14 Kasım 2019 Perşembe 20:42

AHMET ÖZEN, UYUŞAN DEĞİL UYANAN BİR GENÇLİK İSTİYORUZ

Ahmet Özen, Uyuşan değil uyanan bir gençlik istiyoruz
01 Mart 2019 Cuma 13:22

.

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen İzmit EskiSine Cafe'de gençlerle buluştu. Yoğun bir katılımın gözlendiği buluşmada gençlerin sorularına Özen'in verdiği cevaplar ilgiyle karşılandı.
 
GENÇLER İLGİ BEKLİYOR
Soru cevap şeklinde geçen programın devamında gençlerden proje ve fikir önerileri de isteyen Özen "Bu memlekette gençler en çok ilgi bekliyor. Bir karar alınırken kendilerinin de fikirlerinin alınmasını istiyorlar. Biz bu taleplerinin farkındayız. O yüzden buraya sadece anlatan, dinlemeden konuşan bir aday olarak gelmedik. Sizlerle fikir alışverişi yapmaya, varsa projelerinizi dinlemeye, bu şehirde gençlerin gözünden eksik gördüğünüz, belki bizim de göremediğimiz hususları duymaya geldik. Gençler yeteneklerini kullanmak, şehre ve insanımıza katkıda bulunmak istiyorlar. Mimarlık öğrencisi kendini geliştirmek istiyor. Sanata yatkınlığı olan genç kendini ispat edebileceği bir yapının olmasını istiyor. 7/24 açık kütüphane ve sanat merkezleri istiyor. Buradaki coşkuyu görünce anlıyoruz ki, bir de bizi başkan görmek istiyorlar" dedi.
 
ÖĞRENCİYE ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK
"Biz de gençlerle aynı şeyleri istiyoruz ve isteklerimizi birlikte hayata geçireceğiz. Burada size öğrencilerimizle ilgili olan bir projemizi de açıklamak istiyorum: Gençler, biz bu şehirde öğrencilerimizden ulaşım parası almayacağız. Bizim inancımızda ilim talebesi olan bir kişi zengin dahi olsa ona zekat verilebilirken her gün toplu taşıma kullanan öğrencilerimizden yol parası alınmasını uygun görmüyorum. Günlük harçlığını yol parasına verip okulda aç aç ders dinleyen öğrencilerin olduğunu bilen biri olarak bunu söylüyorum. Nasıl 65 yaş üstü amcalarımıza bu hizmet verilebiliyorsa aynı güzel hizmetin öğrencimize de verilebileceğini düşünüyorum." dedi.
Bu haber 670 defa okundu

DİĞER HABERLER

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

HÜRRİYET’TEN 10 KASIM MESAJI

BİZE DÜŞEN GÖREV, CUMHURİYETİMİZİ SONSUZA KADAR YAŞAMAK VE YAŞATMAK

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

'Milletimiz adeta küllerinden yeniden doğmuştur'

Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati KORKMAZ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Meclis üyelerine kötü haber

Meclis üyelerine kötü haber

CHP'de tüm dengeler değişecek

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

Efe, 'Tuncay Aşkın, nankörlük ediyor'

.

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde eşi ve oğlu şehit olmuştu

Nihal Olçok'tan çok konuşulaşacak sözler

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ