26 Eylül 2017 Salı 15:35
 
  • 3,540 TL

  • 4,174 TL

  • 148,16 TL

  • 102.812

Öncekiler Sonrakiler

AKAR; KASIM DA GELDİLER KASIM DA GİDECEKLER

Akar; Kasım da geldiler Kasım da gidecekler
19 Ekim 2015 Pazartesi 12:22

1 Kasım seçimlerine 13 gün kala CHP Milletvekili adayları hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor.

Önceki gün Kartepe de bir dizi ziyaret gerçekleştiren Akar, 1 Kasım seçimlerinin önemine değinerek AKP’nin Kasım ayında geldiğini gidişinin de yine Kasım ayında olacağını söyledi.

Kartepe İlçesinde rehabilitasyon merkezi ve Engelliler Derneğini ziyaret eden Akar, akşam da ev toplantıları gerçekleştirerek vatandaşlarla bir araya geliyor.

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞACAĞIZ

CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve İlçe yöneticilerinin bulunduğu heyetle rehabilitasyon merkezi ve Engelliler Derneğini ziyaret eden Akar, burada yaptığı konuşmada CHP’nin engellilerin sorunlarını çok iyi bildiğini, Meclis’te bu konularda gerekli çalışmaları yaptıklarını anlatarak, "Yeni bir seçime giriyoruz. Ülkenin sorunlarını çözecek tek parti CHP’dir. Türkiye’de toplumsal barışı sağlayacak, eğitimden sağlığa kadar bütün eksiklikleri onaracak partiyiz. 1 Kasım seçimlerinde örgütlü toplumun, sivil toplum kuruluşlarının ve sendikaların desteğine ihtiyacımız var. Sizlerden destek bekliyoruz." dedi.

Ülkemizde engelli nüfusunun 8.431.937 (% 12,29) kişi olduğunu söyleyen Akar, bu sayıya aileleri de katarsak engelliliğin en az 20 milyon kişiyi ilgilendirdiğini belirtti.

Türkiye’de 1.822.000 engelli iş gücüne katılabilir durumdayken, çalışan engelli sayısının yetersiz olduğunu belirten Akar; CHP‘nin Engelli politikalarında da belirtildiği üzere Sosyal Devlet anlayışının gereği olarak, engelli bireylerin çağdaş yaşamın gerektirdiği olanaklara her alanda kavuşmalarının temel bir insan hakkı olarak kabul edilmesi gerektiğini ifade etti.

KASIM DA GELDİLER KASIM DA GİDECEKLER

 Gün boyu ziyaretlerini sürdüren CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar akşam da ev toplantılarına katılarak vatandaşlara CHP’nin projelerini ve 7 Haziran sonrası yaşanan süreci anlatarak kendilerinden destek istedi.  1 Kasım seçimlerinin önemine değinen Akar, AKP Kasım ayında geldi gidişleri de yine Kasım ayında olacak dedi. Akar 7 Haziran sonrası yaşanan sürecinin Kaçak Saraydaki zat’ın millet iradesine saygı duymayarak koalisyon sürecini sekteye uğrattığını, yine millet iradesinin ve 11 miyon seçmenin oy verdiği CHP Genel Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu’na hükümeti kurma görevini vermeyerek yok saydığının altını çizerek milletimiz buna gereken cevabı 1 Kasım seçimlerin de verecektir dedi.

7 Haziran öncesi CHP’nin projeleri için kaynak nerde, kaynak yok diyenlerin bugün CHP’nin seçim bildirgesini de kopyaladığını belirten Akar, sizler de görüyorsunuz problem kaynak olmaması değil kaynakların vatandaşa mı yandaşa mı aktarıldığı, biz CHP olarak halkın, emeğin, öğrencinin sorunları için projelerimizi ürettik ancak AKP bugüne kadar yandaşına kaynaklarını aktardı şimdi iktidarın gittiğini görünce alel  acele bizim projelerimizi kopyalayarak vatandaşın karşısına çıkıyorlar, ancak bu projeleri yine hayata geçirecek tek parti CHP’dir dedi.Bu haber 608 defa okundu

DİĞER HABERLER

Sarıbay, “Başiskele ile onur duyuyorum”

Sarıbay, “Başiskele ile onur duyuyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, il yöneticileri ile birlikte iki hafta önce ağabeyi vefat eden Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin’e taziye ziyaretinde bulundu

Sarıbay, Şehit ve gaziler sayesinde bu topraklar bize vatan oldu

Sarıbay, Şehit ve gaziler sayesinde bu topraklar bize vatan oldu

.

Sağlık gerekçesi ile istifa etmiş

Sağlık gerekçesi ile istifa etmiş

Şafak Pavey milletvekilliğinden istifa etti!

Hürriyet, Körfez’de vatandaşlarla buluştu

Hürriyet, Körfez’de vatandaşlarla buluştu

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez ilçesinde partilileriyle birlikte esnaf ve vatandaşlarla buluştu

Akşener’in 'kınalı eli' partinin logosu oluyor

Akşener’in 'kınalı eli' partinin logosu oluyor

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in kuracağı partinin logosunun referandumda kampanya yürüttüğü 'kınalı eli' olacağı ileri sürüldü.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ