20 Temmuz 2019 Cumartesi 22:20
 
Öncekiler Sonrakiler

ATANDIKTAN SONRA İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

Atandıktan sonra ilk açıklamasını yaptı
24 Temmuz 2018 Salı 14:33

.

Bugün itibariyle resmen AK Parti Kocaeli İl Başkanı olarak atanan Abdullah Eryarsoy, atamanın ardından ilk açıklamasını yaptı.

İşte Eryarsoy'un ilk açıklaması:


"Hedefim, Rekorlarımızı Geliştirmek"

AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın takdiri ile Genel Merkezimiz tarafından AK Parti Kocaeli İl Başkanı olarak atandım.  İl Başkanımız Şemsettin Ceyhan'ın milletvekili adaylığı için 26 Nisan 2018 tarihinde istifasını takiben, vekateleten sürdürdüğüm AK Parti Kocaeli İl Başkanlığını asaleten ifa etmeye başladım. Siyasete AK Partimizle, Kocaeli'de başladım. Hizmet, eser ve gönül siyasetini; uyum, birlik ve kardeşliğin evi olan AK Parti Kocaeli'de öğrendim. Bu süreçte gösterdikleri gayretler için bütün büyüklerime, arkadaşlarıma, kardeşlerime teşekkür ediyorum."


"Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”
"14 Ağustos 2001 tarihinde; “Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” diyerek yola çıkan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın Kocaeli ekibinde siyasete başladım. 2003 yılında yapılan AK Parti Kocaeli Birinci İl Kongresi'nde il yönetiminde görev aldım. Üç dönem il yönetim kurulu üyeliği, bir dönem il başkan yardımcılığı yaptım. Türkiye'yi, dünyada sözü dinlenen lider bir ülkeye dönüştüren, bütün bir millet ve bütün bir insanlık için umut ışığı yakan liderimizin Recep Tayyip Erdoğan'ın safında, Kocaeli'de üzerime düşen görevi harfiyyen ve hakkıyla ifa etmeyi niyaz ediyorum."

"Kocaeli'ne yakışır işler yapmak, en önemli görevim"
"16 Nisan Referandumuyla milletimiz, hükümet sistemini değiştirdi. Koalisyonlar ve zayıf hükümetler dönemi bitti. Eskiden 2 ayda kurulan hükümet, seçim sonuçlarını takiben kuruldu. Güçlü hükümet, güçlü meclis iş başı yaptı. Hükümetimiz, Cumhurbaşkanımız liderliğinde; ülkemizin gelişmesi, kalkınması, büyümesi ve güçlenmesi için iş başında. Ülkemiz adına, diriliş dönemini takiben şahlanış dönemi Allah'ın izniyle başladı. 2023, 2053, 2071 hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. Bu dönemde; ülkemizin Sanayi Başkenti olan Kocaeli'ye büyük görevler düşüyor. Bu süreçte; AK Partimizin il başkanı olarak, Kocaeli'ye yakışır işler yapmak üzerime düşeni en önemli görevim."

"Beraber olma gayretimiz sürecek"

"Kocaeli AK Parti siyaseti açısından çok önemli bir şehir. Geleneklerimiz güçlü. Kadrolarımız uyumlu. 13 Belediyenin 13'ü de bizim yönetimimizde. Kocaeli'de bütün seçimlerin galibi AK Partimiz. Var olan uyumu korumak ve daha ileriye taşımak hepimizin görevi. Nihat Ergün, İbrahim Karaosmanoğlu, Fikri Işık, Zeki Aygün, Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan... AK Parti davasının Kocaeli'de bayraktarlığını yapmış büyüklerimiz ve eski yeni bütün dava mensuplarımız ile süreç ve sonuç odaklı; uyumlu ve başarılı bir çalışmaya imza atmak istiyorum. Bunu ortak talebimiz olarak değerlendiriyorum. Kocaeli'de herkesi dinlemek; meseleleri anlamaya çalışmak, ülke ve şehir faydası için siyasi kaygı taşımadan toplantılar yapmak, ortak doğrularda buluşmak adına çalışmak.... şehrimizin ve milletimizin meselelerine çözüm bulmak, bu dönemde de önceliğimiz olacak. Bütün şehri kucaklamaya azami derecede dikkat göstermeye devam edeceğiz. Ülkemizin İstiklali için şehrimizin hayrı için çalışan herkesle bir, beraber olma gayretimiz sürecek."


"Allah mahçup etmesin"

"Belediye seçimleri için maratonumuz 24 Haziran itibarıyla başlamıştı. Çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Rekorumuzu tekrar edip, geliştirmeyi en önemli hedefimiz olarak görüyorum. Rekorları kırmaya alışkın olan Kocaeli teşkilatlarımızın, milletimizin destek ve teveccühüyle hedefimizi gerçekleştireceğinden eminim. Şahsımı bu makama layık gören Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezimize, bu neticenin tahakkuku için çalışan bütün büyüklerime ve dava arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah mahçup etmesin. Şehrimize hayırlı olsun."

Bu haber 656 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ