• 5,358 TL

  • 6,110 TL

  • 221,44 TL

  • 98.147

Öncekiler Sonrakiler

AKAR'DAN 'DEPREM' AÇIKLAMASI

Akar'dan 'Deprem' açıklaması
16 Ağustos 2018 Perşembe 10:03

.

19 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşıın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi’nin yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, milletin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını kaydetti. 


Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada yaşanılan bu felaketle birlikte insan hayatında telafisi mümkün olmayan acıların yaşandığını belirten Akar, “Ülkemizin yüzde 96’sının aktif deprem kuşağında yer aldığı en önemli gerçeklerden biri iken maalesef deprem konusunda bu geçen sürede, yaşanan onca acılara karşın gerekli çalışmaların yapılmadığını görüyoruz. 17 Ağustos 1999 Gölcük depremi ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde 103 bin ağır hasarlı, 119 bin orta hasarlı, 128 bin  hafif hasarlı ve tespiti yapılmayanlarda dahil edildiğinde bazı kaynaklara göre 400 bin yapının hasar gördüğü tespit edilmiştir. Bu da göstermektedir ki depremin üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen, bu acıyı yaşayan illerimiz de depremin yarattığı sorunlar maalesef tam olarak çözülememiştir. Deprem de hasar gören yapıların onarımı ve güçlendirme işlemi hala sonuçlandırılamadığı gibi bu alanda sıkıntıların yaşandığı da resmi ağızlardan belirtilmektedir” dedi.


“Deprem değil bina öldürür”
Kentte hala 19 yıl önce hasar gören binaların tamamen yıkılmadığı gibi vatandaşların yıkılması gereken bu binalarda yaşamını devam ettirdiğini de sözlerine ekleyen Haydar Akar, “Ancak; ülkemiz deprem ülkesidir ve bilinmelidir ki deprem değil bina öldürür. Bu nedenle tabii felaketlere karşı devlet ve millet olarak almamız gereken tedbirleri sürekli gündemimizde tutmamız ve ivedilikle almamız gerekiyor. Bizler, mümkün olan bütün tedbirleri aldıktan sonra büyük felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle 17 Ağustos depreminin yıldönümünde, bir daha böyle acılar yaşanmaması ümidiyle bu felakette kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2563 defa okundu

DİĞER HABERLER

Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

 Hürriyet meslek odalarını ziyaret etti

.

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

Sezer, hemşehri derneklerini ziyaret etti

AK Parti Gölcük Belediye Başkanı adayı Av. Ali Yıldırım Sezer, ilçede hizmet veren hemşehri dernekleriyle buluştu

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ