19 Mayıs 2019 Pazar 22:51
 
Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN, 'DÜNYAYI SİZLER AYDINLATACAKSINIZ'

Başkan, 'Dünyayı sizler aydınlatacaksınız'
08 Ekim 2018 Pazartesi 14:51

.

Başkan Karaosmanoğlu, Çayırova Kız Anadoluİmam Hatip Lisesi ve Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi öğrencileri ilebuluştu.

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) veKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Kız Anadoluİmam Hatip Lisesi ve Şehit İlhan Küçüksolak Anadolu Lisesi öğrencileri ilebuluştu. Öğrencilere en önemli makamın annelik olduğunu belirten Karaosmanoğlu,“Sizler yarının mühendisi, yarının kaymakamı, hâkimi, belediye başkanıolabilirsiniz ama her şeyden önce annelik ve babalık gibi en büyük payelerdenbirisine inşallah kavuşacaksınız. Evinizin ışığı ve enerji kaynağı olarakçocuklarınızın geleceğine yön vererek dünyayı aydınlatacaksınız” dedi.

 

KUR’AN-I KERİM AHLAKI İLE HAYATLARIMIZAYÖN VERECEĞİZ

Kız öğrencilerle yaptığı toplantı daKur’an-ı Kerim’i okuyup anlamanın önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, okullarınilim yeri olduğunu dile getirerek şunları kaydetti: “Buralarda elimizdendüşürmeyeceğimiz kitap Kur’an-ı Kerim olmalıdır. Ondan ilhamımızı alacağız,günümüzü ona göre aydınlatacağız. Her şeyden önce Kur’an’ın ahlakı ileahlaklanacağız. Hayatımıza Kur’an-ı Kerim ile yön vereceğiz. Kur’an-ı Kerim’inışığında insanları seveceğiz, insana hizmeti seveceğiz, insana değer vereceğiz.İnsanı değerli kılacak bilgiye, ahlaka ve eğitime onunla ulaşacağız. Bu ülkesizlerden ve bizlerden çok büyük hizmetler bekliyor. Öğretmenlerinizle,ailelerinizle birlikte kendinizi iyi yetiştirin, hayata iyi hazırlanın. İlgiduyduğunuz her şey hakkında bilgi edinmeye çalışın. Sporla, sanatla ve müzikleilgilenin. Bizim çok güzel sanat müziğimiz, musikimiz, ilahilerimiz ve bizitefekküre yönlendirecek ve zikrettirecek değerlerimiz var. Derslerimizindışında kendimizi geliştirecek bir alanımız olmasına gayret gösterelim.”


SÖZÜNÜN ERİ BİR BAŞKAN OLDUĞUNUZU DEDEMDEN BİLİYORUM

Çayırova Belediye Başkanı ŞevkiDemirci’nin de eşlik ettiği ziyaretlerde Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiöğrencilerine kitap temini ve mevcut spor salonunda yapılması istenendüzenlemeler için söz veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu,gençlerin fikirlerini ve kent hakkında önerilerini de samimi bir şekildedinledi. Toplantıda söz alan Çayırova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesiöğrencilerinden Elanur Kovalık ise, “Kocaeli’ye ve Çayırova’ya yaptığınızçalışmalar için çok teşekkür ediyoruz. Yollarımızdan parklarımıza,hastanelerimizden sosyal yaşam alanlarına kadar birçok alanda en güzelhizmetleri yapmak için çok büyük gayretiniz var. Halka ve biz gençlere çok önemveriyorsunuz. Sizin ne kadar sözünüzün eri olduğunuzu rahmetli dedemdenbiliyorum” dedi.  Halkımızın bize verdiği görevi en iyi şekilde yapmakiçin 15 yıldır yapmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Karaosmanoğlu,“Dedenize Allah’tan rahmet diliyorum. Dedenizin isteğine cevap vermişiz sendebunun için teşekkür ediyorsun. Zaman gelecek siz gelecekte bizden çok dahagüzel hizmetler yapıncağınıza inanıyorum. Rabbim hepinize insan sevgisiyle veinsana hizmet aşkı ile dolu bir ömür nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Bu haber 635 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ