01 Nisan 2020 Çarşamba 19:23

AHMET ÖZEN, UYUŞAN DEĞİL UYANAN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ

Ahmet Özen, Uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz
01 Mart 2019 Cuma 13:22

.

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen İzmit EskiSine Cafe'de gençlerle buluştu. Yoğun bir katılımın gözlendiği buluşmada gençlerin sorularına Özen'in verdiği cevaplar ilgiyle karşılandı.
 
GENÇLER İLGİ BEKLİYOR
Soru cevap şeklinde geçen programın devamında gençlerden proje ve fikir önerileri de isteyen Özen "Bu memlekette gençler en çok ilgi bekliyor. Bir karar alınırken kendilerinin de fikirlerinin alınmasını istiyorlar. Biz bu taleplerinin farkındayız. O yüzden buraya sadece anlatan, dinlemeden konuşan bir aday olarak gelmedik. Sizlerle fikir alışverişi yapmaya, varsa projelerinizi dinlemeye, bu şehirde gençlerin gözünden eksik gördüğünüz, belki bizim de göremediğimiz hususları duymaya geldik. Gençler yeteneklerini kullanmak, şehre ve insanımıza katkıda bulunmak istiyorlar. Mimarlık öğrencisi kendini geliştirmek istiyor. Sanata yatkınlığı olan genç kendini ispat edebileceği bir yapının olmasını istiyor. 7/24 açık kütüphane ve sanat merkezleri istiyor. Buradaki coşkuyu görünce anlıyoruz ki, bir de bizi başkan görmek istiyorlar" dedi.
 
ÖĞRENCİYE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK
"Biz de gençlerle aynı şeyleri istiyoruz ve isteklerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Burada size öğrencilerimizle ilgili olan bir projemizi de açıklamak istiyorum: Gençler, biz bu şehirde öğrencilerimizden ulaşım parası almayacağız. Bizim inancımızda ilim talebesi olan bir kişi zengin dahi olsa ona zekat verilebilirken her gün toplu taşıma kullanan öğrencilerimizden yol parası alınmasını uygun görmüyorum. Günlük harçlığını yol parasına verip okulda aç aç ders dinleyen öğrencilerin olduğunu bilen biri olarak bunu söylüyorum. Nasıl 65 yaş üstü amcalarımıza bu hizmet verilebiliyorsa aynı güzel hizmetin öğrencimize de verilebileceğini düşünüyorum." dedi.
Bu haber 820 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

Ali Babacan'ın A Takımı belli oldu

DEVA Partisi'nde görev dağılımları belli oldu

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

Yıldızlı’dan tüm vatandaşlara 'Evde Kal' çağrısı

"ORTAK AKILLA İLERLEYECEĞİZ"

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Kemal Kılıçdaroğlu korona tedbirlerini yeterli bulmadı

Koronavirüse karşı yapılması gerekenleri madde madde açıkladı.

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

İYİ Parti önlem için binalarını kapattı

Kongrelerin tamamı ertelendi

TÜRKKAN İKTİDARI ELEŞTİRDİ

TÜRKKAN  İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Hazinede bir kuruş para kalmadı, şimdi, corona virüsüne teslim olduk.

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

Akar'dan 'Evde Kalın' çağrısı

VURDUMDUYMAZLIK YAPMAYIN, EVDE KALIN!

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ