25 Eylül 2018 Salı 23:09
 
  • 6,160 TL

  • 7,253 TL

  • 239,71 TL

  • 99.292

Öncekiler Sonrakiler

AKAR'DAN 'DEPREM' AÇIKLAMASI

Akar'dan 'Deprem' açıklaması
16 Ağustos 2018 Perşembe 10:03

.

19 yıl önce meydana gelen, binlerce vatandaşın yaşamını yitirmesine ve on binlerce vatandaşıın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi’nin yıldönümü ile ilgili açıklamalarda bulunan Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, milletin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını kaydetti. 


Konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada yaşanılan bu felaketle birlikte insan hayatında telafisi mümkün olmayan acıların yaşandığını belirten Akar, “Ülkemizin yüzde 96’sının aktif deprem kuşağında yer aldığı en önemli gerçeklerden biri iken maalesef deprem konusunda bu geçen sürede, yaşanan onca acılara karşın gerekli çalışmaların yapılmadığını görüyoruz. 17 Ağustos 1999 Gölcük depremi ve 12 Kasım 1999 Düzce depremlerinde 103 bin ağır hasarlı, 119 bin orta hasarlı, 128 bin  hafif hasarlı ve tespiti yapılmayanlarda dahil edildiğinde bazı kaynaklara göre 400 bin yapının hasar gördüğü tespit edilmiştir. Bu da göstermektedir ki depremin üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen, bu acıyı yaşayan illerimiz de depremin yarattığı sorunlar maalesef tam olarak çözülememiştir. Deprem de hasar gören yapıların onarımı ve güçlendirme işlemi hala sonuçlandırılamadığı gibi bu alanda sıkıntıların yaşandığı da resmi ağızlardan belirtilmektedir” dedi.


“Deprem değil bina öldürür”
Kentte hala 19 yıl önce hasar gören binaların tamamen yıkılmadığı gibi vatandaşların yıkılması gereken bu binalarda yaşamını devam ettirdiğini de sözlerine ekleyen Haydar Akar, “Ancak; ülkemiz deprem ülkesidir ve bilinmelidir ki deprem değil bina öldürür. Bu nedenle tabii felaketlere karşı devlet ve millet olarak almamız gereken tedbirleri sürekli gündemimizde tutmamız ve ivedilikle almamız gerekiyor. Bizler, mümkün olan bütün tedbirleri aldıktan sonra büyük felaketlerden en az zarar ve hasarla çıkabiliriz. Bu duygu ve düşüncelerle 17 Ağustos depreminin yıldönümünde, bir daha böyle acılar yaşanmaması ümidiyle bu felakette kaybettiğimiz bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2485 defa okundu

DİĞER HABERLER

Ak partililer köyde

Ak partililer köyde

.

Gebze’deki genç üye sayısı 600 yükseldi

Gebze’deki genç üye sayısı 600 yükseldi

.

AK Kadınlardan Şehit aileleri ve Gazilere ziyaret

AK Kadınlardan Şehit aileleri ve Gazilere ziyaret

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları, İzmit’te şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

Saadet Partisi Eylül Ayı Divan Toplantısı -Gerçekleşti

Saadet Partisi Eylül Ayı Divan Toplantısı -Gerçekleşti

.

AK Partili Ayaz, Taksicilerle Buluştu

AK Partili Ayaz, Taksicilerle Buluştu

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, Park Taksi Durağı çalışanlarını ziyaret edip kolaylık diledi.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET