21 Kasım 2017 Salı 22:17
 
  • 3,963 TL

  • 4,655 TL

  • 162,81 TL

  • 105.268

Öncekiler Sonrakiler

AÇIKLA BAŞKAN, KİM BU GAZETECİLER

Açıkla başkan, kim bu gazeteciler
11 Haziran 2017 Pazar 13:22

.

Gazete ve internet haber sitelerinin yaşaması için ilan ve reklam gelirlerine ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçek.

Gazeteler Basın ilan kurumundan resmi ilan aldıkları için bir nebze olsun bu konuda rahatlar. Ancak internet gazeteleri için durum böyle değil. Herhangi bir yasaya bağlı olmadıkları için resmi ilan almalarıda imkansız. İnternet gazeteleri reklam gelirlerini kendilerini bulmak zorunda.


İZİN ALMADAN REKLAM


Son yıllarda özellikle resmi ve dini bayramlarda iddialara göre izin alınmadan kişi ve kurumların reklamları yayınlanmakta ve daha sonra o kişilere fatura edilmekte. Fatura gönderilen kişilere aba altından sopa gösterilerek faturayı ödemeye mecbur bırakıldığı yönünde çok ciddi iddialar kulağımıza geliyor. Elbette bunun doğru olmamasını diliyoruz. Ancak CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun'un bugün ilimizde yayın yapan tüm basın kuruluşlarına gönderdiği bir metin bu iddianın doğru olabileceğini gösterdi. Dursun, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi basın kuruluşlarına gönderdiği mesajda;

Sayın Yetkili;
CHP Gebze İlçe Başkanlığı tarafından verilmediği ve onaylanmadığı sürece, tebrik, kutlama, ilan, anma vb. ilanların yayınlanmamasını, onaylanmadan yayınlanan bu tür ilanların ödemelerinin yapılmayacağını hatırlatır iyi çalışmalar dileriz.

CHP Gebze İlçe Yönetim Kurulu Adına
İlçe Başkanı

Av. Recep DURSUN


AÇIKLA BAŞKAN


CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun malum Avukat. Öyle boş atıp dolu tutacak bir kişi değil. Anlaşılan o ki geçmiş dönemde serzenişte bulunduğu bu fatura konusunda rahatsız olmuş. O da bayram öncesi gazete ve gazetecilere mesaj göndererek bu duruma dikkat çekmiş. Ancak bizce yanlış yapmış. Kendisinden izin almadan hangi gazete yada gazeteci buna tevessül ettiyse o kişilere bu mesajı göndermesi gerekirdi. Tüm medya yı zan altında bırakacak şekilde bu açıklama kendisine hiç yakışmadı.

Bu haber 1928 defa okundu

DİĞER HABERLER

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi

Başkan Ayaz mahallelerle ilgili yapılacak yatırımları mahalle halkının beklentilerine göre yönlendirmek, varsa eksiklikleri gidermek için halkla içi içe hizmet veriyor.

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP, rantsal dönüşüm korkusu yaşayan Cedit’teydi

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

 İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi

Her hafta düzenli olarak yapılan İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Bakan Kaya; 'Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü toplum diyoruz’

Evden Okula Haydi Anneler Spora, projesinin geniş bir sunumunu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya yaptı.

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli'de asansör firmaları dernekleşiyor

Kocaeli’de faaliyet gösteren yaklaşık 30 asansör firması tanışma ve kaynaşma yemeğinde bir araya geldi.

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

Sarıbay, 'CHP’nin hedefi 2019'

CHP Kartepe birlik beraberlik mesajı verdi

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET