17 Aralık 2018 Pazartesi 00:02
 
  • 5,358 TL

  • 6,062 TL

  • 214,26 TL

  • 90.529

Öncekiler Sonrakiler

2018 YILI 2.DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI

2018 yılı 2.dönem il koordinasyon kurulu toplandı
18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:14

İl Koordinasyon Kurulunun 2018 yılı 2. Dönem 3. Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali  Hüseyin Aksoy’un yanı sıra,  Vali Yardımcısı Ahmet Büyükçelik,  İlçe Kaymakamları,  İl Planlama Uzman Yardımcısı Erkan Ertürk , Kocaeli  DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan, İSU Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Altay,  kurum müdürleri, Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerin yetkilileri katıldı.
 
Vali  Hüseyin Aksoy toplantıda yaptığı konuşmalarında; “Kurulumuzun değerli üyeleri, hepiniz hoş geldiniz. Bu yıl İlimizde yürütülmekte olan kamu yatırımlarının değerlendirilmesi koordinasyonunun 3’sünü gerçekleştiriyoruz. Özellikle Kocaeli’de 2018 yılı içerisinde 772 projemiz uygulanmakta bunlardan 262’si merkezi idare tarafından, 510’u da mali idareler tarafından yürütülmektedir. Yılın ilk altı ayında biten proje sayımız 137, devam eden proje sayımız 520, ihale aşamasında olan proje sayımız 67 ve henüz başlanılamayan proje sayısı ise 48’dir. 2018 yatırım proje tutarına baktığımızda da 10 milyar 311 milyonluk bir yatırım bütçesi oluşmaktadır. 2018 yılı ödeneğine de baktığımızda 2 milyar 934 milyonluk bir ödenek gerçekleşmiştir. Toplam ödeneğin %62’si Mali İdarelere, %38’i de Merkezi İdarenin yatırımlarına harcanmıştır. 2018 yatırımları için öngörülen ödenekten bugüne kadar yapılan harcama miktarı da 928 milyon olarak karşımızda durmaktadır. Bu da ödeneğin %32’sine isabet etmektedir. Genel olarak baktığımızda diğer kamu hizmetleri sektörü birinci sırada yer almaktadır. Ulaştırma ve eğitim sektörü de bunu takip etmektedir. Ödeneklerin sektörlere göre dağılımına baktığımızda %44’lük oranla diğer kamu hizmetleri sektörü birinci sırada, %20 oranla ulaştırma sektörü ikinci sırada yine %17’lik bir oranla eğitim sektörü üçüncü sırada yer almaktadır. Özellikle yatırım programında olduğu halde ihale edilememiş olan işlerimiz varsa bunlarla ilgili kurumlarımızın yoğun bir çalışma yapması ve ihale edilebilir bir noktaya gelmesi için yoğun gayret göstermelerini istiyoruz.   Kurumlar arasında herhangi bir olumsuz gelişme yaşanmaması adına karşılıklı koordinasyon içerisinde bu çalışmaları yürütmenizi, aşamadığınız konular olursa da Valilik Makamımızı bilgilendirmenizi özellikle istiyoruz. Kamu yatırımlarının zamanında ve hızlı bir şekilde tamamlanması hepimizin ortak arzusudur. Bu yönde ilgili yatırımcı kuruluşlarımızın daha duyarlı bir şekilde bu çalışmalarını yürütmelerini özellikle kendilerinden istiyoruz. Yaz mevsimi inşaatların rahat yapılabileceği hava şartlarından olumsuz etkilenme oranının en düşük olduğu bir mevsimdir, bu anlamda ilkbahar, yaz ve sonbaharı en iyi değerlendirmek suretiyle 2018 yatırım programlarımızı herhangi bir aksatmaya yer vermeyecek bir şekilde tamamlamamız gerekmektedir.” diyen Vali Aksoy , toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.
 
Vali Aksoy konuşmalarının ardından,  İSU Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Altay ve Kocaeli DSİ 15. Şube Müdürü Cahit Aşkan ilimiz için önem arz  eden  projeler   ile ilgili  sunum gerçekleştirdi. Proje uygulamalarında karşılaşılan sorunlar üzerinde değerlendirmeler yapılarak, sorunların bir an önce giderilmesi için Vali Aksoy tarafından ilgili kurum yetkililerine gerekli talimatlar verildi.


Bu haber 596 defa okundu

DİĞER HABERLER

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze’de Büyükakın’a sevgi seli

Gebze Kent Meydanı’nda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Büyükakın, esnafları da ziyaret eden hayırlı işler diledi.

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

Bakan’dan Kandıra yolu itirafı; Duble yol 2019’da bitmeyecek

.

Şatafata para var EYT’ye yok

Şatafata para var EYT’ye yok

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını dile getirdi.

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

Hürriyet’ten hükümete, '3600 sözünüzü tutun!'

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı basın açıklamasında 3600 ek gösterge sorununu dile getirdi.

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

Türkkan,Kapalı postanenin peşini bırakmıyor

.

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Tahir Büyükakın,'Kadınlar ekonomik hayatta olmalı'

Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları tarafından Sabri Yalım Parkı’nda kadın emeğinin sergilendiği kermesin açılışına katıldı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ