17 Temmuz 2018 Salı 22:33
 
  • 4,802 TL

  • 5,601 TL

  • 191,03 TL

  • 91.630

Öncekiler Sonrakiler

AKP İKTİDARI İŞÇİYİ SÖMÜRMÜŞTÜR

AKP İktidarı İşçiyi Sömürmüştür
30 Nisan 2018 Pazartesi 18:37

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Selda Mican 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Selda Mican 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mican Mesajında 22 aydır devam eden OHAL süresince hak ve özgürlüklerin önüne yeni engeller konulmuş, bu süreçte en yoğun baskı işçi ve emekçilere olmuştur.  Demokrasiyi ve hukuk düzenini hiçe sayan OHAL yönetimi işçi sınıfının tüm kazanımlarına göz dikmiş, emekçinin haklarına yönelik acımasız bir saldırıya girişmiştir. Gündelik yaşam, işçiler ve emekçiler adına gün geçtikçe daha da zor hale gelirken, işçiler daha da yoksullaşmıştır. Dedi.


Sözlerine şöyle devam eden Mican; İşçilerimiz tek adam diktatörlüğüne ve bir kişinin ağzından çıkacak kararla kıdem tazminatının gasp edilmesine, taşeronlaştırmaya, emeğin sömürülmesine, kiralık çalıştırılmaya ve kölelik koşullarının dayatılmasına karşı bugün de direnmeye devam etmektedir.


İyi Parti’nin politikasında ve söyleminde, her şey acık ve net ortadadır, Adil bir düzen, emeğin karşılığının korunduğu çalışma düzeni hayata sokulacaktır. Biz AKP iktidarının sermaye ile kol kola girdiği bu sömürü düzenini yıkacağız.
Ülkemize, emeğimize ve geleceğimize milyonlarca işçimiz, emekçimizle birlikte omuz omuza sahip çıkacağız. İnsanca yaşanabilir bir ücret ve insan onuruna yakışır iş talebimizi daha yüksek sesle dile getirecek; taşeronlaşmaya, iş cinayetlerine, açlık sınırının altındaki asgari ücrete, işçi cinayetlerine, OHAL zulmüne, hukuksuzluğa, özelleştirmeler ile emeğin peşkeş çekilmesine, sendikalaşmanın önüne konulan tüm engellere “dur” diyeceğiz.Bu haber 709 defa okundu

DİĞER HABERLER

AK Parti İzmit'te değişim

AK Parti İzmit'te değişim

.

Başkan Yazıcı, mahalle başkanlarını ağırladı

Başkan Yazıcı, mahalle başkanlarını ağırladı

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, kadın kolları mahalle başkanları ile teşekkür programında bir araya geldi

Tarhan, Komisyon sözcüsü oldu

Tarhan, Komisyon sözcüsü oldu

.

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Hasan Ayaz'dan Musa Yılmaz'a ağır sözler

Feto kimliğini gizlemeden 15 Temmuz Şehidlerimizi alçakça aşağılayan Musa Yılmaz denilen CHP Gebze İlçe başkanı! Haddini bil!!!.

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için 27 maddelik düzenleme

OHAL sonrası için yeni düzenleme ile ilgili teklif Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ