Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİ'DEN FATMA KAPLAN HÜRRİYET'E GÖNDERME:

AK Parti'den  Fatma Kaplan Hürriyet'e gönderme:
09 Nisan 2018 Pazartesi 11:00

“Bir an önce özür dile”

Ak Parti İzmit İlçe  Başkanlığı Yönetimi, bugün  üçüncüsünü düzenlediği basın toplantısını  Başkan Hasan Ayaz'ın katılımı ile gerçekleştirdi. AK Parti İzmit İlçe  Başkanı Hasan Ayaz, düzenlenen toplantıda partinin aylık çalışmaları hakkında bilgi verirken, geçtiğimiz günlerde CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in siyasi arenada yaptığı sert açıklamalara da göndermede bulundu.

Toplantıda ülke gündemini ilgilendiren konuşmasıyla başlayan AK Parti İzmit İlçe  Başkanı Hasan Ayaz, “Ülkemizin şuanda en büyük gündemi genel siyasette bildiğiniz üzere ülkemiz emperyalizm saldırılardan kurtulmak, onların ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bertaraf etmek için mücadele ediyor. Bu nokta da Cumhurbaşkanımız önderliğinde terörle mücadele ciddi çalışmalar yapılıyor. Terör hadiseleri yavaş yavaş gündemden çıkmaya başladı. İnşallah 1983 yılından beri ülkemizi saran terör belasından kurtulacağız. Yapılan bu mücadeleyle kurulacağız. Bu uğurda şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımıza rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

“Bir an önce özür dile”

Fatma Kaplan Hürriyet’in konuşma üslubunu kınayan Başkan Ayaz, “Yerel siyasette kadın siyasetçimiz Kocaeli milletvekili çok nezaketsiz açıklamalarda bulundu. Ben yerel siyasette nezaketi ön planda tutmaya çalışan bir insanım. Bir kadının gerçekten AKP seçmeni, MHP seçmeni, BBP seçmeni hatta ve hatta Türkiye’de ki tüm seçmene ipotek koyarcasına kendi vatandaşımıza “namussuz” demesi çok talihsiz açıklamadır. Sonuçta yüz yüze bakıyoruz. Bir bayanın gerçekten ‘namussuz, şerefsiz’ diye tabir kullanmasını kınıyorum. Siyaset yapacağız diye, janjanlı kelimeler kullanacağız diye bu talihsiz açıklamaları bir bayanın yapmaması gerekirdi. Seçim güvenliği ile konuşması bu sözleri söylemesini gerektirmiyordu. Seçim güvenliği ile ilgili ona buna laf atmanın mantığı yok. yenilgiye kılıf aramayın. Polemiğe girmek istemediğini söylemiş fakat siz böyle konuşarak zaten polemiğe baştan girdiniz.  Siyaset nezaketini bırakıp da bu tarz terimleri kullanmayın. Ben buradan kendisine sadece şunu söylemek istiyorum. Derhal ve bir an önce özür dile. Öyle arenalarda değil de vatandaşın karşısına çıkıp özür dile. Şunu da belirteyim ki tek vatan, tek bayrak, tek millet çatısı altında buluştuğum her partili, her siyasetçi, Her CHP' li benim kardeşimdir. Siyasete namussuz arıyorsak PKK leşlerine şehit diyenlere bakalım. Terörist başı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde ziyaret yarışına girenlere bakalım” dedi.


 “İzmit’i demirağlarla öreceğiz”

Çalışmalar hakkında da bilgiler veren Ayaz, “Turan Güneş Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları başladı  ve çalışmalarımız sonucunda da pırıl pırıl bir cadde haline gelecek. Bir takım eksikliklerden dolayı da esnaf arkadaşlarımızı da üzdük. Bu yüzden üzdüğümüz esnaf arkadaşlarımıza partim adına özür diliyorum. Önem verdiğimiz bir cadde olduğu için sürekli yoğunluğumuzu o cadde üzerine veriyoruz. Bunu yanısıra şehir dışı trafiği çalışmalarımız da olacak. İzmit ile ilgili bütün sorunları yavaş yavaş halledeceğiz ve  İzmit’i demirağlarla öreceğiz” ifadelerine yer verdi.
Bu haber 932 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ