22 Temmuz 2019 Pazartesi 12:07
 
Öncekiler Sonrakiler

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı
14 Temmuz 2018 Cumartesi 11:35

.

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümünde Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayınlayarak, şehit ve gazilere millet olarak şükran duyulduğunu ifade etti.

 

“Birlik ve beraberliğimiz ilelebet yaşayacak”
Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy: “Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin büyümesini ve  gelişmesini istemeyen iç ve dış mihrakların 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirdikleri  darbe teşebbüsü; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine  vatandaşlarımızın alanlara  inmesiyle, vatansever silahlı kuvvetler ve emniyet mensuplarının  üstün gayretiyle önlenerek  yeniden bir dirilişe imza atılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 16’ncı maddesi; 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir'  der.  Türk milleti egemenliğini anayasanın koyduğu esaslara göre yetkili organlarıyla kullanır.  Bu  millet  15 Temmuz gecesi duruşuyla, egemenliğin millete ait olduğunu, bunun üzerine  kayıt ve  şart konulamayacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz,  vatanımızın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin azim ve kararlılığını, milli birlik ve beraberliğini  bütün dünyaya bir kez daha gösterdiği bir gündür.

Tıpkı kişiler gibi, milletlerin de karakterleri vardır. Türk Milletinin karakteri de erdemlerle donatılmıştır. Bu erdemlerden biri de, yeri geldiğinde vatanını korumak için canından vazgeçmeyi göze alabilmektir. Milletimizin bu yüksek karakteri yüzyıllara uzanan destansı tarihimizde çok kez görülmüştür. İşte bunların sonuncusu da, 15 Temmuz 2016’daki Demokrasi Zaferi’mizdir.

Bütün dünya gördü ki, asil kanları ile suladıkları bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmeyen ve demokrasiye göz diken kanlı ellerin hakimiyetine girmeyen Türk Milleti, büyük ve asil bir millettir. Türk Milletini tarih boyunca payidar kılan yüce değerler, şimdiye kadar olduğu gibi bu ve buna benzer badireleri aşmamızı sağlayacaktır.
     
Türkiye Cumhuriyeti bizim birlik ve beraberliğimiz devam ettikçe ilelebet yaşayacaktır. İçten ve dıştan bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya kalkışanlara karşı nasıl 15 Temmuz’da bir araya gelebildiysek  bundan sonra da yine birlik ve beraberlik içerisinde bu milli duruşu ortaya koyacağız. Milletimiz, bu uğurdaki kararlı duruşunu dünya var oldukça gösterecek ve bütün gücünü ülkemizin kalkınması, barışı ve huzuru için harcayacaktır.

Bugün biz bu ülkede hür ve bağımsız olarak yaşıyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Şehit ve gazilerimizin yakınlarına devletimizin kapısı her zaman açıktır ve açık olmaya devam edecektir.  Allah 15 Temmuz’u bir daha bu milletimize yaşatmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle;  dostlarımıza güven ve gurur verip, düşmanlarımıza korku saldığımız bu topraklar üzerinde gözü olanların son ümidini de yok ettiğimiz bu destansı kahramanlık gecesinde, tarihin şerefli sayfalarına isimlerini altın harflerle yazdıran tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, milli iradeye sahip çıkan Kocaelili hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum”
                                                  
 

"Bizi, hiçbir güç yenemez"

   Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu: “Bundan 2 yıl önce Türkiye     belki de tarihinin en uzun gecelerinden birisini yaşamıştı. FETÖ terör örgütünün devletin çeşitli        birimlerine sızmış uzantılarının tertiplediği hain darbe girişimi gerçekleşmiş, vatanını korumak için     buna karşı çıkan 251 vatandaşımız şehit olmuş, binlercesi de yaralanmıştı. O gece şuncu –     buncu demeden vatan için teröristlere karşı zafer kazanmamızı sağlayan tüm vatandaşlarımız,     büyük bir destan yazmıştır. Millet olarak kendilerine minnettarız. Türk Milleti olarak birliğimizi,     dirliğimizi koruduğumuz  müddetçe ve inancımıza dosdoğru sahip çıktığımız müddetçe; Allah’ın     izniyle bizi, hiçbir güç yenemez.
  24 Haziran’da milletimizin gerçekleştirdiği büyük dönüşümün neticesinde ülkemizin önü daha da açılmıştır. Sayın     Başkanımızın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Türkiye’miz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacaktır. Buna engel olmak isteyecek FETÖ, PKK, YPG, DEAŞ ve diğer terör örgütleri bu aziz milletin yumruğu altında yok olup gidecektir. Yeter ki, bir olalım, iri olalım ve diri olalım. Başta 15 Temmuz olmak üzere bütün şehitlerimize rahmet ve gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bu haber 818 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ