27 Mayıs 2019 Pazartesi 05:23
 
Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ’DE SON BAŞVURU YARIN

AK Parti’de son başvuru yarın
28 Nisan 2018 Cumartesi 17:40

.

Siyasi partiler, 24 Haziran’da gerçekleşecek olan 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde aday gösterilecek isimlerin tespiti için yoğun bir çalışma yürütüyor. Milletvekili aday adaylığı için başvurular, Ak Parti’de yarın(29 Nisan), CHP’de 7 Mayıs, MHP’de 3 Mayıs ve İYİ Parti’de 4 Mayıs’ta sona erecek. Aday adaylığı için en yüksek ücreti belirleyen parti olan CHP’de kadın, genç ve engellilerden 5 bin lira, diğer aday adaylarından ise 10 bin lira ve başvuru aidatı dışında müracaat sırasında da bin lira dosya ücreti talep ederken, AKP de ise adaylık başvurusu için özel aidat olarak erkek adaylardan 6 bin lira, kadın ve genç adaylardan 3 bin lira, engellilerden ise bin lira alıyor. MHP’de ise aday adaylarından 2 bin 500 lira başvuru aidatı alınıyor, engelli aday adaylarından başvuru ücreti istenmiyor Başvurular, Genel Merkez ve il başkanlıkları üzerinden yapılabiliyor.İYİ Parti, gazilerden başvuru ücreti almıyorİYİ Parti’de milletvekili aday adayı başvuru süreci 30 Nisan’da başlayacak ve 4 Mayıs’a kadar sürecek. Aday adayları başvurularını yalnızca parti genel merkezine yapabilecek. Başvuru aidatı olarak erkek adaylardan 5 bin lira, kadın ve genç adaylardan 2 bin 500 lira, engelli adaylardan ise bin lira alınacak. Gazi aday adaylarından başvuru ücreti talep edilmeyecek.Şemsettin Ceyhan yarın başvuracakAK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevinden istifa ederek 24 Haziran 2018 seçimleri için milletvekili aday adayı olduğunu kamuoyuna duyuran Şemsettin Ceyhan, yarın saat 12:00’da 27. Dönem Kocaeli Milletvekilliği Adaylık başvurusunu açıklayacak.
İl başkanlığı binasında gerçekleştireceği açıklama öncesi görüşlerini aktaran Ceyhan, “Bismillah diyerek çıktığımız bu kutlu yolda bütün insanlığa hayırlı hizmetler yapmayı, gökkubbede hoş sedalar bırakarak bu dünyadan öteki dünyaya göçecek hizmetler yapmayı Cenabı Allah’tan nasip etsin diye dua ediyorum. Rabbim yolumuzu hayırlı etsin” dedi.


Bu haber 610 defa okundu

DİĞER HABERLER

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

AKAR, AKP DEMEK RANT DEMEK TALAN DEMEK

Heyt Politikası ile Yatırım Gelmez

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Büyükakın, geleneği devam ettiriyor

Eski belediye başkanları ve meclis üyelerini iftarda buluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın; “Görevimizi tamamladıktan sonra bu kentin sokaklarında alnımızın akıyla dolaşacağız” dedi.

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

YERLİ OTOMOBİL YALAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

47 MİLYON EURO ÖDENEN PROTOTİP NEREDE

TÜRKKAN DARICA’DA

TÜRKKAN DARICA’DA

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

İŞÇİNİN CUMHURBAŞKANINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

MECLİS KÜRSÜSÜNDEN YILDIZ SUNTA İŞÇİLERİNİN MEKTUBUNU OKUDU

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TÜRKKAN 'Ağaç katliamına kılıf hazırlamaya çalışıyorlar'

TBMM'de Katırcıoğlu, Türkkan tartışması

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ