29 Mayıs 2020 Cuma 03:30

AHMET ÖZEN 'İZMİT İKİ ADAYLI SEÇİMDEN RAHATSIZDI'

Ahmet Özen 'İzmit iki adaylı seçimden rahatsızdı'
30 Ocak 2019 Çarşamba 13:23

.

Saadet Partisi İzmit Belediye Başkan adayı geçtiğimiz Pazar günü açıklandı. İzmit Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Ahmet Özen, Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatına gelerek açıklamalarda bulundu.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partilerin adayları netleşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü Ankara’da yapılan görkemli toplantıda Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı da netleşti. Eğitim sahasındaki başarılarıyla tanınan Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Ahmet Özen,Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı olarak ilan edildi. Adaylığının açıklanmasından sonra Saadet Partisinin İzmit ilçe binasına gelen Özen, partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Burada adaylığını değerlendiren Özen; “ İzmit’te halk iki aday arasında sıkıştırılmış idi. İki adaydan başka oy verilecek bir alternatifin olmaması İzmit halkı için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Ancak bizim adaylığımız açıklandıktan sonra seçenekler çoğaldı ve İzmit rahatladı. Adaylığım açıklandıktan sonra çok sayıda telefon ve tebrik mesajı aldım. Partili-partisiz her kesimden insan aday olmamdan ötürü duydukları memnuniyeti ifade etti. İzmit iki adaylı seçimden rahatsızlık duyuyordu. Ancak adaylığımın açıklanmasıyla bu durum ortadan kalkmış oldu.” dedi.


“SEÇMEN KENDİ PARTİSİNİN ADAYINA OY VEREMİYOR”
İttifak yaparak seçime giren partilerin seçmeni memnun etmediğinin de altını çizen Özen; “Yapılan araştırmalarda seçmenin birçoğu ittifaka sıcak bakmıyor. Çünkü insanlar kendi partisinin aday çıkarmasını istiyor. Yerelde kurulan ittifaklar neticesinde kendi partilerine oy veremeyen İzmit halkı iki adaya mecbur bırakılmaktan rahatsızdı. Saadet Partimizin yetkili birimleri bu rahatsızlığı değerlendirdi ve ittifakların dışında kalarak İzmit’te dengeleri değiştirecek, kartları yeniden oynatacak bir adım attı. Güçlü bir strateji geliştirerek bana teveccüh ettiler ve Saadet Partisinin İzmit Belediye Başkan adayı olarak ismimi açıkladılar; kendilerine teşekkür ediyorum. Bu seçimde iki tercihten birine mecbur bırakılan ve bu durumdan rahatsızlık duyan İzmit halkının Ahmet Özen’e yöneleceğine inanıyorum.” İfadelerini kullandı.


“HEYECANIMIZI BÜTÜN KOCAELİ HİSSEDECEK”
“İsmimizin açıklanmasıyla birlikte teşkilatımızda büyük bir heyecan oluştu ve bu heyecan büyük bir inanca dönüştü. Karşımda inançlı heyecanlı bir teşkilat görüyorum. Bu heyecan bütün İzmit’ten hatta bütün Kocaeli’nde hissedilecek. İnşallah çok renkli, çok donanımlı bir seçim yaşayacağız. Bu süreçte seçmen, teşkilatımızdaki emsalsiz gayretin, azim ve inancın şahidi olacaktır.
Bazı çevreler ister istemez bizi de hesaba katmak zorunda kalacak ve dikkatlerini bize yoğunlaştıracaktır. Ben; teşkilatımızdaki inanç, gayret ve heyecanın büyük başarıları beraberinde getireceğini görüyorum. Bu beni daha da heyecanlandırıyor. Çok yakında büyük sürprizlerimiz olacak.
Geniş bir meclis üyesi adayları listemiz olacak. Her kesimden insanın kendini bulacağı bir liste üzerinde çalışıyoruz. İnşallah yakın bir zamanda da kamuoyu ile paylaşacağız.”
Bu haber 1273 defa okundu

DİĞER HABERLER

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

MİLLETE 100 MİLYONLUK BAYRAM FATURASI

EVDEN ÇIKMADIK AMA KÖPRÜLERİ KULLANDIK

Yılmaz'dan Türkkan'a çok sert sözler

Yılmaz'dan Türkkan'a çok sert sözler

'YALAN VE İFTİRA'

Meclis ğyesi hakim karşısına çıktı

Meclis ğyesi hakim karşısına çıktı

Ev hapsi cezasına çarptıtıldı

KOCAELİ’NDE HANGİ AK PARTİLİ VEKİL HANGİ BELEDİYELERE ABONE?

KOCAELİ’NDE HANGİ AK PARTİLİ VEKİL HANGİ BELEDİYELERE ABONE?

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında AK Partili Kocaeli Milletvekillerini eleştirdi.

BU BAYRAM EVLERDEYİZ

BU BAYRAM EVLERDEYİZ

Kapı kapı dolaşıp bayramlarını kutladılar

Lütfü Türkkan'dan hükümete ağır eleştiriler

Lütfü Türkkan'dan hükümete ağır eleştiriler

Vatandaş zaten sokağa çıkamaz hale gelecekti...

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ