23 Mart 2019 Cumartesi 12:48
 
Öncekiler Sonrakiler

AK PARTİLİ ADAYLAR GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Ak partili adaylar görücüye çıktı
03 Mayıs 2018 Perşembe 11:06

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimde 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı olarak başvuruda bulunan 108 aday adayını bugün kamuoyuna tanıttı.

Haber Burcu NAZLI

24 Nisan’da başlayan milletvekilliği aday adaylığı başvurularının dün akşam sona ermesiyle birlikte bugün 108 aday adayının tamamı ile Antikkapı Restoran’da buluşma ve bilgilendirme programı düzenleyen AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı, davullu zurnalarla coşkulu bir program ile aday adaylarını kucakladı.


Yoğun katılımın sağlandığı buluşma programında, Kocaeli’de 84’ü erkek, 24’ü kadın olan ve bunların içinden 8’inin genç, 8’inin de engelli olduğu toplamda 108 aday adayı basına tanıtıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkan vekili Abdullah Eryarsoy, Komisyon Başkanı Ahmet Berberoğlu ve yöneticileri,  SKM yönetimi, ilçe başkanları, il-ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, parti üyeleri ve milletvekili aday adayları katıldı.


“Birlikte gayret edeceğiz”

Buluşmanın açılış konuşmasını yapan ve seçim sürecini değerlendiren AK Parti Kocaeli İl Başkan vekili Abdullah Eryarsoy, “Hepiniz hoşgeldiniz. Bizleri bugün bir arada toplayan seçim süreci nedeniyle partimize başvuran 108 aday adaylarımız için burada bulunmaktayız. Kocaeli’de 84’ü erkek, 24’ü kadın olan ve bunların içinden 8’inin genç, 8’inin de engelli olduğu toplamda 108 aday adayı ile tek yürek olduk. AK Parti’ye Türkiye’de 6647 kişi partimize başvurdu. Bu Kocaeli’nde ve Türkiye’de bir rekor demektir. Temayül yapacağız. 1685 kişi oy kullanacak. 7 Mayıs’ta SKM seçim çalışmalarına başlayacak. 24 Haziran’da da seçimlerimizde AK Partimiz ve liderimiz için oy kullanacağız. Kocaeli’nde de toplamda 13 milletvekili çıkartacağız. Ve bunu da inanarak söylüyorum ki Allah’ın izniyle tamamının AK Parti’den çıkaracağız. Temennimiz bu yöndedir. Kısacası 13’te 13 yapacağız. Ve listemiz 1 Mayıs’ta YSK’ya teslim edilecek ve açıklanacaktır. Listede yer alsın ya da almasın partimize başvuran aday adaylarımız, gönüllülerimiz olarak partimizin neferi olacak ve Türkiye için koşmaya devam edecektir. Kocaeli’de aday olacakların da partimize gösterdiği yakınlıktan dolayı teveccühüne teşekkür ediyorum. Birlikte gayret edeceğiz. Güçlü bir Türkiye için yeni başlangıç yapacağımız. Vatanımız bayrağımız milletimiz payidar olsun” dedi.


“Zincirleri kırıyoruz”

Toplantıda son konuşmayı da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “108 aday adayımızdan Kocaeli’de zincirleri kırıyoruz. Tabuları yıkıyoruz. AK Parti bu ülkenin onurunu şerefini yükseltti. Geçmiş dönemlere baktığımızda sürünen ülkeydik. Şimdi ise AK Parti ile şükürler olsun bir kadroya sahip olduk. Bu bizim için bir onurdur. Şereftir. Asla birbirimizle ilgili olumsuz diyaloglara girmeyelim. İnsanlara vatandaşa değer verelim. Bu yolda birlik ve beraberlik içinde yürümeye devam edelim. 24 Haziran seçimleri hepimiz için hayırlı olsun.


Toplantı basına kapalı devam etti

Buluşma ve bilgilendirme toplantısı, 27. Dönem Milletvekili Aday Adayları ile birlikte seçim takvimi, seçim sürecini değerlendirmek ve bu süreçte aday adaylarının neler yapması gerektiği konusunda istişarelerde bulunmak üzere basına kapalı olarak devam etti.

Bu haber 767 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ