başkan adayıyım. Bu sorunları bilen ve çözüm üreten bir kardeşiniz olarak, gerçekten hizmet için ve hiçbir siyasi ayrım yapmadan Darıca’da hizmete talibim. 
SOSYAL BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI
Gençlerimizin, kadınlarımızın, çocuklarımızın rahat yaşayabildiği, özellikle eğitim ve kültür anlamında belediyecilik hizmetlerinden sonuna kadar faydalandığı sosyal belediyecilik anlayışı ile bu kentin tamamında bir Darıcalılık bilinci oluşturacağız. Öncelikle çocuk kreşleri ile başlayacak projelerimiz, vatandaşlarımızın istek ve görüşlerine göre şekillenecek. Önce yavrularımıza bu hizmeti vererek onları eşit şekilde ilkokula hazırlayacağız. Kadınlarımızı da unutmayarak yapacağımız ‘Kadın Merkezleri’mizde kadınlarımızın ilgi duydukları alanlardaki çalışmalarında yanlarında olacağız.
DARICA İLÇE OLAMAMIŞ
Sadece sosyal alanda değil, spor ve kültür alanında yapacağımız çalışmalarımız ile vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden sonuna kadar faydalanmasını sağlayacağız. 210 bin nüfusa ulaşmış Darıca artık kabına sığmıyor. 10 yıl önce ilçe olmuş Darıca, olmadığı kadar kötü yönetilmiş ve ilçe olmanın nimetlerinden faydalanamamış. Bizim doğru düzgün bir emniyet binamız dahi yapılamadı. İki yıl önce temeli atıldı, şu anda da temel atılı vaziyette duruyor. Tapu binası, kaymakamlık binası ile Darıca, ilçe olmaktan ziyade 210 bin nüfuslu bir köyü andırıyor.
İŞİN EHLİNE TESLİM EDİN
140 milyon civarında bir borçla Darıca Belediyesi’ni teslim alacağım. Korkmuyorum. Allah’ın izniyle bu borçla aldığımız belediyeyi, kaynakların doğru kullanılması ile borcu da öder sizlere hizmetimizi de layığı ile yaparız. Bu kenti, bu kentin evlatlarıyla yöneteceğiz. Hizmet etmek isteyen, vatandaşın bir kuruşuna dahi tamah etmeyen arkadaşlarımızla biz bu mücadeleyi kazanacağız. Bu kenti işin ehline teslim etmenin zamanı geldi.
YÜZDE 60’LA KAZANACAĞIZ
Yürütmüş oluğumuz Darıca’ya hizmet sevdası artık bir değişim isteyen vatandaşlarımızın boynumuza sarılışından 31 Mart’a kadar bize uyku olmadığını anlıyoruz. 31 Mart akşamı sizlerin desteği ile sadece Darıca Merkez’den değil, Darıca’nın en uç mahallelerinden bile birinci sırada oy çıkarak seçimleri yüzde 60’la kazanacağız.”

Bu haber 595 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde görev dağılımları belli oldu

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

"ORTAK AKILLA İLERLEYECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ