Ana SayfaGündemKarakolSiyasetEkonomiYaşamEğitimTeknolojiMagazinSpor
Arşiv: Git
Hangi Başkan otelciliğe soyundu?
Onlar bu kente ihanet etmediler
Nevzat Doğan artık yokum dedi
Ali Şahinli'den olay sözler
Google'da Ara

Aday adayları önümüzdeki hafta çıkar

5 Ekim 2013, Cumartesi - 14:40:07
Karakter Boyutu Karakter boyutunu büyüt Karakter boyutunu küçült

Haber Başlığı

Şuanda ellerine gelmiş resmi bir aday adaylık başvurusu olmadığını belirten Civelek, aday adaylarının ne zaman ve nasıl açıklasak konusunda hazırlıklar yaptıklarını söyledi. Aday adaylık süreçlerinin belli olduğunu ve gelecek hafta aday adaylarının ortaya çıkacağını belirtti.

 
İLÇELERDE Kİ BAŞVURULARI KOMİSYON KABUL EDECEK

İlçelere gelecek adaylar konusunda ilçe başkanları, siyasi hukuki işler başkanımız ve SKM başkanında oluşan komisyonun, evrakları kabul edeceğini, ve başvuruların AKBİS`e girilmesiyle birlikte genel merkez ve il başkanlığı tarafından aday adayların görülebileceğini söyledi.Bu çalışmaların ardından 1 kasım itibariyle bütün evrakları toplayarak genel merkezin yolunu tutacağını sözlerine ekledi.

 
BAŞKANLAR İSTEDİĞİ ZAMAN MÜRACAAT EDERLER

Mevcut belediye başkanlarının durumuna da değinen Civelek, belediye başkanları ile yapılan toplantıda konuşarak, belediye başkanlarının Ak Parti`nin doğal aday adaylarını olduğunu ve başkanların uygun oldukları zamanlarda evrakları alarak ilçe başkanlılarında tekraren aday adaylık başvurularını yapabileceklerini vurguladı.
 

TEŞKİLATLARDA DA İSTİFA EDEN OLMADI

Teşkilat istifaları konusunda da konuşan Civelek, aday adaylık tarihinin aynı zamanda teşkilat istifalarının da başladığı tarih olduğunu, dolayısıyla il ve ilçe teşkilatlarımızdan herhangi bir yönetici bu tarihler arasında istifasını sunabilir ve aday adaylık konusunda çalışmalarına başlayabilir, dedi. İlçe Başkanlarında da istifa etmek isteyen olacaktır, diyen Civelek, bunlarında istifaları bayramdan sonra netleşir, aday adayı olacak herkese çıkacakları bu yolda başarılar, diyorum, dedi.

 
SÜREÇ YASAL BİR ŞEKİLDE İŞLER

Aday adaylık konusunda sadece Ak Parti`nin değil bütün siyasi partilerin aday adayların başarılar dileyen Civelek, aday adaylığı çokluğu şehrin bir zenginliğidir ve bu zenginlik şehre bereket getirmektedir, dedi. İlçe başkanları istifası durumunda nasıl bir yol izleneceği konusunda ki bir soruya ise,ilçe başkanları istifa ederse buna geçici olarak belirli bir süre siyasi ve hukuki işler başkanı bakar siyasi hukuki işler başkanı çalışmalarının arından teşkilattaki diğer iktifalar kabul edilir ve yeni başkan ve yönetim Kurulu  kendi ekibi kurarak yoluna devam eder,dedi.Böyle olaylara antrenmanlı olduklarını dile getiren Civelek,ilçelerimizde tek liste ile istişare yapmış bir partiyiz,dedi.


Bu haber 1273 defa okundu
Bu yazıyı oyla 1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 5 / 4.4
 

Yorumlar

0 Yorum
Güvenlik Kodu< Resimdeki sayıyı kutucuğa giriniz.

Uyarı: T.C. yasalarına aykırı, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorumlarla ilgili hukuki yaptırımlardan Kocaeli Gazete sorumlu tutulamaz. Yazılan her yorumun yayınlanacağı garanti edilmemektedir.

 

Haber ve Yazı Arama

 
 

Köşe Yazarları

 
 

Anket

 

Genel Seçimde hangi partiye oy vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP&SP
HDP
DİĞER
OY KULLANMAYACAĞIM