kbb 15 temmuz
bil anakolej
14 Temmuz 2020 Salı 13:06

'KOCAELİ BELEDİYECİLİĞİN KİTABINI YAZDI'

'Kocaeli belediyeciliğin kitabını yazdı'
19 Ocak 2019 Cumartesi 13:06

DEĞİŞİMİ BİZ BAŞLATTIK

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, seçim çalışmaları kapsamında Genişletilmiş Birim Başkanları toplantısı düzenledi.  Antikkapı’da düzenlenen toplantıya AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve il ve ilçe yöneticileri katıldı. Genişletilmiş Birim Başkanları toplantısında konuşan Büyükakın, hızla değişen dünyada belediyeciliğin de bu hıza ayak uydurması gerektiğini belirterek, “2005 yılında il bazında belediyeciliğe geçerek bu değişimi biz başlattık, daha sonra bu model bütün Türkiye’ye yayıldı. Aslında İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri, belediyeciliğin kitabını yazan belediyelerdir” dedi.

DEĞİŞİMİ BİZ BAŞLATTIK
Toplantıda partililere hitap eden Büyükakın, bu seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemiyle Türkiye’nin büyük bir değişim geçirdiğini söyledi. Dünyadaki hızlı değişimlere cevap veren yönetim anlayışının şehirlere de yayılması gerektiğini kaydeden Büyükakın “Bunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazandığımız ilk seçimde yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2005’te elde ettiği vizyonu önümüze koydu, bu model çerçevesinde biz kanunla il sınırında belediye olduk. 2005 yılında il bazında belediyeciliğe geçerek bu değişimi biz başlattık, daha sonra bu model bütün Türkiye’ye yayıldı. Aslında İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri, belediyeciliğin kitabını yazan belediyelerdir” dedi.

İKİ PARTİLİ SEÇİMLER YAŞANIYOR GİBİ
Önümüzdeki yerel yönetim seçimlerinin, aynı zamanda bu değişimin başarılı olup olmadığına ilişkin bir tescil seçimi olduğunu da kaydeden Büyükakın “Sayın Cumhurbaşkanımızla özgüvenimizi yeniden kazandık. Dünyanın güçlü bir ülke olduğunu bir kez daha anlattık. Bizim yaptıklarımız ortada, 15 yılda ne yaptığımız ortada. Artık Türk siyasal hayatı iki partili bir çizgiye doğru evriliyor, iki partili seçimler yaşanıyor gibi. Seçimlerdeki başarılara bağlı olarak Türk siyasal çizgisi bu şekilde devam edecek” diye konuştu.

VARLIK SEBEBİMİZ HALKTIR
Seçimlerde teşkilatların önemine de değinen Büyükakın, “Teşkilatlarımıza emek vermiş, AK Parti kurulduğu günden bu yana bu davaya emeği geçmiş çok sayıda arkadaşımız var. Sandık müşahitleri, mahalle başkanlarımızın da içine alındığı bir networkle çalışmamız lazım. Bu arkadaşlarla gönül bağları kurulmalı, gönül bağları kurulmadan gönül belediyeciliği yapılmaz. Onlarla oturup hasbihal etmemiz ve onların gönlünü alarak yol yürümemiz lazım. Varlık sebebimiz halktır. Yönetimler halk için vardır. Camide cemaat olmasa imama ihtiyaç olmaz, sınıfta öğrenci olmazsa öğretmene ihtiyaç olmaz. Partili yoksa il teşkilatlarına, ilçe teşkilatlarına ihtiyaç olmaz. O insanlar bizimle var olmadı, o insanlar olduğu için biz varız” dedi.

REHAVETE KAPILMAK YOK
İl Başkanı Abdullah Eryarsoy ise bütün başarıların arkasında birlik beraberlik ve kardeşlik olduğunu söyleyerek “Önümüzde çok önemli bir seçim var. Kocaeli teşkilatı parmakla gösterilen bir teşkilattır. Bu güzel tabloyu bozmamamız lazım. Önce millet ve önce memleket diyerek bütün ilçelerde ak bayrağımızı dalgalandıracağız. Biz bu günlere milletimizin hizmetkarı olarak geldik, aynı ruhla devam edeceğiz. Seçim sandıkta kazanılır, rehavete kapılmak yok, kibirlenmek yok” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 1601 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Büyükakın; 15 Temmuz gecesi 251 şehit verdik, milyonlarca dirildik’

Başkan Büyükakın; 15 Temmuz gecesi 251 şehit verdik, milyonlarca dirildik’

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yılında, ‘’Vatanını ve bayrağını canının ötesinde tutan, millî değerlerine ve özgürlüğüne sahip çıkan bir milletiz. Bunun en açık ispatını da 15 Temmuz gecesi milletçe gösterdik’’ dedi.

Yıldız 'Ayasofya'mızın yeniden ibadete açılmasına gayret gösteren tüm yetkilileri tebrik ediyoruz'

Yıldız 'Ayasofya'mızın  yeniden ibadete açılmasına gayret gösteren tüm yetkilileri tebrik ediyoruz'

İYİ Parti Kocaeli il başkanı Yıldız'dan Ayasofya açıklaması

Türel, Ayasofya’nın camiye döndürülmesini takdirle karşılıyorum

Türel, Ayasofya’nın camiye döndürülmesini  takdirle karşılıyorum

.

Haydar Akar'a büyük onur

Haydar Akar'a büyük onur

O artık Gazi meclisin başkan vekili

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ