18 Ağustos 2018 Cumartesi 06:11
 
  • 6,019 TL

  • 6,907 TL

  • 231,72 TL

  • 88.735

Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ’DE SON BAŞVURU YARIN

AK Parti’de son başvuru yarın
28 Nisan 2018 Cumartesi 17:40

.

Siyasi partiler, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde aday gösterilecek isimlerin tespiti için yoğun bir çalışma yürütüyor. Milletvekili aday adaylığı için başvurular, Ak Parti’de yarın(29 Nisan), CHP’de 7 Mayıs, MHP’de 3 Mayıs ve İYİ Parti’de 4 Mayıs’ta sona erecek. Aday adaylığı için en yüksek ücreti belirleyen parti olan CHP’de kadın, genç ve engellilerden 5 bin lira, diğer aday adaylarından ise 10 bin lira ve başvuru aidatı dışında müracaat sırasında da bin lira dosya ücreti talep ederken, AKP de ise adaylık başvurusu için özel aidat olarak erkek adaylardan 6 bin lira, kadın ve genç adaylardan 3 bin lira, engellilerden ise bin lira alıyor. MHP’de ise aday adaylarından 2 bin 500 lira başvuru aidatı alınıyor, engelli aday adaylarından başvuru ücreti istenmiyor Başvurular, Genel Merkez ve il başkanlıkları üzerinden yapılabiliyor.İYİ Parti, gazilerden başvuru ücreti almıyorİYİ Parti’de milletvekili aday adayı başvuru süreci 30 Nisan’da başlayacak ve 4 Mayıs’a kadar sürecek. Aday adayları başvurularını yalnızca parti genel merkezine yapabilecek. Başvuru aidatı olarak erkek adaylardan 5 bin lira, kadın ve genç adaylardan 2 bin 500 lira, engelli adaylardan ise bin lira alınacak. Gazi aday adaylarından başvuru ücreti talep edilmeyecek.Şemsettin Ceyhan yarın başvuracakAK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevinden istifa ederek 24 Haziran 2018 seçimleri için milletvekili aday adayı olduğunu kamuoyuna duyuran Şemsettin Ceyhan, yarın saat 12:00’da 27. Dönem Kocaeli Milletvekilliği Adaylık başvurusunu açıklayacak.
İl başkanlığı binasında gerçekleştireceği açıklama öncesi görüşlerini aktaran Ceyhan, “Bismillah diyerek çıktığımız bu kutlu yolda bütün insanlığa hayırlı hizmetler yapmayı, gökkubbede hoş sedalar bırakarak bu dünyadan öteki dünyaya göçecek hizmetler yapmayı Cenabı Allah’tan nasip etsin diye dua ediyorum. Rabbim yolumuzu hayırlı etsin” dedi.


Bu haber 472 defa okundu

DİĞER HABERLER

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

Kılıçdaroğlu’ndan ’17 Ağustos’ mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter adresinden 17 Ağustos depremine ilişkin bir mesaj yayınladı.

'Büyük kongreye hazırız'

'Büyük kongreye hazırız'

AK Parti İzmit Kadın Kolları haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi.

'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

 'Hurafelerden gençlerimizden uzak tutacağız'

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Hasan Basri Öğrenci Yurdu’nda inceleme gerçekleştirdi.

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Başkan Üzülmez; 'Diz çöktüremeyeceksiniz'

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde Kartepe’de faaliyet gösteren STK’lar, spor kulüpleri ve kanaat önderleri Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde bir araya geldi.

A takımına eklenen yeni isimler oldu

A takımına eklenen yeni isimler oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener A Takımını belirledi.

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Bahçeli’ye CHP’den destek geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli'nin köprü ve tüneller için ödenen garanti araç geçiş ücreti için dolar ödenmesine yönelik eleştirilerine bir destek de Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ