15 Ağustos 2018 Çarşamba 16:15
 
  • 6,138 TL

  • 6,961 TL

  • 227,34 TL

  • 91.100

Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ’DE DURMAK YOK

AK Parti’de durmak yok
26 Mart 2018 Pazartesi 15:03

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, aylık değerlendirme toplantısını parti binasında gerçekleştirdi.

Parti meclis üyelerinin ve ilçeyöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda, partinin genelde ve yereldeyaptığı çalışmaları, hizmetleri anlattı.

Ayrıca toplantıda CHPİzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın sergilediği tutum ve davranışlarada sert tepkiler veren Hasan Ayaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamalardaeleştirilerde bulundu.

Göreve geldikleri günden bu yana AK Parti İzmit İlçeBaşkanlığı olarak öncelikle mahalle ve köy temsilciliklerine ağırlıkverdiklerini söyleyen Hasan Ayaz, “Kimseyi ötekileştirmeden İzmit’e faydalıolmak için gece-gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  6 aylık bir süreç içerisinde toplamda 610program ziyaret ve toplantı gerçekleştirdik. Ben özellikle esnaf ziyaretlerini çok önemli buluyorum. Broşürlerdağıtıp, esnafımıza hayırlı işler dileyip, sorunlarını dinleyerek yerindeanaliz ediyoruz. Mahalle ve köy ziyaretlerimizi her Cuma günü gerçekleştiriyoruz. Bizim siyasete bakış açımız ise, kimseyiötekileştirmeden, herkesin siyasette yer almasını istiyoruz” açıklamasındabulundu.

‘Bizde metal yok,diriliş var’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bizde metal yok,diriliş var’ sözleriyle hareket ettiklerini söyleyen Hasan Ayaz, “Gece gündüzsıkmadık el, gitmedik kapı bırakmamaya çalışıyoruz. Sürekli sahalardayız. Kadınkollarımızla, gençlik kollarımızla, İzmit’in Derince’sinden, Kandıra sınırakadar biz her yerdeyiz” diyerek 49 mahalleye gittiklerini ve 50’nci mahalleolarak Perşembe akşamı Yahya Kaptan’a gideceklerini belirtti.

“Sorunları masayayatırılmaya devam ediyor”

‘Biz İzmit’i çok seviyoruz”sloganıyla yola çıktıklarını, İzmit’in bütün problemlerini, diğer siyasi parti ilçeparti başkanlarımızla nasıl neler yapabiliriz düşüncesiyle ilçe başkanlarımasasını kurduk. Bu konuda hassasiyet gösteren ilçe başkanlarımızateşekkürlerimi sunuyorum. Katılan olduğu gibi katılmayan partili arkadaşlarımızda oldu. Ben o arkadaşlarımızı ilçenin sorunlarını konuşmak üzere o masayatekrar davet ediyorum. Farklı davranışlar içerisine girerseniz bu millet sizisamimi hissetmez. İlçe başkanları masasının ilk toplantısı bizimmisafirliğimizde, ikincisi ise Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanımız Sezgin Beyönderliğinde gerçekleştirildi. İlçe başkanları toplantımızda gerek MIA Projesi,Celil gerek çöp fabrikası konusunda bazı konuları ele aldık. Bu konuları elealırken de neler yapabiliriz diyerek bir yol haritası oluşturduk. Bu konularlada teknik bilgilendirmeler bize en yakın zamanda yapılacaktır. Bu sayede deişin teknik boyutunu öğrenmiş olacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti bir bütündür”

AK Parti yöneticileri ile ilgiliçıkan asılsız dedikodulara da açıklık getiren Hasan Ayaz, “Ayrıca bizim kendiaramızda AK Parti yöneticilerinin bazı fikir görüşlerini kimse kendine siyasirant sağlamasın. Biz siyaseti çekirdekten biliyoruz. Şark kurnazlığına hiçgerek yok. Ak Parti tepeden tırnağa kadar bir bütündür. Ve bunca başarımızbirlik ve bütünlükten kaynaklı olduğunun en güzel göstergesidir. Bu birlik vebütünlüğümüz hiçbir zaman bozulmayacak. 2019’a da güçlü adımlarlailerleyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“Halka ve hakka en yakın partiyiz”

Halka hizmet ve İzmit’e hizmet içinsorunların masada görüşülmesi gerektiğine dikkat çeken AK Parti İzmit İlçeBaşkanı Hasan Ayaz, “Birtakım böyle partinin içişlerini düzeltelim diyetoplanan imzaları, alınan çizikleri unutalım diye AK Parti üzerinden siyasetdevşirmeye müsaade etmeyeceğiz. Çünkü düne kadar biz bu konularda nazik birsüreç olduğu için ve CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya’nın da nazik birsüreçte olduğunu bildiğimiz için ne çizik konusunda, ne toplanan imzalarkonusunda kendi partilerinin içişleri diyerek kalkıp da biz siyasi mevzu halinegetirmedik. Ama bizim üzerimizden de İzmit’in meseleleri üzerinden de kendipartisindeki siyasi geleceği sağlamaya da kimseye müsaade ettirmeyiz. AK Partigenelde de yerelde olan bir partidir” dedi.

“Önce kendinize bakın!”

Çöp fabrikası ile ilgilibilgilere de yer veren Ayaz, “O bölgenin muhtar arkadaşlarıyla bir arayageldik. Bu çöpü şuanda mevcut tesislerle yeterli derece kapasiteyle çalıştığındabiz bunun çalışamadığını gördük. Ve yeni bir tesisin kurulmasını lazım. CHPbirtakım meslek Odalarıyla birlikte yerinin yanlış olduğunu söylüyor. İZAYDAŞyapılırken Ali Kahya’nın tepesinde binlerce ağaç kesilirken, o günkü şartlardaYuvam Akarca konutlarının bulunduğu alandı orası. O zaman neredeydiniz? Veyaptığımız bu çöp fabrikasının her türlü raporlarını hazırlayıp, ciddi anlamdaelektrik üreten bir tesis haline getirdik. Ve AK Parti İzmit’e gelmeden önceİzmit, leş gibi kokuyordu, denizimiz kirliydi ve şimdiki haline bakın. Bukonuda emeklerini, çalışmalarını esirgemeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’neçok teşekkür ediyorum” diyerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’yle berabersorumluluk alanlarının 110 kat arttığına dikkat çekti.

Yüksek binalar CHP döneminde vardı

MIA Projesi ile ilgili konularada değinen Hasan Ayaz, “Hepimiz İzmit’in geleceği açısından MIA Projesi’niistiyoruz. Bu konuda Cumhurbaşkanımızdan çıkacak kararı bekliyoruz. Herkesyüksek binalardan bahsediyor. Eski otobüs garajının olduğu şimdiki Real’denbahsedersek eğer, ‘burayı Real’e kim sattı?’ diye sorarız biz de. Bunu söyleyenbilen yok. Bir başka konu daha… Deprem olmuş 1 yıl geçmesine rağmen dolphindiye bir yer kuruldu. Orda haclar emsaller yok muydu? Hiçbir teknik konuyabakılmadan kocaman bina yapıldı. İki katı hala kaçak. Bunları unutmayız” dedi.

Gönüllü rozetini AKP taktı

Son olarak da CHP İzmit İlçeBaşkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın gerçekleştirdiği bir ziyaretinde yeniüyelerine rozet taktığı ile ilgili çıkan haberlerde yer alan Metin Korkmaz adlıvatandaş da basın toplantısında yer aldı. O günkü yaşananlar ile ilgili açıklamalardabulunan Korkmaz, bu konuda rencide edilerek, CHP’nin parti rozetinin kendisinezorla takıldığını, gerçek parti rozetini takmak ve AK Parti Ailesine katılmakistediğini söyledi.

Konuşmaların ardındangazetecilerin sorularını yanıtlayan Hasan Ayaz, partiye yeni katılanlara rozet takdimindebulunarak hayırlı olsun temennilerinde bulundu. Toplantı, ilçe yöneticileri vemeclis üyelerinin toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.


Haber, Burcu Nazlı
 

 

Bu haber 726 defa okundu

DİĞER HABERLER

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü rahatlattı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Alınan tedbirlerle iyiye doğru gidiş başladı. Türkiye kimseyle bir ekonomik savaştan yana değildir. Fakat kendisine yönelik saldırı olduğunda da buna tepkisiz kalması beklenemez" dedi.

Deprem şehitlerini rahmetle andı

Deprem şehitlerini rahmetle andı

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, 17 Ağustos 1999 Gölcük Depremi’nin 19’uncu yılında yayınladığı mesajda Kocaeli’nin olası bir depremde en çok risk taşıyan kent olduğunu söyledi.

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit sahaları boş bırakmıyor!

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, yarın seçim varmış gibi sokak sokak çalışmalarına devam ediyor.

MHP, Bahçeli'yi dinledi

MHP, Bahçeli'yi dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine döviz hesaplarını bozdurdu.

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Sonuç bildirgesi yayımlandı

Dün 'Değişim ve Umut' kurultayı için Ankara'da toplanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) parti içi muhalifler, oy birliği ile almış oldukları kararla birlikte, sonuç bildirgesini yayımladı.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ