bil anakolej
05 Temmuz 2020 Pazar 21:51

AHMET ÖZEN, UYUŞAN DEĞİL UYANAN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ

Ahmet Özen, Uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz
01 Mart 2019 Cuma 13:22

.

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen İzmit EskiSine Cafe'de gençlerle buluştu. Yoğun bir katılımın gözlendiği buluşmada gençlerin sorularına Özen'in verdiği cevaplar ilgiyle karşılandı.
 
GENÇLER İLGİ BEKLİYOR
Soru cevap şeklinde geçen programın devamında gençlerden proje ve fikir önerileri de isteyen Özen "Bu memlekette gençler en çok ilgi bekliyor. Bir karar alınırken kendilerinin de fikirlerinin alınmasını istiyorlar. Biz bu taleplerinin farkındayız. O yüzden buraya sadece anlatan, dinlemeden konuşan bir aday olarak gelmedik. Sizlerle fikir alışverişi yapmaya, varsa projelerinizi dinlemeye, bu şehirde gençlerin gözünden eksik gördüğünüz, belki bizim de göremediğimiz hususları duymaya geldik. Gençler yeteneklerini kullanmak, şehre ve insanımıza katkıda bulunmak istiyorlar. Mimarlık öğrencisi kendini geliştirmek istiyor. Sanata yatkınlığı olan genç kendini ispat edebileceği bir yapının olmasını istiyor. 7/24 açık kütüphane ve sanat merkezleri istiyor. Buradaki coşkuyu görünce anlıyoruz ki, bir de bizi başkan görmek istiyorlar" dedi.
 
ÖĞRENCİYE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK
"Biz de gençlerle aynı şeyleri istiyoruz ve isteklerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Burada size öğrencilerimizle ilgili olan bir projemizi de açıklamak istiyorum: Gençler, biz bu şehirde öğrencilerimizden ulaşım parası almayacağız. Bizim inancımızda ilim talebesi olan bir kişi zengin dahi olsa ona zekat verilebilirken her gün toplu taşıma kullanan öğrencilerimizden yol parası alınmasını uygun görmüyorum. Günlük harçlığını yol parasına verip okulda aç aç ders dinleyen öğrencilerin olduğunu bilen biri olarak bunu söylüyorum. Nasıl 65 yaş üstü amcalarımıza bu hizmet verilebiliyorsa aynı güzel hizmetin öğrencimize de verilebileceğini düşünüyorum." dedi.
Bu haber 911 defa okundu

DİĞER HABERLER

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

Devlet bugüne kadar neden önlem almadı?

'İŞÇİLERİN CANININ KIYMETİ YOK!'

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Genç Parti 5. Olağan Kongresi yapıldı

Cem Uzan'ın imzası logoya eklendi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

Şanbaz Yıldız 'A' takımını belirledi

İYİ Parti İl Divanı belli oldu!

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

İYİ PARTİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

AKP'Lİ MECLİSÜYESİ İÇİN YARGIYA GİDECEKLER

Temel Karamollaoğlu'na sordu

Temel Karamollaoğlu'na sordu

'Madımak sizi utandırmıyor mu?

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı belli oldu

5 isim Ankara'ya çağırıldı

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ