17 Ocak 2019 Perşembe 04:45
 
  • 5,348 TL

  • 6,101 TL

  • 223,27 TL

  • 95.411

Öncekiler Sonrakiler

BAŞKAN AYAZ, 'GÖREVİMİZ HİZMET ETMEK'

Başkan Ayaz, 'Görevimiz hizmet etmek'
08 Şubat 2018 Perşembe 09:08

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, her hafta düzenli olarak bir mahallede gerçekleştirdiği halk toplantılarından bir yenisini Körfez Mahallesi Körfez Camisinde gerçekleştirdi.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin her cuma günü Cuma Namazı ardından halk toplantısı düzenleyerek her kesimin görüşünü alarak bölge halkının sorunlarını ve taleplerini başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte dinliyor. Başkan Ayaz Başiskele’de Cuma buluşmalarının 16.sını bu hafta Körfez Camisinde gerçekleştirdi.
Başkan Ayaz konuşmasına birlik ve beraberliğe vurgu yaparak askerlerimize dua etti. Ayaz:  “ Afrin-Zeytin Dalı harekâtında şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Cenab-ı Hak askerimizi güç ve kudretiyle korusun. Düşman karşısında Rabbim askerlerimizin maneviyatını artırsın inşallah” diyerek başladı.

KÖRFEZ MAHALLESİNE 6 MİLYON LİRADAN FAZLA HİZMET GÖTÜRDÜK

Başkan Ayaz “şunu belirtmem gerekir ki Körfez Mahallesi şuana kadar en uyumlu birlikte çalıştığımız bir mahalledir. Mahalle muhtarımız, ihtiyar heyetimiz ve siz değerli mahallelilerle sürekli buluşup hasbihal ediyoruz. 2009 yılında nüfusu 2065 olan Körfez mahallesinin şuan nüfusu 2745 yani yaklaşık %40 bir nüfus artışı var. 2009’da 50 çöp konteyneri olan mahallemizde bugün 156 çöp konteyneri mevcuttur. Ramazan ayı içerisindeki faaliyetlerimizle birlikte Sağlık İşleri Müdürlüğümüz 250 bin lira, Fen İşleri Müdürlüğümüz 6 milyon 320 bin lira Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz 1 milyon 962 bin lira gibi bir rakamla hizmet götürdük. Tabii bu hizmetler sizlerin bizlere göstermiş olduğu sevgi ve muhabbetin yanında hiçbir değeri yoktur. Bahçecik Belediyesinden devraldığımız mahallemizde 105 sokak ve cadde mevcuttu. 76 tanesi açıktı diğerleriyse stabilizeydi. Muhtarımız ve sizlerin istekleri doğrultusunda 20 sokak daha ekleyerek 105 cadde ve sokakların alt yapısını yaparak ve asfalt yapımlarını gerçekleştirdik. 11 bin 644 metre asfalt yapımı gerçekleştirildi ve 3 milyon 505 bin lira mal oldu. 2009’dan önce ayrı olan 5 beldenin böyle bir bütçeleri yoktu fakat şimdi Allah bizlere ikram etti ve hükümetimizin verdiği bütçeyle halkımıza hizmet götürüyoruz. 2009 yılında 19 milyon lira bütçemiz vardı. 2018 itibariyle tahmini bütçemiz 147 milyon liradır. Eğer bu bütçeleri doğru kullanmasaydık bu gün bu kadar büyümeyecektik. Dolasıyla yaptığımız bu çalışmalar bu gün Kocaeli’nde büyük bir kamuoyu oluşturmuştur.
Halkın talepleri arasında bulunan yol çalışmalarına netlik kazandıran Başkan Ayaz şöyle devam etti: “ şuan İSU Başiskele sınırılarında yaklaşık 170 km alanda çalışma yaptı. Bu da dolasıyla cadde ve sokakların alt yapısını bozuyor. Bizim de ilçe nüfusumuz 93 binin üzerinde şuan eğer gerekli alt yapı çalışmalarımızı yapmazsak yarın daha büyük tehlikelerle karşılaşırız. Belediye olarak ihtiyaçlar doğrultusunda alt yapı çalışmalarını yapıyoruz ve en kısa sürede de çalıştığımız yerleri onarıyoruz.
Vatandaşlarla samimi bir şekilde devam eden sohbette Ayaz, “Biz bu toplantıları laf olsun diye yapmıyoruz. Çözüm üretmek için yapıyoruz, sizlerle birlikte olmak için yapıyoruz, Başiskele’yi beraber yönetmek için yapıyoruz. Benim ve arkadaşlarımızın görevi sizlere hizmet etmektir.” Şeklinde konuştu.Bu haber 639 defa okundu

DİĞER HABERLER

Partinin ne önemi var!

Partinin ne önemi var!

Ercan Dalkılıç bu sefer Saadet diyecek

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

'Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız'

Dünyanın teknoloji alanında büyük bir değişim geçirdiğini belirten Büyükakın, “Gençleri geleceğin dünyasına hazırlayacağız” dedi.

Sezer, 'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Sezer,  'Gençler ve kadınlar önceliğimiz olacak'

Gölcük Belediye Başkan Adayı Ali Yıldırım Sezer, SKM programları kapsamında çalışmalara başladı.

Gönül'den Doğan'a ziyaret

Gönül'den Doğan'a ziyaret

.

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

PAYLAŞ KOCAELİ