18 Ekim 2018 Perşembe 00:44
 
  • 5,589 TL

  • 6,431 TL

  • 224,32 TL

  • 98.991

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN AYAZ'DAN BİR İLK DAHA

Başkan Ayaz'dan bir ilk daha
16 Ekim 2017 Pazartesi 17:10

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, BAŞTİM projesiyle Başiskele Toplumsal İletişim Merkezi’ni kamuoyuna tanıttı

Yeni belediye hizmet binasına taşınan Başiskele Belediyesi 2009’dan bu yana “Başiskele’nin Emrindeyiz” sloganıyla yürütmüş olduğu çağrı merkezi çözüm masası projesini geliştirerek BAŞTİM Toplumsal İletişim Merkezi haline dönüştürdü. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz,  Yeni Belediye Hizmet Binası Meclis Salonu’nda  basın toplantısı düzenleyerek BAŞTİM projesini kamuoyuna duyurdu. Düzenlenen açıklamaya KOGECE Başkanı Çetin Gürol, Başiskele mahalle muhtarları ve kentimizde faaliyet gösteren basın kuruluşlarının yöneticileri ve temsilcileri katılım gösterdi.

İSTEK VE ÖNERİLER ÖNEMLİ
BAŞTİM projesinin tanıtımını yapan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, “Türkiye’de benzer uygulamalar var ama Kocaeli’de ilk yapılan bu uygulamayı tanıtmaktan mutluluk duyuyorum. Bugün BAŞTİM’i hayata geçirmiş bulunuyoruz. Başiskele’nin emri başımızın üstüne vatandaşımızın talep, istek ve önerileri bizler için çok önemli. 2009 yılında yola çıktığımız Başiskele’nin emrindeyiz çağrı merkezi ve çözüm masası hizmetimizi geliştirerek BAŞTİM Başiskele Toplumsal İletişim Merkezi’ni hayata geçirdik ve bugün de sizlere tanıtımını gerçekleştiriyoruz” dedi.

 
VATANDAŞ ODAKLI YÖNETİM
Konuşmasına devam eden Başkan Ayaz, “2009’da yine biz “Bir gün Herkes Başiskeleli olacak” derken bugün “Sadece Şanslı Olanlar Yerini Alacak” diyoruz. Aynı şiarla 2009 yılında Başiskele’nin Emrindeyiz derken bugün Başiskele’nin emri başımızın üstüne diyoruz. Bu süre zarfında da tüm hizmet, plan ve projelerimizi bu doğrultuda vatandaş lehine, vatandaş odaklı bir yönetim anlayışı ile hayata geçiriyoruz. Bugün sahip olduğumuz en güzel övgüler bu vatandaş odaklı yönetim anlayışının bir ürünüdür. Bunu devamlı kılmak ve sistemli hale getirmek de BAŞTİM projemiz kanalıyla gerçekleşecektir” diye konuştu.

BAŞKA BİR SOLUK GELİYOR
Her geçen gün nüfusu artan ve talepleri zamanında karşılayan Başiskele Belediyesi, BAŞTİM projesiyle çağrı merkezi, çözüm masası, mobil iletişim aracı, vip yardım masası,  birim vatandaş temsilciliği ve semt konakları temsilcilikleri ile vatandaşların talep, öneri ve isteklerini 7/24 alıp ilgili birimlere aktarıyor. Başkan Ayaz yine farkını gösteriyor ve birçok belediyede olan çağrı merkezi ve çözüm masası hizmetine başka bir soluk getiriyor.

BAŞTİM HİZMET BİRİMLERİ
BAŞTİM, sosyal belediyecilik alanındaki inovatif fikirlerle yola çıkan Başiskele Belediyesi’nin çoklu kanallardan vatandaş talep, öneri ve şikayetlerini alabilmek ve vatandaş memnuniyetini sürekli kılmak amacıyla ülkemizdeki ve dünyadaki örnek uygulamaları inceleyerek Kocaeli’nde ilk defa uygulamaya konulan bir projedir. BAŞTİM projesi kapsamında Çözüm Masası / Çağrı Merkezi / VIP Yardım Hizmetler / Mobil İletişim Aracı / Semt Konakları Vatandaş Temsilciliği / Birim Temsilciliği olmak üzere 6 ana birimde 35 personel hizmet vermektedir.


ÇÖZÜM MASASI
BAŞTİM Çözüm Masası Temsilcilerimiz, Başiskele Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki konforlu ortamında, ikramlar eşliğinde ve daima gülen yüzleri ile belediyemize gelen tüm vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerini dinliyor, sistem üzerinden veya kendilerine eşlik ederek ilgili birime yönlendiriyor ve en hızlı çözümü sağlıyor. Aynı zamanda BAŞTİM Çözüm Masası Temsilcilerimiz, vatandaşlarımızın web sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve mobil uygulamalarımız üzerinden bizlere ileteceği talep, öneri ve şikayetleri de tek bir merkezden ele alarak çözüme kavuşturuyor.

 
ÇAĞRI MERKEZİ
Kurulduğu günden beri hizmet vermekte olan Başiskele Belediyesi Çağrı Merkezi 7/24 hizmet anlayışıyla profesyonel olarak yeniden dizayn edildi. BAŞTİM Çağrı Merkezi Ekibimiz 444 41 10 ve kurumsal telefon hatlarımızdan belediyemize ulaşan vatandaşlarımızın talep, öneri ve şikayetlerini dinliyor, sistem üzerinden ilgili birime yönlendiriyor ve en hızlı çözümü sağlıyor.

VIP YARDIM VE DESTEK HİZMETLER
BAŞTİM Temsilcilerimiz, Belediyemize başvuruda bulunan vatandaşlarımızın belediyemiz dışındaki diğer kamu kurum ve kuruluşlarında da yapacakları iş ve işlemlerin çözüme kavuşması için bilgilendirme ve yönlendirme hizmeti sağlıyor.  BAŞTİM Mobil Aracımız, belediyemizde işlemlerini tamamlayan fakat işlemin devamı için başka bir kuruma gitmesi gereken vatandaşlarımızın ulaşım imkanlarının bulunmadığı durumlarda ilgili kuruma ulaşımını sağlıyor. BAŞTİM Mobil Aracı belediyeye veya başka bir kamu kurum ve kuruluşuna ulaşım imkanı bulunmayan kimsesiz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı da evlerinden alarak ilgili yerlere ulaşımını sağlıyor.
 
MOBİL İLETİŞİM ARACI
BAŞTİM Mobil İletişim Aracı, bölgesel planlar dahilinde sahada gezerek talep ve şikayetleri vatandaştan yerinde alıyor, vatandaş bakış açısıyla ilçe genelindeki olası iyileştirmeleri sistem üzerinden ilgili birime yönlendiriyor ve çözüm sağlıyor.
 
SEMT KONAĞI VATANDAŞ TEMSİLCİLİKLERİ
BAŞTİM Semt Konağı Temsilcilerimiz, Vezirçiftliği, Şehit Engin Özkaradeniz, Doğantepe, Yeşilkent ve Sepetlipınar Semt Konağı ve Sosyal Yaşam Merkezlerimize ve mahalle muhtarlıklarımıza ulaşan vatandaşlarımızın talep, öneri ve şikayetlerini dinliyor, sistem üzerinden ilgili birime yönlendiriyor ve en hızlı çözümü sağlıyor. BAŞTİM Birim Temsilcisi, BAŞTİM Çözüm Masası ile işbirliği içinde çalışan her müdürlükten bir personelden oluşuyor ve iş akışının daha sağlıklı yürümesini destekliyor. Ayrıca ana hizmet binamız dışında kalan hizmet birimlerimize (Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri Müdürlükleri) bireysel başvuran vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerini alıyor ve en hızlı çözümü sağlıyor.


Bu haber 841 defa okundu

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ

ANKET