Öncekiler Sonrakiler

CHP’DEN AK PARTİYE YANIT GECİKMEDİ

 CHP’den Ak Partiye yanıt gecikmedi
26 Mart 2018 Pazartesi 19:26

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, bugün parti ilçe binasında, Olağan Basın Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen toplantıda parti meclis üyeleri, partililer hazır bulundu. Toplantıda CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın bugün düzenlediği basın toplantısında kendisi ve partisi hakkında yaptığı açıklamalara açıklık getirmek üzere, yanıt vermekte gecikmedi. 


Öncelikle bu sabah Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önünde Milli Marşı’na yapılan saygısızlığı protesto etmek için düzenlediği etkinlik ile ilgili açıklamalarını yineleyen Mehmet Küçükkaya, “İstiklal Marşımız bütün siyasal partilerin üzerinde olan bir olgudur. Ecdadımızın bize emaneti olan, saygı duyduğumuz milli marşlarımızdan biridir. Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi, ‘Allah bir daha bu halka İstiklal Marşı yazdırmasın’ sözleri buna en iyi örnektir” dedi.


“Dersine iyi çalışsın!”

Bugün AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın kendisi hakkındaki yaptığı basın açıklamasına karşın cevap hakkını kullanan Küçükkaya, “Hasan Ayaz basın açıklaması yaparken sanırım bazı bilgileri karıştırmış ve çarpıtmış. Öncelikle Hasan Ayaz’a şunları söyleyeceğim. CHP içerisinde parti içinde çizikler, imzalardan dolayı benim AK Parti’ye saldırdığımı söylemiş. Hasan Ayaz elbette bilmez. CHP, Türkiye’de demokrasiyi kuran, uygulayan, çok partili rejime geçiren bir partidir. CHP’deki demokrasi onun bildiği gibi değildir. CHP ile ilgili olan bir atasözü vardır: ‘CHP delege olmak, başka partilerde vatan olmak zordur’ diye.. CHP öyle bir partidir. CHP, genel başkan bile olsa tek ağızdan yönetilecek bir parti değildir.  Kısacası kendisinin dediği gibi belirttiği çizikler imzalar bir süreçti. Her şeye rağmen herkes bir seçim sürecinden çıkmıştır herkes. AK Parti’de olduğu gibi işaretle, parmakla bir kişinin ağzıyla olmamıştır. O yüzden bu süreci böyle yorumlamasını çok doğru bulmuyoruz” diyerek görüşlerini aktardı.


“Önce sevdiğini tanı ve yalan söyleme”

Hasan Ayaz’ın ‘Seni Seviyoruz İzmit’ sloganıyla yola çıkmasına da tavsiyelerde bulunmak istediğini söyleyen Mehmet Küçükkaya, “birincisi insan sevdiğini iyi tanır. Kim olduğunu, geçmişini iyi bilir.  İkincisi, asla sevdiğine yalan söylemez. ‘İzmit’in havası çöptü, oradan geçtik. AK Parti zamanında bu havayı temizledik’ demek ya İzmit’i tanımamak, ya da doğruları çarpıtmaktır. Biz İzmit Belediyesi ile ilgili 4 yılın sonunda kapsamlı bir toplantıyı yapmamızın sebebi sadece iyi niyetimizdi. Çünkü belediyeye bir zaman vermek, o zamanın içinde yaptıklarını görmek istedik. Biz yine zaman zaman muhtarlık binalarında yapılan çalışmalarla ilgili ufak ufak eleştirilerde veya yorumlarda bulunurduk. Ama ilk defa bütçelerin netleştiği, ödenecek vergi borçlarının ödenenleriyle, ödenmeyenleriyle, satılan arazilerle satılmayanlarıyla yavaş yavaş tablonun netleştiği bir fotoğraf ortaya çıktı. Biz bu yüzden eleştirdik. Biz sadece Ak Parti yaptı diye eleştirmedik. Hasan Ayaz burada bütçelerle ilgili bir açıklama yapmıyor. İşi sadece polemiğe döküyor.  Satılan binalar, MIA Projesi’nin durumu, çöp fabrikası gibi konularda bizim fikrimiz net. Yaklaşık 1,5-2 yıllık da bir süreç bu. Ona da hak veriyorum. Kendisi yeni geldiğinden dolayı kendinden önceki süreçleri bilmiyor olabilir ama bütçeleri gerçekleştirme oranlarıyla ilgili konularda dersini çalışarak gelmesini tavsiye ediyorum. ‘SGK borçlarını biz kapattık’ demiş. İzmit Belediyesi’nin hala SGK borcu kapanmadı. SGK borcu 70 ay takside bağlandı. Kendisi bunu bile bilmiyor. Ali Kahya Belediyesi’nden kalan 36.867.000 TL liralık, emeklilere verilenlerle birlikte 40.000.000 TL’lik bir borç var. Aynı borcun bu yıl sattıkları belediye gerçek reelleri 38 milyon dolarlık malı 14 milyon dolara satmışlar” ifadelerini kullandı.


“Size soruyorum!”

“AK Parti öncesinde, ‘Ben ülkem için, şehrim için ne yaparım diye bir mücadele vardı” diyen CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Şimdi ‘bu ülke, bu şehir benim için ne yapar?’ mücadelesi var. Ülkem ve şehrim için üzülüyorum. Çünkü verdiğini alamıyor, aldığını kullanamıyor. Türkiye’nin öncü kenti iken, şimdi birbiriyle yarışan kentler arasında ismi bile geçmiyor. Kentin vizyonu yok oldu. Işığı söndü, sıradanlaştı. Kocaeli, artık öncü kent değil, pasif izleyicidir. Daha iyisi varsa, iyi bile yeterince iyi değilken, bu kadar kötü yönetilmeyi hemşerilerimiz hak etmiyor. Hizmet, seçilenin yaptığı lütuf değil, vatandaşın hakkıdır. Bugün sürekli geçmişin değerleriyle uğraşarak, kavga edip yalan yanlış suçlamalarla 10 yıl-20 yıl gerektiğinde 50 yıl, 90 yıl geriye giderek, kazanılmış maddi-manevi tüm değerleri yok saymayı dejenere etmiş, alışkanlık edenlere sormak lazım. Kullandığınız bütçe, CHP belediyeleri döneminden neredeyse 50 kat fazla olmasına rağmen eseriniz nedir? Hangi eserinizle övünebilecek tarih miras bırakabileceksiniz? Elimizde sihirli bir silgi olsa, Sirmen döneminde ya da sizin dönemizde yapılanları silebilsek acaba şehrimizde geriye ne kalır? Mesela Kocaeli Üniversitesi’ni, barajı, arıtmaları, mezbahane, buz pateni, İZAYDAŞ’ı İZGAZ’ı, terminali, Süleyman Demirel Kültürü, şehir tiyatrosunu, Real, Outlet Center, sahil, yat limanı vs. gibi değerlerimizi yok saysak bir anda yaptığınız ne kalır?  Kat bütçeyle yaptıklarınız olmasa sahiden ne kaybeder bu şehir?” sorularını yöneltti.


“Bu polemiğe son noktayı koyuyorum”

Toplantının sonunda Hasan Ayaz’a da önemli göndermelerde bulunan Küçükkaya, “Bu polemiği burada noktalıyorum. Ne konuşursa konuşsun artık cevap vermeyeceğim. Ama yaptığı basın toplantılarında, dersini çalışarak gelsin’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Haber Burcu Nazlı





Bu haber 1267 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ