21 Şubat 2020 Cuma 00:34

ANDIZ,'YAPILAN ZAM TARİKAT VE CEMAAT YURTLARINA MECBUR BIRAKIYOR '

Andız,'Yapılan zam tarikat ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıyor '
22 Ağustos 2019 Perşembe 16:56

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasına haftalar kala yurt ücretlerine gelen yüzde 20'lik zamma tepki gösterdi.

Deniz Karamert- 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Döneminin başlamasına sayılı günler kala, özellikle yaşadıkları ilden uzakta okul kazanan öğrencileri yurt bulma telaşı sardı. Onlar yurt ararken yurt ücretlerine %20 zam geldi. Yapılan bu zamma CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Andız, “ KYK yurtlarına yapılan yüzde 20 oranındaki zam, gerici örgütlenmelere, tarikat ve cemaat yurtlarına mahkumiyeti arttıracaktır” dedi.

 


KRİZİN FATURASI EMEKÇİYE KESİLİYOR
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizin faturası yine emekçilere kesiliyor diyen CHP Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, “Elektrik, doğalgaz ve birçok temel ihtiyaç ürününe gelen zamlarla kıt kanaat geçinen öğrenciler bir de barınma sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Evlatlarını zor koşullarda okutmaya çalışan aileler böylelikle gerici tarikatların cemaatlerin başında olduğu yurtlara mecbur bırakılıyor. 15 Temmuz’un ders alınması gerekirken halen uygunsuz koşullarla vatandaşlarımız tarikatların kucağına bırakılıyor” ifadelerini kullandı.

 


KYK YURTLARINDA KALAN ÖĞRENCİDEN ÜCRET ALINMAMALI
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarına yaklaşık yüzde 20 zam yapılmasını insafsızlık olduğunu dile getiren Andız, “Bu ekonomik koşullar altında pek çok üniversite öğrencisinin barınamadıkları için okullarını bırakmak zorunda oldukları da geçmiş örneklerde görülmektedir. Öğrencilerin eğitim hayatını devam ettirmek için parasını ucu ucuna hesaplayarak geçindiği bilinmelidir. Eğitimin en temel sosyal haklardan biri olması nedeniyle üniversiteli gençlere destek olmak devletin sorumluluklarındandır. Bu nedenle KYK yurtlarında kalan öğrencilerimizden ücret alınmaması gerekir” dedi.

 

Bu haber 1640 defa okundu

DİĞER HABERLER

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

Taşdemir:Alçakça bir saldırı!

MADDİ ZARARA UĞRADIM

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet, Lastik-İş'e gitti

Saadet Partisi, Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Alaaddin Sarı’yı ziyaret etti

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

İYİ PARTİ KANDIRA 2. OLAĞAN İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Hilal Kübra Altınay güven tazeledi

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

YILDIZLI: PARTİMİZİN MAYASINDA ALIN TERİ VAR

EMEK MÜCADELESİNİN YANINDAYIZ

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

PELİN COŞTUR FİLİZ MAZBATASINI ALDI

Filiz bugün mazbatasını alarak görevine resmen başladı

Büyükakın, Türkiye’nin geleceği gençlerdir

Büyükakın, Türkiye’nin geleceği gençlerdir

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Celalettin Yaylak, Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Olgun ve Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Erol Akalın ile birlikte yönetimlerini makamında konuk etti.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ