21 Mart 2019 Perşembe 03:13
 
Öncekiler Sonrakiler

AYAZ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Ayaz, Seçim sonuçlarını değerlendirdi
02 Temmuz 2018 Pazartesi 11:26

.

İlçe parti binasında düzenlendiği toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya gelen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, 24 Haziran seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Gerçekleştirilen toplantıya Hasan Ayaz’ın yanısıra AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri katılım sağladı.


“Tehdit savuranlar bir kez daha tokadı yedi”

Seçim sonrasını değerlendiren Hasan Ayaz, “Zorlu bir seçim süreci geçirdik. Bu noktada demokrasi kahramanı olan milletimize ve AK Parti ailesine herkese teşekkür ederim. Türk Milleti iradesine sahip çıktı. Yüzde 86 oranında katılım oranı gerçekleştirdik. İzmit’te yüzde 90 oranında katılım sağladı. Malumunuz seçim süreçleri kırıcı oluyor, düşünmeden konuşulduğu zamanlar oluyor. Bizler her zaman birlik ve beraberlik dilini görmek arzusuzundayız. Siyaset yaşantımızda bu dili kullanırsak faydalı olacaktır. En güzel şekilde cevabını vermiştir. Türk milletine tehditler savuranlar milletten tokadı yedi ve yemeye de devam edecektir. Bu milletin dedeleri aynı şekilde 24 Haziranda sandığa sahip çıkarak taçlandırmıştır” dedi.


“Hürriyet ve Türkşen milletle dalga geçmemeyi öğrensin”

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve İYİ Parti Kocaeli ikinci sıra adayı Ali Türkşen ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Ayaz, ““Seçimler öncesinde bunlar oy çalacaklar, trafolara kedi girecek diyenler Türk seçmenini namussuzlukla, hırsızlıkla suçladılar. Onu diyen Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet bu konuşmalarının neticesinde tekrar milletvekili olmuştur. Bir kez daha sesleniyorum: Milletin değerleriyle alay eden Fatma Kaplan Hürriyet lütfen, seçmeninden özür dilesin. Yine seçim döneminde AK Parti’ye yönelik söylemlerde bulunan SAT Komandosu beyefendide Türk Milleti’ne kötü sözler söylememesi gerektiğini öğrenmesi gerekiyor” diye konuştu.


“Tebrik etmeyecekmiş, çok da tın”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin galibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik etmemesi hakkında da konuşan Hasan Ayaz, “Halk, seçimlerde iradesini yansıtmıştır. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ı tebrik etmeyecekmiş. Çok da tın. Biz senin tebriğine kalmadık. Bükemediğin eli öpeceksin. Milletimiz, yıkım ekibine müsaade etmemiştir. Her gün Cuma namazını kılmaya bir hazır olan gündelik dinci siyasetçilere müsaade etmedi. Kısacası millet iradesini sandığa yansıtmış Adam kazanmıştır. Yeter ki milletin karşısında adam olmayı becerelim. 2023 büyük Türkiyesi’nde çok daha güzel başarılar elde edeceğiz. Daha çok hizmet etmeye çalışacağız. Sokaktaki herkesin bizler daha çok çalışmak zorundayız. Bakın seçim öncesinde cumhurbaşkanımız beyannameyi açıklarken, ‘Ahdim olsun ki muasır medeniyetlerin ötesine çıkartacağız’ dedi. Biz de liderimizin önderliğimizde ilimizin geleceği için gece gündüz çalışacağız. Ülkemizin aydınlık yarınları için Durmak yok yola devam. Tamam yok devam diyoruz’ ifadelerini kullandı.


 “İzmit, AK Parti’nin başkentidir”
Konuşmalarında CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya için de söylemlerde bulunan Hasan Ayaz, “Hayır’ın başkentine hoş geldiniz diye bir pankart asmışlardı. Ben Mehmet kardeşimiz kepenk kapatacak demiştim, kapattı. O zamanında 'Hayır’ın başkentidir İzmit' demişti. Biz ise 'Hayır İzmit AK Parti’nin şehri' demiştik. Referandumda 0.2 gibi bir puanı başarı addettiler. Ve bu başarıyı CHP tamamen kendi üzerine aldı. Biz ise Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı elde ederek burada AK Parti’nin bayrağının dalgalandığını gösterdik. En iyi anket seçimdir. Biz mahalle mahalle şu andan itibaren çalışmalara başladık. Biz seçimlerde ne gibi bir eksiklik vardı, ne düşündü de vatandaş oy vermedi gibi konuları arkadaşlarımızla konuşuyoruz. Eksikliklerle ilgili gerekli adımlar en kısa sürede atılacaktır. Kimi 1 Kasım’ı, kimi 7 Haziran’ı alır. İzmit’te CHP’ye iki kata yakın fark attık. CHP’nin kalesi dedikleri yerde iki kat fark atıyorsak bunu iyi görmek lazım. Bir siyasi partinin genel başkanının Kocaelili olduğu yerde aldığı oy bellidir. Bizim başarımızı kimse küçümsemesin. Bundan sonrada çalışmalarımız birlik içerisinde devam edecek. Yakın zamanda bir seçim daha var gözüküyor. Biz rekor oya nasıl ulaşırız diye çalışıyoruz. Biz şehrin her tarafına nüfus ettik. Halkla beraber olan yanılmaz. Biz asla yalnız yürümeyeceğiz” şeklinde konuştu.Bu haber 819 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ