21 Mayıs 2018 Pazartesi 18:11
 
  • 4,587 TL

  • 5,392 TL

  • 189,93 TL

  • 102.207

Öncekiler Sonrakiler

AÇIKLA BAŞKAN, KİM BU GAZETECİLER

Açıkla başkan, kim bu gazeteciler
11 Haziran 2017 Pazar 13:22

.

Gazete ve internet haber sitelerinin yaşaması için ilan ve reklam gelirlerine ihtiyacı olduğu bilinen bir gerçek.

Gazeteler Basın ilan kurumundan resmi ilan aldıkları için bir nebze olsun bu konuda rahatlar. Ancak internet gazeteleri için durum böyle değil. Herhangi bir yasaya bağlı olmadıkları için resmi ilan almalarıda imkansız. İnternet gazeteleri reklam gelirlerini kendilerini bulmak zorunda.


İZİN ALMADAN REKLAM


Son yıllarda özellikle resmi ve dini bayramlarda iddialara göre izin alınmadan kişi ve kurumların reklamları yayınlanmakta ve daha sonra o kişilere fatura edilmekte. Fatura gönderilen kişilere aba altından sopa gösterilerek faturayı ödemeye mecbur bırakıldığı yönünde çok ciddi iddialar kulağımıza geliyor. Elbette bunun doğru olmamasını diliyoruz. Ancak CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun'un bugün ilimizde yayın yapan tüm basın kuruluşlarına gönderdiği bir metin bu iddianın doğru olabileceğini gösterdi. Dursun, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi basın kuruluşlarına gönderdiği mesajda;

Sayın Yetkili;
CHP Gebze İlçe Başkanlığı tarafından verilmediği ve onaylanmadığı sürece, tebrik, kutlama, ilan, anma vb. ilanların yayınlanmamasını, onaylanmadan yayınlanan bu tür ilanların ödemelerinin yapılmayacağını hatırlatır iyi çalışmalar dileriz.

CHP Gebze İlçe Yönetim Kurulu Adına
İlçe Başkanı

Av. Recep DURSUN


AÇIKLA BAŞKAN


CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun malum Avukat. Öyle boş atıp dolu tutacak bir kişi değil. Anlaşılan o ki geçmiş dönemde serzenişte bulunduğu bu fatura konusunda rahatsız olmuş. O da bayram öncesi gazete ve gazetecilere mesaj göndererek bu duruma dikkat çekmiş. Ancak bizce yanlış yapmış. Kendisinden izin almadan hangi gazete yada gazeteci buna tevessül ettiyse o kişilere bu mesajı göndermesi gerekirdi. Tüm medya yı zan altında bırakacak şekilde bu açıklama kendisine hiç yakışmadı.

Bu haber 2021 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET